Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy mocny sprzęt i problemy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Sounds Beats

Sounds Beats
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 17 styczeń 2015 - 07:55

Witam.

Otóż niedawno złożyłem praktycznie nowy RIG (konfiguracja jak w sygnaturze) - części wykorzystane se starego pudła to zasilacz, dyski i grafika.

Po postawieniu systemu zacząłem testować stabilność programami takimi jak IBT, prime95, OCCT CPU: Test, Unigine Heaven i Valley oraz 3D Mark 11 i 13 - wszystko w porządku.

Wystąpił natomiast problem z grą Battlefield 3 - bardzo rzadko występują ścięcia do nawet ~5 fps gdzie średnio na Afterburnerze widze ~150.

Próbowałem uruchamiac gre w trybie zgodności z Windows 8, wyłączyć Origin w grze czy w Bitdefender Total Security 2015 ustawić profil "Gracz" - bez skutecznie.

Następna kwesta - przeczytałem na łamach forum, że pewien użytkownik miał problem z temperaturami na chłodzeniu wodnym w teście OCCT Power Supply. Z ciekawości sam chciałem puścić taki test. I tutaj wystąpił problem.

Problem z tym testem polega na tym, że test w trybie DirectX 11 się nie uruchamia, próbowałem ustawiać okres bezczynności na 1 min i na 0 min - test się nie uruchamia, wyskakuje komunikat "Zatrzymano przez użytkownika" - mimo, że nie dotykam nawet myszki czy klawiatury.

Podobnie jest z testem GPU: 3D, przy ustawieniu DirectX 11 test się nie uruchamia - ustawiając DirectX 9 już test się uruchamia.

Postanowiłem w końcu zainstalować Windows 7 w nadziei że problemy stwarza tutaj Windows 8.1 - niestety dalej są problemy z OCCT, w Battlefield natomiast jeszcze nie pograłem.

Poprosiłem znajomego żeby również zainstalował najnowszą wersję OCCT 4.4.1 i spróbował puścić testy Power Supply i GPU: 3D w trybie DirectX 11 - u niego testy normalnie się uruchamiają.

Bardzo prosze o pomoc w rozwiązaniu problemów z Battlefield 3 i z OCCT. Jeżeli chodzi o inne gry - nie bardzo miałem możliwość sprawdzenia czy spadki fps występują w innych grach, zobaczyłem ten problem w tej grze i na niej chciałbym się opierać w rozwiązaniu tego problemu, niestety te spadki są dość rzadko i trzeba długo grać. Uprzedzając - grałem w BF na tej samej grafice co na poprzednim konfigu gdzie był m.in 2600K i nigdy nie było żadnego problemu.

Temperatury również są w porządku - po godzinie OCCT: CPU czy Intel Burn Test na Maximum - temperatury CPU max ~55C. Temperatury GPU po kilku godzinach gry w BF3 ~66C.

Pozdrawiam i proszę o pomoc ponieważ kompletnie nie wiem gdzie szukać przyczyny i rozwiązania.


  • 0


#2 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 postów
  • LokalizacjaPolandia

Napisano 22 styczeń 2015 - 14:02

A gdzie się podziała Twoja sygnaturka? :)

 

! `eMKa: Post całkowicie nie na temat


Użytkownik `eMKa edytował ten post 22 styczeń 2015 - 19:25
Post nie na temat.

  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych