Jump to content


Photo

Neostrada, powiększona prędkość łącza


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Wojtas530

Wojtas530
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 30 November 2010 - 18:32

Witam, ostatnio postanowiłem zmienić prędkość łącza w neostradzie z 1mbps na 10mbps, dziś (niby) zwiększyli mi prędkość, lecz nie widze żadnej różnicy ...;D Czy to wina modemu (zxdsl 852)? Czy wina leży po stronie neostrady?

Tak pokazuje mi komputer:
Dołączona grafika

A tak speedtest:
Dołączona grafika

Co robić? ;\
  • 0


#2 morticore

morticore
  • Użytkownicy
  • 292 posts

Posted 30 November 2010 - 20:26

Przedzwoń na błękitną linię (mordęga, ale cóż zrobić ;D ) i spytaj się, czy już zwiększyli ;)
  • 0

#3 precel

precel
  • Użytkownicy
  • 18 posts

Posted 01 December 2010 - 14:24

Dziś powinna wejść nowa prędkość czy dziś podpisałeś umowę? Pamiętaj, że prędkości są zwiększane od nowego okresu rozliczeniowego, nie koniecznie musi to być pierwszy dzień następnego miesiąca. Jeszcze inna kwestia, z jakiej promocji korzystałeś? Z bonami zakupowymi przedłużałeś czy bez. W sensie przez internet czy w salonie?
  • 0

#4 Wojtas530

Wojtas530
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 01 December 2010 - 19:00

Dostałem telefon o możliwości zmiany prędkości, więc się zgodziłem, umowa przyjechała kurierem i została podpisana w piątek, mówili że zwiększą w tym tygodniu i niby jest...
  • 0

#5 morticore

morticore
  • Użytkownicy
  • 292 posts

Posted 02 December 2010 - 08:18

Dlatego zadzwoń na błękitną i dowiedz się jak to wygląda z ich strony. To że podpisałeś umowę nie znaczy, że już to masz
  • 0

#6 precel

precel
  • Użytkownicy
  • 18 posts

Posted 02 December 2010 - 11:38

No to wszystko jest jasne, dostałeś taką informację ale wszystko musi się przetworzyć w systemie więc spokojnie. Dostałeś jakieś prezenty/bonusy z racji podpisania umowy? Bony na zakupy, GPS, albo coś innego?
  • 0

#7 Wojtas530

Wojtas530
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 02 December 2010 - 15:52

Tak, dostałem pendrive
  • 0

#8 precel

precel
  • Użytkownicy
  • 18 posts

Posted 03 December 2010 - 10:42

Pendrive? A gdzie ta umowa była podpisana? W salonie? Myślałem, że coś więcej dostaniesz, przynajmniej bony na zakupy online, ale to pewnie dlatego, że nie przez stronę było to załatwiane. Zwiększyli już tą prędkość?
  • 0

#9 Wojtas530

Wojtas530
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 04 December 2010 - 14:21

Internet się nie rozłącza, ale jeszcze się nie dodzwoniłem ;/
  • 0

#10 slomka

slomka
  • Użytkownicy
  • 20 posts

Posted 06 December 2010 - 15:42

jeśli chodzi o te prezenty to chyba wszystko zależy od klienta- czy się mylę? Jest możliwość wyboru? Czy jeśli zdecyduje się na neostrade z darmowym 2- miesięcznym abonamentem,to również dodaje jakiś prezent, czy mi to przepada?
Jak jest z pakietami tv? czy można je zamówić przy każdej prędkości, czy są co do tego sztywne wymogi?
  • 0

#11 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 posts
  • LokalizacjaPasieka

Posted 06 December 2010 - 16:25

Jak jest z pakietami tv? czy można je zamówić przy każdej prędkości, czy są co do tego sztywne wymogi?

Nie wiem jak z wymogami, w każdym razie nie polecam. Osobiście mam kilkaset kanałów, w tym polskich... około 30. W dodatku czasem, szaczególnie jak długo nie włączało się dekodera, trzeba ponownie go programować, choć i tak to nie zawsze pomaga. Zazwyczaj po około 20 minutach się rozkręca. Dodam jeszcze, że przez pierwszy miesiąc miałem kilka kanałów więcej, po czym nagle, bez żadnej zapowiedzi już ich nie mam. Na szczęście i tak prawie wcale nie używam telewizji od Neo bo mam Cyfre+.
  • 0

#12 Wojtas530

Wojtas530
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 06 December 2010 - 18:15

Czy zakupienie tego oto routera:
http://allegro.pl/ro...1345152917.html

Mogło by załatwić sprawę ? Czytałem gdzieś że modem usb z tp tworzy wirtualną karte sieciową i to dlatego się tak rwie, czy to może być to?
  • 0

#13 slomka

slomka
  • Użytkownicy
  • 20 posts

Posted 07 December 2010 - 15:33

dzięki Miodek za podpowiedź. Jak jest jeszcze z łączeniem promocji?
Czy jeśli wezmę neostradę z 2 miesięcznym darmowym abonamentem, to mogę liczyć na jakieś dodatkowe bony etc?
  • 0

#14 Wojtas530

Wojtas530
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 07 December 2010 - 18:43

slomka, nie offtopuj, ja wzięłem i dostałem pendrive , czytaj uważnie .
  • 0


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users