Skocz do zawartości


Zdjęcie

[130zł] Słuchawki z mikrofonem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 heniu2005

heniu2005
  • Użytkownicy
  • 81 postów

Napisano 11 listopad 2010 - 15:38

Siemka.
Tak jak w temacie poszukuje słuchawek wraz z z mikrofonem do kwoty nie przekraczającej 130zł.
Przeznaczneie słuchawek to:
- GRY [CS]
- MUZYKA [muzyka klubowa, house]
- KOMUNIKACJA [TeamSpeak2, TeamSpeak3 i od czasu do czasu Skype]

Na chwilę obecną posiadam Creative HS-800 Fatality Gaming jednak po 2 latach odmawiają już posłuszeństwa, a szkoda.

Przeczytałem już masę recenzji i komentarzy na temat wielu słuchawek i mam w głowie mętlik. To co ładnie wygląda na zdjęciach i jest dostępne w moim przedziale cenowym nie zawsze jest dobre - wnioskując po komentarzach jak i opiniach na forach.

Na ten moment zastanawiam się nad którymś z tych modeli:

- http://www.proline.pl/?p=CT+HS-800
[wszelkie opinie mogę ominąć bo te słuchawki mam od 2lat i wiem na co je stać i jakie są ich wady, jednakże dążę do znalezienia czegoś lepszego]

- http://www.proline.p...=Steelseries 4H
[te znalazłem sam w necie i z opinii można stwierdzić że spełniały by moje oczekiwania, jednak chciałbym poznać opinie bardziej obeznanych osób które miały styczność z nimi lub wiedza coś więcej o słuchawkach tego pokroju]

- http://www.proline.p...=LOG 981-000177
[kilku znajomych mi je poleciło, jednakże nic o nich nie mogę znaleźć w Internecie]

- http://allegro.pl/pr...1314048690.html
[te znalazłem na jakimś forum, w dziale polecane do gier. Jednakże oprócz tamtego forum to ich w ogóle nie ma nigdzie oprócz allegro]

//
Nie interesują mnie żadne dopinane mikrofony, ani słuchawki za 20zł. Mimo ze budżet jest ograniczony to myślę iż w tej kwocie coś normalnego da się znaleźć.
Karta dźwiękowa jest zintegrowana, modelu dokładnego nie znam ale chyba jakieś cuda-wianki nie wychodziły na Asusie P5Q, więc ktoś może wiedzieć.
  • 0


#2 Kuba

Kuba
  • Redaktorzy
  • 364 postów

Napisano 11 listopad 2010 - 16:32

Myślę że ten artykuł powinien rozwiać wszelkei twoje wątpliwości
http://www.techfanat...auszne-do-gier/
  • 0

#3 heniu2005

heniu2005
  • Użytkownicy
  • 81 postów

Napisano 11 listopad 2010 - 17:54

Artykuł ten już przeczytałem wcześniej i dużo mi nie pomógł. Nie wiem czy jest to sponsorowany artykuł polecający produkty Koss czy one naprawdę są takie dobre.
Co ciekawe na 2 innych forach polecono mi z firmy Koss tylko model SB49 i nic po za tym. Poszperałem głębiej na necie i co się też okazało że niektóre produkty Koss nie są tak dobre jak polecają w artykule do którego link jest powyżej.

Ogólnie nie zastanawiałbym się nad tymi SB49 ale mają jedną wadę która raczej wyeliminuje je z mojej listy - otóż nie mają odłączanego mikrofonu tak jak w fatalitkach. A jeżeli bym chciał podpiąć słuchawki pod telefon i wyjść na ulice to mikrofon dyndał by mi przy ustach.

Trochę poczytałem też o Steelseries 4H i tak jak myślałem i zauważyłem opinie są podzielone- ponoć do gier są super ale do muzyki już nie za bardzo.

Nie wiem czy jeszcze drążyć temat i szukać innych słuchawek czy zaryzykować i kupić coś z tym co dałem powyżej.
  • 0

#4 Kuba

Kuba
  • Redaktorzy
  • 364 postów

Napisano 11 listopad 2010 - 20:41

Artykuł ten już przeczytałem wcześniej i dużo mi nie pomógł. Nie wiem czy jest to sponsorowany artykuł polecający produkty Koss czy one naprawdę są takie dobre.
Co ciekawe na 2 innych forach polecono mi z firmy Koss tylko model SB49 i nic po za tym.

Nie nie jest sponsorowany, facet który to napisał jest na prawdę ok i ma świra nt. słuchawek i sprzętu audio

Koss jest dobrą firmą na pewno słuchawki zagrają ładniej od Fatal1ty i się tak szybko nie rozlecą, chociaż ja bym brał Sennheisera + mikrofon

Generalnie 70% słuchawek "for gamers" niezbyt się nadają do muzyki a za ich cenę można znaleźć porządniejsze słcuhawki nie "for gamers" grające dużo ładniej
  • 0

#5 heniu2005

heniu2005
  • Użytkownicy
  • 81 postów

Napisano 12 listopad 2010 - 13:32

A więc tak. Udałem się dziś do pobliskiego sklepu Saturn w celu weryfikacji słuchawek, czy ogólnie są, jak one wyglądają no i co najważniejsze po ile.
Na dzień dobry spore rozczarowanie no ale z tych modeli co biorę pod uwagę nie było tylko Steelseries 4H oraz fatalitków 800 które posiadam teraz.
Były słuchawki Koss, logitecha, fatalitki hs-1000 i kilka modeli Sennheisera.
Na pierwszy ogień poszły Koss'y - model SB49 - nie wiem czy to robił ktoś ślepy czy nienormalny, w dotyku słuchawki po prostu porażka, tani plastyk, wyściółka w muszlach to jak zdjęta ze szczura, śliski materiał który spotkałem 10 lat temu w modelach Philipsa które po chwili się przeciera i kruszy. Pałąk niczego sobie by był gdyby nie ta obciągnięta skórą z szczura gąbka. Na głowie leżały średnio, jak dla mnie ciut uciskają. Jednakże może to tylko wygląd a nadrabiają swoją mocą. Cena ok 180zł.

Potem poszła seria Sennheiser, było by prawie wszystko dobrze gdyby nie cieniutkie kabelki które na oko nie przetrwają dłużej niż miesiąc, brak mikrofonu też robił swoje. Co do wielkości to na max regulacji ledwo wchodziły mi na głowę - mowa o modelu HD 201 oraz 202 II. Wykończenie muszli to też jakby skóra ze szczura, jednak drugi model nie posiadał tego, był miły i gładki. Kolejną dużą wadą było pociągnięcie po 1 kablu do każdej muszli, łatwo się zaplątać i ta obawa o te cieniutkie kabelki. Ceny to od 130 do 170zł, jak za słuchawki bez mikrofonu to dość sporo.

Logitechy G330- bardzo ładne, dobre wykończenia. Ogólnie coś innego niż poprzednie modele co sprawdzałem. Pałąk potyliczny bardzo fajny i nie uciskał mocno ale trzymał też dystans podczas obracania głową. Cena to 200zł - to o 70 -80zł więcej niż np w Proline.pl

Creativy fatality hs-1000, ogólnie ładnie wykończone, no ale jak wszędzie w creativach jakieś minusy - cienki kabelek i brak normalnego wyjścia na 2 x mini-jacka. Cena też z kosmosu bo 230zł.

Podsumowując, gdybym miał dziś brać jakieś słuchawki to były by to logitechy G330 które ładnie się prezentowały na głowie, mikrofon ładnie się ustawiał do ust i materiały nie wyglądały tandetnie jak w innych modelach.
Zostały mi jeszcze do przetestowania słuchawki Steelseries 4H.
Dodam iż nie testowałem modeli powyżej pod względem odsłuchu bo nie było takiej możliwości. Było to samo obadanie wyglądu, rodzaju materiałów jak i średnich cen, które okazały się gdzieniegdzie horrendalne.

///

Podczas buszowania na dziale z słuchawkami wpadły mi w oko następujące 3 modele:

- Logitech G35 Surround Sound Headset

- Sound Blaster World of Warcraft Headset

- Creative Sound Blaster Tactic 3D Alpha

No ale patrząc na ceny to jednak ciut za wysoki pułap jak dla mnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych