Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kradzież dysku twardego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lenka

Lenka
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 14 maj 2010 - 21:14

Witam jestem nowym użytkownikiem i nie znalazłam na forum kwestii która mnie interesuje a mianowicie potrzebuje pomocy ponieważ w sprawach komputera jestem trochę zielona. Chodzi o to że ktoś podmienił mi dysk twardy i chciałabym wiedzieć czy jest możliwość aby ta osoba korzystała z mojego gg wysyłała sobie wiadomości na drugiego kompa odpisywała na te wysłane wiadomości?Wiem że dla Was informatyków to błaha sprawa a dla mnie bardzo poważna ponieważ ktoś chce mnie oczernić wśród najbliższych a Ja nie mama się kogo poradzić.Błagam pomóżcie...

[ Dodano: 2010-05-14, 22:38 ]
nikt mi nie pomoże?proszę
  • 0


#2 aim92

aim92
  • Użytkownicy
  • 1502 postów

Napisano 14 maj 2010 - 21:54

czy jest możliwość aby ta osoba korzystała z mojego gg wysyłała sobie wiadomości na drugiego kompa odpisywała na te wysłane wiadomości?

Tak. Istnieje taka możliwość jeśli nie miałaś założonego hasła oraz jeśli posiadałaś starszą wersję gg. Jest jeszcze kilka sposobów aby się wkraść na gg zabezpieczone hasłem.
Najlepiej zmień aktualne hasło na inne.
  • 0

#3 Lenka

Lenka
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 14 maj 2010 - 22:19

Dzieki za odpowiedz.Co do zabezpieczenia gg hasłem to już to zrobiłam gdzieś na jakimś forum wyczytałam zeby zaznaczyć też opcje nie pokazuj wiad od nieznajomych jak również pokazuj status tylko znajomym i nie archiwizuje wiadomości wiec teraz już chyba jestem bezpieczna tylko chodzi mi o to że ta osoba chce w sądzie przedstawić wiadomości z gg jako dowód a nie wiem czy one są prawdziwe.Ten ktoś zamienił mi dysk,jednym słowem ukradł a znajomej z którą pisałam naprawiał laptopa więc nie wiem czy jej też nie podmienił dysku i właśnie z tych dysków korzysta i wysyła sobie wiadomości.To jest możliwe?
  • 0

#4 tomcio

tomcio
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 15 maj 2010 - 20:46

... tylko chodzi mi o to że ta osoba chce w sądzie przedstawić wiadomości z gg jako dowód a nie wiem czy one są prawdziwe.Ten ktoś zamienił mi dysk,jednym słowem ukradł a znajomej z którą pisałam naprawiał laptopa więc nie wiem czy jej też nie podmienił dysku i właśnie z tych dysków korzysta i wysyła sobie wiadomości.To jest możliwe?


Co do komputera, to nie wyobrazam sobie takiej sytuacji, ze ktos mi robi komputer a ja nie widze jak wyjmuje mi dysk, zwłaszcza w laptopie, kiedy trzeba wybebeszyc caly komputer. Do tego możecie spróbować go rozebrac i sprawdzic, ale jaki jest sens? Przeciez musialaby ta osoba zrobic idealna kopie jednego dysku na drugim, chyba ze instalowala na nowo windowsa itd., no ale to i tak niema sensu, bo wyciągnąć dysk z laptopa to dłuższy proces …

Wiesz Internet anonimowy to nie jest... Zawsze można udowodnic kto korzystal i kiedy z danego nr gg i jakiego komputera, to tylko kwestia czasuTakże jak się uprzesz to możesz bez problemu udowodnic, ze to nie z twojego komputera laczono się z danym nr gg (lub ze z twojego).
  • 0
W sklepie z komputerami sprzedawca zachwala klientowi swoj najnowszy towar:
- Ten komputer wykona za pana polowe pracy!
- W takim razie biore dwa.

#5 StelioS

StelioS
  • Użytkownicy
  • 856 postów

Napisano 16 maj 2010 - 00:52

zwłaszcza w laptopie, kiedy trzeba wybebeszyc caly komputer. Do tego możecie spróbować go rozebrac i sprawdzic

Oj, chyba miałeś mało do czynienia ze sprzętem komputerowym przenośnym , w 97% w sprzęcie komputerowym przenośnym wyjęcie dysku twardego to odkręcenie jednej góra czterech śrubek i zdjęcie klapki chroniącej dysk twardy 2 min roboty.
  • 0

#6 tomcio

tomcio
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 16 maj 2010 - 09:30

[quote name="StelioS"][quote] ... w 97% w sprzęcie komputerowym przenośnym wyjęcie dysku twardego to odkręcenie jednej góra czterech śrubek i zdjęcie klapki chroniącej dysk twardy 2 min roboty.[/quote]

Oczywiście, ale ja zakładam właśnie ten wariant najcięższy. Wszystko zależy od sprzętu i nie zmienia faktu, że nie da się nie zauwazyc wyjecia dysku z komputera...
  • 0
W sklepie z komputerami sprzedawca zachwala klientowi swoj najnowszy towar:
- Ten komputer wykona za pana polowe pracy!
- W takim razie biore dwa.

#7 Krzysztof-M

Krzysztof-M
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 16 maj 2010 - 11:48

Czy ktoś ukradł czy nie to wiedzą chyba tylko krasnoludki.

Sprawa podszywania jest banalna :

1.Sąd pisze wniosek do GG Network S.A. o ustalenie numer/ów IP komputera który łączył się z danym numerem GG (dzień / godzina /IP)

2.Kiedy mamy już numer/y IP to jednocześnie wiemy jaki to operator (TP /dialog /netia ...)

3.Leci wniosek do danego operatora o ustalenie użytkownika, mając numery IP i godziny połączeń operator ustala dane użytkownika , włącznie z adresem zamieszkania.

Wszystko trwa 1-2 tygodnie, firmy nie lubią przeciągać bo później to wpływa na opinię o nich.
  • 0
Po drugiej stronie lustra jest tylko srebro.

#8 Lenka

Lenka
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 16 maj 2010 - 21:01

"Sąd pisze wniosek do GG Network S.A. o ustalenie numer/ów IP komputera który łączył się z danym numerem GG (dzień / godzina /IP) "
Zastanawiam się czy sąd bawił by się w takie sprawdzanie chyba tylko wtedy gdyby chodziło o np.morderstwo ale nie w takiej błahej sprawie może się mylę w każdym bądź razie Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedzi i za pomoc.Pozdrawiam
  • 0

#9 Krzysztof-M

Krzysztof-M
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 16 maj 2010 - 21:51

"Sąd pisze wniosek do GG Network S.A. o ustalenie numer/ów IP komputera który łączył się z danym numerem GG (dzień / godzina /IP) "
Zastanawiam się czy sąd bawił by się w takie sprawdzanie chyba tylko wtedy gdyby chodziło o np.morderstwo ale nie w takiej błahej sprawie może się mylę w każdym bądź razie Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedzi i za pomoc.Pozdrawiam


Skoro sugerujesz podszywanie się to owszem sąd bawił by się bo podszywanie jest karalne, już nie mówiąc o składaniu fałszywych dowodów w sprawie, gdyby sąd miał wątpliwości co do wiarygodności dowodów jest to wystarczająca przesłanka ku temu żeby ustalić adresata i odbiorcę rzeczonych wiadomości na GG. Nie masz się co obawiać że Cię oczerni, w takim wypadku o którym piszesz dochodzenie wskaże np. komputer tego człowieka który ukradł Ci dysk.
  • 0
Po drugiej stronie lustra jest tylko srebro.

#10 tomcio

tomcio
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 16 maj 2010 - 23:13

Zastanawiam się czy sąd bawił by się w takie sprawdzanie chyba tylko wtedy gdyby chodziło o np.morderstwo ale nie w takiej błahej sprawie może się mylę w każdym bądź razie Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedzi i za pomoc.Pozdrawiam


Wiesz, nie przedstawiasz za wiele szczegółów, może opisz dokładniej o co chodzi, co to za wiadomości itd. Ciężko coś doradzić bo nie wiem w czym dokładnie tkwi problem, czy w tym, że ukradł dysk czy w tym, że może ewentualnie korzystać z twojego gg. Z jednej strony jesteś oburzona a teraz piszesz, że to błaha sprawa...

[ Dodano: 2010-05-17, 00:22 ]

wskaże np. komputer tego człowieka który ukradł Ci dysk.


Włącznie z adresem zamieszkania.
  • 0
W sklepie z komputerami sprzedawca zachwala klientowi swoj najnowszy towar:
- Ten komputer wykona za pana polowe pracy!
- W takim razie biore dwa.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych