Jump to content


Photo

[Rozwiązany] karta+procek


  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1 Cataclyzm

Cataclyzm
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 23 January 2011 - 21:41

Witam, modernizuję komputer, a jako że jestem zielony w te klocki postanowiłem zasięgnąć rady u ludzi mądrzejszych ode mnie ^^"

Chcę kupić taką oto kartę:
GIGABYTE GeForce 9800GT Silent Cell

Złącze: PCI-Express 2.0 x 16 Wielkość pamięci: 1024 MB
Typ pamięci: DDR 3 Szerokość magistrali pamięci: 256 bit
Czas dostępu pamięci: 1 ns Częstotliwość Shaderów: 1500 MHz Procesory strumieniowe: 112 Taktowanie procesora: 600 MHz Taktowanie pamięci w 3D: 1800 MHz Technologia wykonania: 80 nm RAMDAC: 400 MHz Low Profile: Nie Chłodzenie chipsetu: Pasywne Chłodzenie (opis): chłodzenie zajmuje 2 sloty Wyjścia D-Sub na karcie: 1 szt. Wyjścia DVI na karcie: 1 szt. Obsługa wielu monitorów: 2 Wyjście HDTV: Gniazdo HDMI Wyjście standard TV

przy procku AMD Athlon 64 X2 DualCoreProcessor 4800+
i 1,87 GB RAM

I tutaj pojawia się moje pytanie, czy mój procesor nie będzie negatywnie wpływał na efektywność karty graficznej?
A jeśli tak to czy podkręcenie go rozwiąże problem?

Oraz co myślicie o zasilaczu ATX TRACER 500W Highlander?
(chodzi mi oczywiście o firmę)

Zależy mi na czasie, z góry dzięki za odpowiedzi =]
  • 0


#2 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 posts

Posted 23 January 2011 - 22:08

Sądzę, że procesor będzie lekko spowalniał kartę i nie będzie ona mogła rozwinąć skrzydeł ;) Nie wiem czy uda Ci się podkręcić tego procka, aby uzyskał dużego kopa wydajnościowego. Co do danych które napisałeś to, czy czasem g92 nie miał 65nm. :) Z resztą nieważne. Zasilacz to totalna porażka. Według mnie on tylko wygląda... nic więcej. :(
  • 0

#3 Cataclyzm

Cataclyzm
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 23 January 2011 - 23:36

Zgadza sie 9800 miala w poczatkowej fazie produkcji 65nm, pozniej mieli zmienic na 55nm przynajmniej tak gdzies przeczytalem... :)
tu podaje link do tej karty:
http://allegro.pl/ge...1424696454.html
wszystko pięknie ładnie ale dziwi mnie brak obudowy i ta dziwna rozbieżność w nanometrach(?)
Co myślicie o tej karcie to jakaś lipa? Czy może tylko błąd sprzedającego?
  • 0

#4 Klakiers

Klakiers
  • Redaktorzy
  • 15 posts

Posted 23 January 2011 - 23:39

Co do zasilacza to faktycznie ...porażka. Jeśli chcesz firmy, które się naprawdę specjalizują w zasilaczach to kilka mogę przytoczyć, Chieftec, Modecom (te nowsze serie), Tagan, Corsair, Pentagram. jest jeszcze kilka dobrych firm, godnych polecenia.

A co do karty, to ile chcesz na nią wydać?
Bo teraz często się zdarza, że zamiast zmieniać opłaca się bardziej kupić nowego kompa, nawet ze zintegrowanym GPU niż bulić za kartę, żeby wykrzesać kilka dodatkowych klatek.
No chyba, że jesteś uparty na tego GeForce'a za te, powiedzmy 200 zł

W tej aukcji te 80nm tyczy się raczej do modułów pamięci, a nie wykonania GPU...

To tyle ode mnie :)
  • 0

#5 Cataclyzm

Cataclyzm
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 24 January 2011 - 00:40

Planowałem wydać na nią kolo 200zł.
Nie potrzebuję kombajnu multimedialnego, chce tylko żeby komp w miarę przyzwoicie chodził i pociągnął kilka nowszych tytułów :)

Chyba zdecyduję się na Amacrox'a 450
firma przyzwoita a kartę powinien pociągnąć.
  • 0

#6 Klakiers

Klakiers
  • Redaktorzy
  • 15 posts

Posted 24 January 2011 - 12:00

No powiedzmy, że tak... :)
  • 0

#7 Cataclyzm

Cataclyzm
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 25 January 2011 - 01:15

Temat do zamknięcia, dziękuję za pomoc :)
  • 0


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users