Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozległa sieć WIFI, skoki po antenach acces pointów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 tarantinoze

tarantinoze
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 05 kwiecień 2010 - 21:26

Witam serdecznie!

Czy ktoś z was spotkał już się z sytuacją. Gdzie powstała konieczność połączenia dwóch odległych punktów budynków w sieci WIFI do dostępu do sieci globalnej internet.

Niestety te dwa budynki są w tak dużej odległości między sobą że routery działające w technologii N mają kłopot w połączeniu się.

I tutaj mam pytanie czy ktoś z was próbował może tzw. skakanie po antenach?

Całość polega na tym że między punktem "A" w którym jest router WIFI "N" udostępniający internet a punktem "B" jest odległość około 500 metrów.

Sygnał który dociera do punku "B" jest tak słaby że żadna operacja sieciowa nie wchodzi w rachubę.

Czy ktoś z was może testował stawianie w punktach pośrednich acces pointy które tylko i wyłącznie przechwytują sygnał z routera z punktu "A" i przekazują je dalej o następne cenne metry.

Zwiększając w ten sposób zasięg sieci bezprzewodowej, dzięki czemu sygnał internetowy z punktu "A" trafia w odległości 250 metrów na access pointa, który wzmacnia sygnał i przekazuje go do punktu "B" o następne 250 metrów w taki sposób że sygnał WIFI w punkcie "B" jest wystarczający do ruchu w sieci zaszyfrowanej WIFI i dostępu do internetu.

Czy ktoś z was z czymś takim się już spotkał?
Czy ktoś z was pracował na takich ustawieniach?

Dziękuję z góry za udzieloną pomoc i wskazówki.


Pozdrawiam ...
  • 0


#2 Matiz2401

Matiz2401
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 08:54

Na pewno co musisz zrobić to kupić 2x Antena kierunkowa (panelowa) ( Interline 14dBi )...
I przykręcić jedną do pierwszego Access Pointa...
A drugą do drugiego Access Piona ( w trybie Client )...
Na tych standardowych antenach nic nie wyciągniesz...

PS. A jeżeli chcesz mieć internet bezprzewodowo w drugim budynku to musisz kupić jeszcze jeden jakiś tani AP lub Ovislink-a G.DUO
  • 0

#3 tarantinoze

tarantinoze
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 20:51

Zorientuje się w kosztorysach i przedstawię go mojemu zakładowi pracy.

Dzięki serdeczne za odpowiedź.
Zanim zacznę robić kosztorys koniecznie chciałem to skonsultować z kimś kto już z taka sytuacja miał do czynienia.
  • 0

#4 Matiz2401

Matiz2401
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 13:19

Wtedy napisz do mnie to Ci dokładnie wszystko napiszę...
Co i jak...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych