Jump to content


Photo

Zestaw (1500)


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 Michal1229

Michal1229
  • Użytkownicy
  • 9 posts

Posted 17 October 2010 - 09:05

Witam! ;)

Obecnie mam 1500zł. Siedziałem i grzebałem no i doszedłem do takich wniosków.

Płyta główna: M4A89GTD PRO lub M4A88TD-V EVO ( tu mam dylemat )
W M4A88TD-V EVO podobno grzeje się bardzo mostek południowy 60-70'C w idle.
Jeśli chodzi o M4A89GTD PRO nie znalazłem żadnych szczegółów od użytkowników.

Procesor: AMD Phenom II x4 955.

Pamięci: OCZ Obsidian 2x2GB D/C 1600mhz (1,65V)

Komponenty które już posiadam:

Dysk: Seagate Baracuda 500GB
Zasiłka: Quoltec Storm 650W
Obudowa: AeroCool PGS RS-9
Chłodzenie CPU: Scythe Samurai ZZ ( Da rade pod to CPU? )

Jeśli chodzi o grafikę zamierzam w przyszłości dokupić.
Całość będzie chodzić pod Windows 7 64 bit

I teraz moje pytanka ^^"
1) Jak oceniacie zestaw? ( ew. modyfikacje)
2) Jaką kartę graficzną polecacie do nabycia w przyszłości?
3) Jaki system: Win 7 Home premium czy Prof czy Ultimate?

Dzięki za pomoc:) Jeśli popełniłem błąd to mnie poprawcie! =D
  • 0


#2 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 posts
  • LokalizacjaRybnik

Posted 17 October 2010 - 09:10

Polecam przeczytać http://pcfoster.pl/a...2010/501-1.html
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#3 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 posts

Posted 17 October 2010 - 11:18

Procesor: AMD Phenom II x4 955

Dobry, ale weź wersję BE i fajnie, gdyby był rev. C3.

Pamięci: OCZ Obsidian 2x2GB D/C 1600mhz (1,65V)

Między 1600MHz, a 1333MHz różnica jest głównie w benchmarkach. Osobiście wziąłbym tańsze pamięci 1333MHz.

Chłodzenie CPU: Scythe Samurai ZZ ( Da rade pod to CPU? )

Chłodzenie pasuje pod ten procek, a czy da radę schłodzić, to zależy, czy będziesz go kręcił. Grzechem byłoby go nie ruszać ;) Ale jeśli nie, to ten cooler wystarczy, a jeśli tak, to średnio to widzę.

Zasiłka: Quoltec Storm 650W

Radziłbym go zmienić.

2) Jaką kartę graficzną polecacie do nabycia w przyszłości?

To zależy od tego do czego chcesz ją wykorzystywać i kiedy będzie ta "przyszłość".

3) Jaki system: Win 7 Home premium czy Prof czy Ultimate?

To też zależy od tego, do czego PC będzie służył.
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#4 Michal1229

Michal1229
  • Użytkownicy
  • 9 posts

Posted 17 October 2010 - 11:44

Dobry, ale weź wersję BE i fajnie, gdyby był rev. C3.

Jeśli znajdę na polskim rynku rev.C3 to będzie mój.

Między 1600MHz, a 1333MHz różnica jest głównie w benchmarkach. Osobiście wziąłbym tańsze pamięci 1333MHz.

Słyszałem że pamięci te b. dobrze się kręcą i można wyciągnąć ponad 1800mhz przy CL8.

...czy będziesz go kręcił. Grzechem byłoby go nie ruszać =D

Kręcić będę zapewne bo to już w mojej duszy od urodzenia tkwi;] No nic jak uzbieram na bardziej wydajniejszą jednostkę chłodzącą to zainwestuje, jak na razie będzie musiało wystarczyć to ;)

To zależy od tego do czego chcesz ją wykorzystywać i kiedy będzie ta "przyszłość".

Przyszłość może być bliżej nieokreślona. Za bardzo nie orientuje się pod względem dobierania grafy aby miała w pełni rozłożone skrzydła. Myślę o grafice w przedziale cenowym ~500zł ( taki chyba powinny być dobre)

To też zależy od tego, do czego PC będzie służył.

No właśnie nie wiem pod jakim względem różnią się te trzy wersje. Max na płyte wchodzi 16GB ramu czyli teoretycznie Home Premium ma to za max. Na pewno wersja 64 bit (na przyszłość). Komp ma służyć głównie do grania, ssania plików z neta i bawienia się z programami graficznymi i ma obsługiwać sporo programów na raz używających sporej ilości zasobów.

Co do zasilacza...nie wiem co ludzie do niego mają. Mam p4 3,2Ghz na O.C. 3,5Ghz i napięcia ma stabilne 85%, nie grzeje się i nie mam żadnych zastrzeżeń.
  • 0

#5 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 posts

Posted 17 October 2010 - 11:59

Więc jak już przyszłość nastąpi, to załóż temat i spytaj ;) Myślę, że wybór i tak będzie między HD5770, a GTX460. Obie karty mają swoje wady i zalety. Do takich zastosowań w zupełności wystarczy Ci Home Premium. A co do zasilacza, to jest na większości czarnych list jakie widziałem.
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#6 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 posts

Posted 17 October 2010 - 12:03

Co do zasilacza...nie wiem co ludzie do niego mają. Mam p4 3,2Ghz na O.C. 3,5Ghz i napięcia ma stabilne 85%, nie grzeje się i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Poczytaj to
  • 0

#7 aim92

aim92
  • Użytkownicy
  • 1502 posts

Posted 17 October 2010 - 12:05

Zgadzam się Mesmerize. Zasilacz najlepiej wymienić na coś porządnego typu bequiet, OCZ, Corsair, Chieftec. Jeśli chodzi o grafikę to stawiałbym na GTX460. Chociaż niedługo zostaną wydane nowe grafiki od AMD, więc wg mnie warto trochę poczekać.
seqqes link nie działa.
  • 0

#8 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 posts

Posted 17 October 2010 - 12:13

Poprawione ;)

Chociaż niedługo zostaną wydane nowe grafiki od AMD, więc wg mnie warto trochę poczekać.

Tylko jak wyjdą nowe to cena ich będzie wyższa i dopiero po jakiś 2-3 miesiącach się obniży.
  • 0

#9 Michal1229

Michal1229
  • Użytkownicy
  • 9 posts

Posted 17 October 2010 - 12:22

Qolteca robi HuntKey ponoć dobra firma. Słaba linia 12V to jedyna wada jaką zauważyłem, w necie oprócz tego ze na niego narzekają nie ma żadnych złych opinii żeby zawodził. Ale posłucham was i go zmienię, ale za rok =D nie od razu Kraków zbudowano ;)
Dodam tylko ze jestem technikiem mechatronikiem...obejrzałem zasiłkę w środku...wszystko idealnie wykonane. Laminat piękny, luty perfekcyjne i inne zworki rezystorki, tranzystorki i kondensatorki wyglądają na dobrej jakości...może problem polega na tym ze to świeżo wypuszczone zasilacze na rynek i nikt im nie ufa jak wściekłym psom

Jeśli chodzi o grafikę obawiam się ze będzie problem z miejscem. Te nowe grafiki są strasznie długie...np. Radeon HD 5870 już się nie zmieści.

A co sądzicie o wybranych przeze mnie płytach i tym grzejącym się mostku południowym?

  • 0

#10 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 posts

Posted 17 October 2010 - 12:29

Najpierw mówisz, że chcesz wydać ~500zł na grafę, a teraz wspominasz coś o karcie za ~1200zł? Tych płyt nie znam, a w dodatku nie lubię ASUSa.
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#11 Michal1229

Michal1229
  • Użytkownicy
  • 9 posts

Posted 17 October 2010 - 12:33

Dałem taki przykład ;) może nie fortunny ale to tylko przykład.

Tych płyt nie znam, a w dodatku nie lubię ASUSa

Możecie proponować. Na razie wszystko w planach =D
  • 0

#12 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 posts

Posted 17 October 2010 - 12:52

A nie zastanawiałeś się nad Intelem?

Na przykład coś takiego:

Procek: i5 760
http://www.skapiec.p.../1/comp/1284518

Płyta: DFI LanParty DK P55-T3eH9
http://www.skapiec.p.../13/comp/753643

Wydaje mi się, że ta opcja jest wydajniejsza no i oczywiście trochę droższa:D
  • 0

#13 Michal1229

Michal1229
  • Użytkownicy
  • 9 posts

Posted 17 October 2010 - 13:04

Intele są za drogie. Droższe płyty główne i dwa razy droższy procek od amd przy praktycznie tej samej wydajności no i brak możliwości O.C.
Jak dla mnie Intel jest jak Adidas płaci się za znaczek. Ale każdy ma swoje przyzwyczajenia.
  • 0

#14 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 posts

Posted 17 October 2010 - 13:57

Droższe płyty główne i dwa razy droższy procek od amd przy praktycznie tej samej wydajności no i brak możliwości O.C.

Nie zgodzę się z tobą. Ten procek z palcem w du** podkręca się na 4GHz. Lepiej też radzi sobie w grach.

[ Dodano: 2010-10-17, 14:57 ]
A ta płyta nie jest droższa od tej co ty chcesz kupić.
  • 0

#15 Michal1229

Michal1229
  • Użytkownicy
  • 9 posts

Posted 17 October 2010 - 14:50

Na pewno masz rację. Nie mogę się nie zgodzić...wydaje mi się jednak że większy sens ma kręcenie procka 3,2 niż 2,8 na 4Ghz...i tak nie ma reguły w kręceniu bo jeden wejdzie na 4,5Ghz a inny stanie na 3,7Ghz.

Co do płyty zwracam honor jest w tej samej cenie. Lecz nie ma zintegrowanej grafiki na którą obecnie nie mogę sobie pozwolić. Zaznaczyłem to na początku tematu.
  • 0


2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users