Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modernizacja komputera.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ciasny223

ciasny223
  • Użytkownicy
  • 80 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 17:31

Witam . Zwracam się do Was o pomoc w celu modernizacji mojego komputera który praktycznie ma być pod same gry. Budżet na obecną chwile jaki mam to 2 tys zł lecz uda się może jeszcze wyciągnąć jakieś 2,3 lub 2,4 tys zł . Do rzeczy , specyfikacja kompa :

 

CPU - G2020  (LGA1155)

GPU -HIS HD 7770
RAM - 4GB 1333 MHZ
DYSK - 500 GB
ZASILACZ - corsair 450 W
PŁYTA GŁÓWNA - B75MA-E33

OBUDOWA - Zalman T2

 

Chciałbym w komputerze wymienić procesor , kartę graficzną oraz zasilacz. Pamięć RAM osobiście wybiorę/zakupię  z innego budżetu ;D

Procesora raczej nie zamierzam podkręcać z powodu braku dobrego chłodzenia oraz słabej sekcji zasilania mojej płyty głównej . Ostatnio zaciekawił mnie procesor I5 3570K z odblokowanym mnożnikiem lecz praktycznie nigdzie nie mogę go dostać. Kończąc  proszę Was o pomoc w wyborze trzech podzespołów zastępczych które mają poprawić maksymalnie  wydajność w grach . Komputer całkowicie przeznaczony jest pod gry . A i bym zapomniał gram sobie na bardzo małym monitorze który ma zaledwie 17 (1240x1024) cali więc może nie ma sensu kupować potężnej karty graficznej i zaoszczędzone pieniądze władować w procka . Najważniejszą rzeczą wymiany ma być procesor to na nim ma się wszystko opierać potem grafika no i oczywiście także bardzo ważna rzecz czyli zasilacz . Może pieniądze zaoszczędzone lekko na karcie graficznej władować w solidny zasilacz ? Czekam na Wasze propozycje . Z góry dziękuje za pomoc . Pozdrawiam ;D


  • 0


#2 MichaL.

MichaL.
  • Użytkownicy
  • 145 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 21:07

Zasilacz według mnie jest solidny i nie warto go wymieniać (lecz to moja opinia ) , jak zestaw ma mieć szczególnie wysoką wydajnośc w grach to lepiej pieniądze przeznaczyć na solidniejszą karte niż procesor lub wymiane płyty na nowszą.


  • 0

#3 ciasny223

ciasny223
  • Użytkownicy
  • 80 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 22:02

Z tą płytą główną także mnie coś tknęło aby wymienić na LGA1150 i odrazu spodobał mi się i5 4670 bądź 4770 z zablokowanym mnożnikiem za ok 1050 zl . Tak jak mówię gram na 1240x1024 więc wolałbym porządnie ogarnąć procka no i teraz płytę główną. Widziałem chodzą za jakieś 250 zl ale są to takie standardowe a pod gry to od 400 zl . To co radzisz ? Zmieniać płytę ? I czy ten procek jest opłacalny za tą cenę ?
  • 0

#4 MichaL.

MichaL.
  • Użytkownicy
  • 145 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 12:41

Proponował bym coś takiego
Płyta
http://www.morele.ne...haswell-581506/
EDIT  Chodziło o tą http://www.morele.ne...ub-matx-767360/
GPU 
http://www.morele.ne...2oc-4gd-725164/
CPU
http://www.morele.ne...i54690k-647918/
Ale poczekałbym na propozycje kogoś innego , może coś lepszego zasugeruje.


  • 0

#5 ciasny223

ciasny223
  • Użytkownicy
  • 80 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 13:31

Podoba mi się Twój zestaw tylko płyta ATX chyba nie wejdzie do tej obudowy , musi być micro ATX . Mógłbyś coś znaleźć ale z micro ATX ?

Spodobała mi się ta http://www.morele.ne...97m-g43-640735/  

Dwa sloty PCI-E 3.0 I 2.0 może w przyszłości kupić dodatkową od NV i złączyć na SLI . 

Bądź ta http://www.morele.ne...ossfire-581278/        lecz jest już lekko wykastrowana  . Ale procesor i karta graficzna jak najbardziej na + . A zasilacz ? Starczy mocy ?


  • 0

#6 MichaL.

MichaL.
  • Użytkownicy
  • 145 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 13:37

Z płytą masz racje , miałem naotwierane pare kart i ci złą wysłałem :P za co przepraszam , zasilaczowi nieczego raczej nie brakuje :)


  • 0

#7 ciasny223

ciasny223
  • Użytkownicy
  • 80 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 13:53

Nie no spoko każdy może się pomylić . I teraz tak procesor super, grafika spokojnie wejdzie bo ma 25 cm a obudowa mieści do 29cm tylko zostaje wybór płyt głównych . W zasadzie chciałbym oszczędzić na płycie lecz zdaje sobie sprawę że jeżeli będę chciał podkręcać procesor to niestety potrzebna jest dobra płyta główna z dobrą sekcją zasilania więc nie wiem czy warto oszczędzać na tym podzespole . Chyba że zamienić procesor na bez odblokowanego mnożnika lecz w takiej cenie jaki podałeś mi z K chyba się nie opłaca bo zaoszczędziłbym tylko 50 zł . Najbardziej mnie korci aby kupic ten zestaw jaki podałeś lecz zaoszczędzić na płycie głównej . Tak czy siak procesora na początku bym nie podkręcał a później mógłbym kupić lepszą płytę ;D


  • 0

#8 MichaL.

MichaL.
  • Użytkownicy
  • 145 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 19:36

Jak byś chciał w przyszłości to i tak nie obejdzie sie bez dodatkowych kosztów w postaci nowego chłodzenia czy nowej pasty termoprzewodzącej , wybór należy do cb , czy wolisz dozbierać teraz do lepszej płyty głównej a potem samo chłodzenie kupić czy wolisz kupić słabszą płyte (która pozwoli na minimalne OC które może by cb zadowoliło) i potem wymieniać płyte+chłodzenie . A procesor z odblokowanym mnożnikiem to kwestia dopłacenia paru zł w tym przypadku wiec lepiej dopłacić do niego :)


  • 0

#9 ciasny223

ciasny223
  • Użytkownicy
  • 80 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 19:56

Martwię się tylko o zasilacz czy da radę . Pełna nazwa  Corsair VS 450 W      ponoć bardzo solidny zasilacz lecz chyba mam z nim lekki problem ponieważ karta graficzna od jakiegoś czasu szwankuje . Wywala błędy typu "sterownik ekranu przestał działać ' lub po kilku minutach grania wywala czarny ekran i zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem wina zasilacza . Lecz mam nadzieje że to wina karty .


  • 0

#10 Ationx

Ationx
  • Użytkownicy
  • 1049 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 13:21

Nie no bezsens bezsensa pogania w tym temacie.

 

Przede wszystkim kiedy będziesz kupował? Bo widzę, że nie masz jednoznacznego budżetu.

Po drugie - kręcenie procesora w takiej małej obudowie? Średnio to widzę. Obudowa na lepszą w pełnym ATX, płyta na minimum MSI Z97-G43, inaczej z OC dałbym sobie spokój.

Po trzecie - przy takim małym monitorze nie widzę sensu kupna jakiejkolwiek mocniejszej karty niż ten HD7770 co masz. Karta za tysiaka uśnie z nudów przy tej rozdziałce.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych