Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wasze odczucia co do systemu MAC OS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 isabela

isabela
  • Użytkownicy
  • 980 postów

Napisano 25 sierpień 2021 - 12:05

Użytkując urządzenia z systemem MAC OS jakie macie odczucia? Jestem bardzo ciekawa.


  • 0


#2 zachary

zachary
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 06 grudzień 2021 - 10:48

Przez całe życie używałem Windowsa (na początku 98, z którego bardzo ciężko było mi się przejść na XP... by móc zagrać w GTA San Adreas).

Następnie, choć wielu ludziom sprawiało to problemy - korzystałem długo z Visty nim przesiadłem się na wiele lat na Windows 7, ostatnio 10. 8 używałem jedynie na studiach, w międzyczasie Linuxa (Ubuntu, Mint, ElementaryOS) i... gdy przesiadłem się w tym roku na OS X (służbowo), całość działała tak płynnie i intuicyjnie, że:

- przestałem używać myszki do normalnej pracy (touchpad jest dobry i precyzyjny + ma dużo gestów przyspieszających pracę). Z myszki korzystam w zasadzie tylko w Photoshopie lub PremierePro

- działa sprawnie zarówno na zasilaniu jak i baterii - w przypadku Windowsa trzeba było liczyć się ze spadkiem wydajności na baterii

- na Windowsie 10 PremierePro średnio co godzinę wywalał mi Bluescreen - na OS X nie mam żadnego problemu nawet z materiałami 4k

i ostatecznie po 9 miesiącach sprzedałem swój prywatny laptop na windowsie i kupiłem Macbooka Pro (o ten: https://www.cortland...nowy-model.html) :)

Touchbar wbrew opiniom nie przeszkadza, a wręcz pomaga.

Nawet na "starym" M1 działa to wszystko pięknie.

Bateria wystarcza na tyle, że pracując z domu wieczorami podłączam komputer co 2-3 dni, natomiast gdy wyjeżdżam gdzieś na weekend, zasilacz biorę tylko z przyzwyczajenia.


  • 0

#3 rzeszowiak

rzeszowiak
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 14 lipiec 2024 - 11:14

Używam go od kilku lat i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Oto kilka rzeczy, które szczególnie cenię w macOS:

  1. Stabilność i Wydajność: macOS jest niezwykle stabilnym systemem operacyjnym. Rzadko zdarzają się jakiekolwiek zawieszenia czy problemy z wydajnością, nawet przy intensywnym użytkowaniu.

  2. Interfejs Użytkownika: System jest bardzo intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. Wszystko jest dobrze zorganizowane, a design jest estetyczny i spójny.

  3. Integracja z Ekosystemem Apple: Jeśli korzystasz z innych urządzeń Apple, takich jak iPhone czy iPad, integracja między nimi a macOS jest bezproblemowa. Funkcje takie jak Handoff, AirDrop czy iCloud sprawiają, że praca na różnych urządzeniach jest bardzo wygodna.

  4. Bezpieczeństwo: macOS jest znany z wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Regularne aktualizacje i wbudowane funkcje ochrony pomagają chronić dane użytkownika.

  5. Aplikacje i Narzędzia: macOS oferuje szeroki wybór wbudowanych aplikacji, które są bardzo funkcjonalne. Dodatkowo, dostępność profesjonalnych narzędzi do pracy, takich jak Final Cut Pro czy Logic Pro, jest dużym plusem.

Oczywiście, jak każdy system operacyjny, macOS ma swoje wady. Niektóre aplikacje mogą być dostępne tylko na Windows, a cena sprzętu Apple może być wysoka. Jednak dla mnie zalety zdecydowanie przeważają nad wadami.

Jeśli jesteście zainteresowani nowinkami technologicznymi i poradami dotyczącymi różnych systemów operacyjnych, polecam odwiedzić stronę https://martwepiksele.pl/


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych