Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nauka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yuki

Yuki
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 23:34

Witam i od razu przepraszam ale nie wiedziałem do jakiego działu umieścić ten temat i ten wydał mi się najodpowiedniejszy.

 

Mam do was małą prośbę, a mianowicie chciałbym abyście polecili mi jakąś stronę albo książkę z której mógłbym zacząć naukę informatyki. Tak wiem, że informatyka to zbyt ogólne słowo ale właśnie o to mi chodzi. Właśnie skończyłem gimnazjum i wybieram się do liceum na profil mat-fiz-inf aby potem pójść na jakieś studia informatyczne(prawdopodobnie coś związanego z programowaniem gier ale na to jeszcze mam czas) i chciałbym podczas wakacji poduczyć się trochę aby potem mieć łatwiej. Dodam jeszcze, że próbowałem nauki C++ z kursu internetowego ale zawsze na czymś utknąłem i przestawałem na jakiś czas dlatego szczególnie proszę o jakieś książki.

 

Dodatkowo mam podobny problem z fizyką. Wiem że jest ona w informatyce a dokładnie w programowaniu bardzo ważna i także chciałbym poduczyć się jej przez wakacje ponieważ moja wiedza z gimnazjum z fizyki to porażka( nie chce się usprawiedliwiać ale niestety nie zawsze ma się dobrych nauczycieli :/) więc jakby wiedział ktoś skąd mogę się jej pouczyć to może napisać :)


  • 0


#2 Pawel Pik

Pawel Pik
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 sierpień 2015 - 12:00

Tutorial biblioteki allegro nie jest wymagający, a pozwala początkującym pisać proste gry 2D. Oczywiście, trzeba będzie trochę wyszukać niektórych niejasnych fraz, ale o to właśnie często chodzi. Możesz też zaznajomić się z sortowaniami, na pewno przyda Ci się to w przyszłości.


  • 0

#3 Eliro

Eliro
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 15:04

Mogłeś wybrać Technikum informatyczne, ale skoro już się uprałeś na liceum, to do nauki C++ polecam Ci kanał na youtubie Mirosława Zelenta. Wpisz w wyszukiwarke Youtube "Mirosław Zelent C++". W programowaniu bardziej się liczy matematyka niż fizyka, ale jak coś znajdę, to dam znać.


  • 0

#4 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 06:53

Jeśli chcesz nauczyć się programowania to polecam kursy video. Tutaj masz obecnie podstawowy kurs html oraz css:

http://strefakursow...._xhtml_css.html - pod tworzenie stron internetowych Jest to absolutna podstawa jaką powinieneś posiadać do tego aby skutecznie nauczyć się innych skomplikowanych języków. Na stronie jest obecnie kurs praktycznie każdego najważniejszego języka programowania. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych