Jump to content


Photo

wiadomości e-mail - blokada edycji wysłanych wiadomości


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 rx666

rx666
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 13 October 2010 - 21:30

Witam.

Potrzebuję zastosować rozwiązanie, które pozwoli mi tworzyć i następnie wysyłać maile, których odbiorca nie będzie w stanie edytować, drukować ani przesyłać dalej (robić printscreen). Jeżeli będzie chciał to zrobić to wiadomość ulegnie zniekształceniu, które spowoduje bezużyteczność wiadomości.

Będę wdzięczny za wszelki wskazówki.

rx666
  • 0


#2 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 posts

Posted 13 October 2010 - 21:39

Nie zabezpieczysz się przed edycją, wydrukowaniem i przesłaniem dalej, ponieważ wystarczy zrobić zdjęcie takiego maila.
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#3 rx666

rx666
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 13 October 2010 - 21:41

A jakaś forma załącznika?

[ Dodano: 2010-10-13, 22:44 ]
Zdjęcie trudno dalej wykorzystać. Chodzi mi maksymalne utrudnienie sprawy odbiorcom.
Wysyłane dane są dość wartościowe, pytanie czy można utrudnić laikowi w tej materii dalszą wysyłkę
  • 0

#4 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 posts

Posted 13 October 2010 - 21:48

Możesz np. stworzyć plik .pdf z brakiem możliwości skopiowania treści oraz wydruku i to chyba na tyle z możliwych zabezpieczeń. Ale takie zabezpieczenie łamie się robiąc screena lub zdjęcie i przepuszczając przez program OCR. Zresztą jeśli odbiorcy nie będą Cię znać, to nikt normalny nie pobierze żadnego załącznika od nieznajomego.
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#5 rx666

rx666
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 13 October 2010 - 21:50

W jaki sposób ustawić taką opcję w PDF?
  • 0

#6 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 posts

Posted 13 October 2010 - 21:59

W Wordzie exportujesz plik do .pdf i tam zaznaczasz zabezpiecz przed kopiowaniem i drukowaniem. Niestety nie ma możliwości zabezpieczenia pliku przed dalszą dystrybucją np. jako załącznik e-mail.
Jeśli dane są tak cenne, to moim zdaniem najlepiej spotkać się z klientem(?) osobiście.

PS.
Może istnieją inne sposoby na zabezpieczenie.. Nawet przed chwilą przyszły mi do głowy, ale nie są ani proste, ani tanie ^^"
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users