Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 7 - jak oceniacie? Lepszy od Visty, XP?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 snajper007

snajper007
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 25 luty 2010 - 20:42

Chciałem zapytać Użytkowników najnowszego produktu Microsoft. Jak się sprawuje Windows 7? Jest lepszy od Visty? Jeśli tak to w czym? A może jednak lepiej polegać na XP?

Jakie są największe zalety tego systemu, a jakie największe wady, oprócz wymagań sprzętowych? Może jakieś fajne gadżety, nowinki?

Będę wdzięczny za każdą uwagę i odpowiedź.
  • 0


#2 Fenris

Fenris
  • Użytkownicy
  • 350 postów

Napisano 26 luty 2010 - 00:20

Ja przez jakiś czas miałem wersję RC. System mi się spodobał, wydajny i szybki. Chociaż nie miałem czasu wgłębić się bardziej.
  • 0
Intel Core2Duo E7400-2.80GHz @ 3.80GHz Pentagram Karakorum
OCZ 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 Reaper
Asus HD4870 512MB DDR5
MSI P45 NEO-F
Tacens Sagitta LUX
Chieftec Green Angel 500W

Są dwie grupy użytkowników: Ci, którzy robią kopie zapasowe i ci, którzy zaczną robić kopie zapasowe.

#3 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 26 luty 2010 - 08:59

Od visty na pewno lepszy, ale czy od XP ?? Już dość długo pracuję na tym systemie i jestem bardzo zadowolony. Jak jak kolega Fenris napisał: wydajny i szybki. :D
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#4 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 26 luty 2010 - 18:32

System jest dobry, sam planuję przerzucić się z Visty na Se7en'a
Bardzo stabilny jest i niema z nim "prawie" żadnych problemów
  • 0

#5 Kowal1248

Kowal1248
  • Użytkownicy
  • 225 postów

Napisano 27 luty 2010 - 22:51

Vista z Win7 nie ma szans.
Windows 7 lepszy pod względem szybkości,stabilności i wydajności(Jak mówili koledzy wyżej).
Można nazwać że Win7 jest synem XP :)
Jak to bywa syn młodszy,sprawniejszy xD

A więc przechodząc do rzeczy Windows7 to jak na razie najlepszy produkt Microsoftu.
Szczególnie polecam :shoot:
  • 0
Podpis niezgodny z regulaminem/Kamillo

#6 pendrat

pendrat
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 04:46

Vista niestety (albo stety;) ustępuje drogi do dalszej przyszłości win 7 - wydajność to chyba główna zaleta na niekorzyść visty. :(
  • 0
:-)

#7 Kamil_K

Kamil_K
  • Redaktorzy
  • 87 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 10:15

Ja prawdę mówiąc nie wiem, skąd ta nagonka na Vistę. Dla mnie to i tak wielki krok w stosunku do starego XP-ka. Gdy zagorzałym krytykom pokazano rzekomego następcę Visty, Windows Mojave, 90% z nich oceniło go pozytywnie. Także nagonka jest zorganizowana przez konkurencję i odpowiednio rozdmuchana. Dziś każdy domorosły "znafca" przyzna, że "Vista to zło" i w świeżo zakupionym notebooku z 4 GB RAM-u zamienia oyginalną Vistę SP2 na pirackiego XP-ka sprzed 9-ciu lat :(.

Ile razy w XP-ku w czasie normalnego użytkowania wywala Explorer.exe? Mi zdarzało się to na różnych PC-tach z oryginalnym XP-kiem nagminnie, a pod Vistą ani razu od 2 lat. Ponadto XP lubi dokonać autodestrukcji i megazamulenia z czasem i dość często trzeba go instalować na nowo. Moja Vista po 2 latach nieznacznie spowolniła i w chwili wolnego czasu zainstalowałem ją na nowo.

Win7 to praktycznie to samo, co Vista, ale wszyscy się nim podniecają, bo tak ich ustawiły media (na Gazeta.pl od roku przed premierą siódemki nie było dnia bez informacji o cudowności Win7. Oczywiście jest to kolejny Windows, więc jest lepszy i nowocześniejszy od poprzednich i faktycznie zapewnia nieco lepszą wydajność, niż Vista.

Dziękuję za uwagę.
  • 0

#8 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 03 kwiecień 2010 - 11:09

Używam Visty już 2 tygodnie, na chwilę obecną nie mam jakiś większych zastrzeżeń. Niedługo zmienię system na 7, wtedy się będę mógł wydać jakąś opinię.
  • 0

#9 tomcio

tomcio
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 15 maj 2010 - 19:13

Korzystam z Win7 od wczesnych wersji RC i system jest świetny, Nie zamula, nie zawiesza się, wszystkie urządzenia, które podłączałem działały bez problemu. Ogólnie bardzo polecam.
  • 0
W sklepie z komputerami sprzedawca zachwala klientowi swoj najnowszy towar:
- Ten komputer wykona za pana polowe pracy!
- W takim razie biore dwa.

#10 StelioS

StelioS
  • Użytkownicy
  • 856 postów

Napisano 15 maj 2010 - 22:09

Nie zamula, nie zawiesza się,

Wszystkie zawieszenia i zamuły są spowodowane tylko i wyłącznie przez użytkownika ,nie ma to znaczenia czy Windows 3.1 czy Windows 7 trzeba po prostu umieć się posługiwać komputerem i system , a nie pchać w niego co popadnie , a później mówić że system jest głupi i beznadziejny bo się zawiesza i takie opinie puszcza jeszcze w obieg gdzie kolejny pseudo komputerowiec to podchwytuje bo tak samo mu się dzieje z kompem tylko i wyłącznie z jego winy i rozgłasza kolejną opinie temu podobną i znajduję się setki a nawet tysiące takich pseudo fachowców którzy robią to samo i dany system dostaje w plecy , a że Windows 7 jest młodym systemem to na takie opinie pseudo komputerowców wystarczy poczekać , a sami zobaczycie , że nie długo zacznie się roić od takich opinii o Windows 7 , tak samo jak było z każdym systemem.
  • 0

#11 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 10 lipiec 2010 - 17:52

I tak i nie.
Często jest tak, że to jakiś program bądź środowisko sprzętowe (np. mało RAMu) są sprawcami ale spotkałem się z przypadkami gdzie podczas standardowego surfowania po komputerze doszło do sprzecznego działania tj. nieprawidłowe polecenia systemowe i bach, bluescreen. Tu użytkownik nie miał wpływu na to :(

Co do Visty... Ciekawym przykładem jest nasza biblioteka szkolna. Na 15 komputerów z Vistą na 14 są problemy wydajnościowe (zwłaszcza, że jakiś baran z UE przysłał szkole komputery 1 GB RAMu z Vistą). Ten jeden komputer to sprzęt bibliotekarki tyle, że z niego nie korzysta xD
W mojej karierze komputerogrzebacza spotkałem się z wieloma komputerami z Vistą i wyciągając średnią ocenę o tym systemie polecam właśnie zrobić formata i zainstalowac siódemkę.

Wracając do tematu Win7 jest ostatnią deską ratunku dla Microsoftu. Gdyby wydali Vistę 2 to ludzie masowo zaczęliby się przesiadać na Linuxa, MACi itd.
Natomiast faktycznie systemik świetny, nie ma z nim większych problemów xD
  • 0

Dołączona grafika


#12 Pimpu-

Pimpu-
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 08 sierpień 2010 - 18:06

Vista koszmar ... Windows 7 i xp hmm raczej jakiego masz kompa to bym Ci powiedział jeśli masz dobrego no to win7 :o

-Michał
  • 0
Pomagam na 100% a nie jak takie boty ...

#13 Fenris

Fenris
  • Użytkownicy
  • 350 postów

Napisano 08 sierpień 2010 - 23:54

Ja już chcę, żeby gry i programy były w pełni kompatybilne z systemami 64-bitowymi. Póki co niestety często problemy z kompatybilnością...a trzeba jakoś wykorzystać te 4 GB ramu.
  • 0
Intel Core2Duo E7400-2.80GHz @ 3.80GHz Pentagram Karakorum
OCZ 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 Reaper
Asus HD4870 512MB DDR5
MSI P45 NEO-F
Tacens Sagitta LUX
Chieftec Green Angel 500W

Są dwie grupy użytkowników: Ci, którzy robią kopie zapasowe i ci, którzy zaczną robić kopie zapasowe.

#14 hagi81

hagi81
  • Użytkownicy
  • 71 postów

Napisano 27 wrzesień 2010 - 22:30

Mam ten system , czyli win 7 home premium 64bity , jest o niebo lepszy od Visty i XP , polecam , :D
  • 0

#15 Czechu

Czechu
  • Użytkownicy
  • 64 postów

Napisano 28 wrzesień 2010 - 19:28

Nie czytałem całego wątku ale się wypowiem.

Windows 7 chyba najlepszy z obecnych (dostępnych) na rynku z systemów operacyjnych.

Vista, nawet nie oceniam.

XP bardzo dobry system, czym się różni od W7 wyglądem i możliwościami.
  • 0
Przepraszam , za wszystkie moje b????dne , "??mieszne" wypowiedzi lecz jestem pocz??tkuj??cy wi??c prosz?? o wyrozumia??o????.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych