Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jakim banku założyć konto bankowe - studenckie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 postów

Napisano 14 sierpień 2016 - 09:44

Jaki rachunek bankowy polecilibyście dla kogoś kto w tym roku wybiera się na studia? Konto będzie używane do wypłat z bankomatów, przelewów, płatności za zakupy i rachunki. Jakieś sugestie?


  • 0


#2 monki

monki
  • Użytkownicy
  • 164 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 13:01

Czyli rachunek do typowego użytkowania. Z własnego doświadczenia mogę Ci jeszcze podpowiedzieć, abyś zdecydował się na kartę Visa. Jest niezwykle istotna i wszędzie akceptowalna.

Polecam zapoznać się z ofertami kont osobistych na stronie http://www.konto-studenckie.pl/

 

Moje typy to:

ING Bank Śląski: http://www.konto-stu...pl/ing-bank.php

Smart Bank: http://www.konto-stu...banku-smart.php

PKO BP: http://www.konto-stu...pl/inteligo.php

 

Ten ostatni posiada dużą ilość placówek. Nie powinno też być problemów z otrzymaniem kredytu studenckiego, gdyby takowy był otrzebny.


  • 0

no i git


#3 Doromitrek

Doromitrek
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 14:11

W dzisiejszych czasach opłaty za konto bankowe są już niestety pewnością. Ja osobiście nadal mogę polecić T-Mobile Bankowe bo jest praktycznie darmowe :)


  • 0

system mrp - zarządzanie produkcją


#4 Alek-klo

Alek-klo
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 11:12

 

 

W dzisiejszych czasach opłaty za konto bankowe są już niestety pewnością. Ja osobiście nadal mogę polecić T-Mobile Bankowe bo jest praktycznie darmowe  :)

 

Również miałem ten problem zakładałem konto bankowe kiedy było za darmo, a następnie bank zmieniał i podnosił opłaty. Obecnie mam konto w Orange Finanse i w związku z tym, że mam też telefon w Orange dali mi gwarancję, że konto będzie darmowe przez dwa lata. Myślę, że to  w porządku podejście.


  • 0

#5 malta

malta
  • Użytkownicy
  • 48 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 11:35

Zobaczcie sobie te rankingi na http://konto-interne...to-dla-mlodych/

Uważam, że warto się nimi sugerować i wspierać. Zwłaszcza jeśli szukacie czegoś korzystnego i polecanego :)


  • 0

#6 Domekw

Domekw
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 19 wrzesień 2016 - 13:34

Również miałem ten problem zakładałem konto bankowe kiedy było za darmo, a następnie bank zmieniał i podnosił opłaty. Obecnie mam konto w Orange Finanse i w związku z tym, że mam też telefon w Orange dali mi gwarancję, że konto będzie darmowe przez dwa lata. Myślę, że to  w porządku podejście.

Tak, racja. Dają gwarancję. Sam użytkuję konto w Orange Finanse od roku i faktycznie jest darmowe. W PKO BP podejrzewam, że przez rok zapłaciłbym ok. 50 zł przeróżnych opłat. Z resztą, to był główny powód zmiany dostawcy usług bankowych.


  • 0

#7 EvErMaN

EvErMaN
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 17:09

Ja mam konto w Inteligo i je sobie bardzo chwalę. Nie płacę za nie, mam darmowe przelewy, kartę, więc czego mi więcej potrzeba. Uważam więc, że jako przyszły student spokojnie sobie możesz tam konto założyć. Dostęp przez komputer, telefon, więc o każdej porze dnia i nocy możesz robić na koncie co ci się podoba. Po jakimś czasie pewno i jakąś ofertę kredytową dostaniesz, bo ja tak właśnie miałem. 


  • 0

Mamy dwa życia - to drugie zaczyna się, gdy dociera do nas, że tak naprawdę mamy tylko jedno.


#8 InuSitat

InuSitat
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 20:34

Darmowe konto na pewno jest w mBank. WIem, bo sam z takiego korzystam. WIęc dla studenta, to konto będzie idealne. Nie musisz płacić za otwarcie konta, za wykonywane przelewy czy za kartę płatniczą. DO tego całodobowy dostęp do sieci internetowej, więc operacje bankowe możemy robić nawe w nocy. 


  • 0

Mierz siły na zamiary, nie zamiary podług sił


#9 killerv7

killerv7
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 06 październik 2016 - 11:45

Jest dużo dobrych kont, to nie ulega wątpliwości. Mam styczność z wieloma bankami, mbankiem, ing, bzwbk i raiffeisen (to tak głównie) i raiffeisen w moim odczuciu wyróżnia się in plus. Chodzi mi o obsługę klienta, bo kwestia konta to zależy co komu pasuje.


  • 0

#10 peron

peron
  • Użytkownicy
  • 72 postów

Napisano 17 październik 2016 - 09:55

Przy zakładaniu konta brałem pod uwagę takie rzeczy jak koszta - zależało mi aby było za darmow. Nie mam dużych wymagań od konta, ale gdzieś pieniądze z wypłaty muszą spływać. Wiadomo, jak konto to i karta płatnicza, jakaś tam sieć bankomatów. Jakość obsługi w 9 na 10 bankach jest bardzo zbliżona do siebie.

Poszczególne usługi nie różnią się w istotnym stopniu od siebie - warto więc jak już wybrać taki ROR który nie będzie kosztowny. Tam wyżej kolega podał przydatne rankingi. Wrzucam jeszcze od siebie te tutaj: http://www.tanie-konto.pl/


  • 0

#11 MediComp

MediComp
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 18 październik 2016 - 12:03

Ja mam od początku w Deutsche Bank i nigdy nie narzekałem :)


  • 0

#12 blasfargrup

blasfargrup
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 27 październik 2016 - 20:07

mBank? Bezpłatne przelewy i załozenie konta.


  • 0

#13 Milan1

Milan1
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 29 październik 2016 - 13:10

mbank albo pko. Najlepsze banki wg mnie 


  • 0

Kiedy człowiek pierwszy raz się zakochuje jego życie nieodwracalnie się zmienia i choćby nie wiedzieć jak się próbowało, to uczucie nigdy nie zniknie(...). I cokolwiek byś zrobił, zostanie z tobą. Na zawsze.


#14 Benet

Benet
  • Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 08:30

A nie braliście pod uwagę może konta oszczędnościowego? Na takim koncie można dodatkowo zarabiać a oprocentowanie wielu kont wcale nie jest takie złe. Powiedziałbym, że w wielu przypadkach jest znacznie korzystniejsze niż na lokacie....

 

Zerknijcie sobie tutaj:

www.postawnaswoim.pl

 

Jest tutaj aktualny ranking na ten miesiac. Bank zachodni wbk daje Wam 4% oprocentowania. Z kolei orange finanse daje 3,5%


  • 0

#15 killerv7

killerv7
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 04 grudzień 2016 - 00:46

Ja i tak będę się trzymał tego, że Raiffeisen Polbank jest dobrym wyborem. Tam już konto osobiste jest oprocentowane a karta debetowa kosztuje marne 3 zł, więc moim zdaniem warto się nim zainteresować


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych