Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem ze słuchawkami na nowym komputerze

słuchawki windows 7 problem USB

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 MikePowell94

MikePowell94
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 15 październik 2014 - 17:54

Witam. Na prawdę nie wiem już, co mam począć. Opiszę wszystko od początku. Na www.elektroda.pl olali mój problem i od razu zamknęli temat.

Więc... Posiadam słuchawki Natec Genesis HX77 z łączem pod USB, dźwięk 5.1 i inne fajne bajery. Posiadam też całkiem nowy komputer, podaję model płyty głównej, bo zakładam, że tylko ten podzespół gra tutaj jakąkolwiek rolę, ASUS Z-97P. Płyta jest na prewno prawidłowo połączona ze wszystkimi "dziurami". Na starym kompie, podłączałem słuchawki i zarówno mikrofon, jak i słuchawki działały, jak trzeba. Tutaj niestety nie. Gdy podepnę słuchawki do któregoś portu USB 2.0 (mam ich aż 6) moja mowa jest bardzo zniekształcona. Zaszumiona i w ogóle nie ma możliwości zrozumienia tego bełkotu. Sam dźwięk odbierany jest całkowicie w porządku w słuchawkach. Natomiast port USB 3.0 działa jak należy, mikrofon brzmi tam normalnie. Mam 4 takie porty jedynie z tyłu obudowy. Strasznie nie uśmiecha mi się nurkowanie pod biurkiem za każdym razem, gdy chcę pogadać z kumplami, ciągle trzeba odsuwać obudowę. Na "wielce pomocnej" elektrodzie.pl panowie specjaliści od dźwieku odpisali "kup przedłużacz", po czym zamknęli temat. Otóż kupiłem. I 2.0 i 3.0. W pierwszym przedłużaczu problem się powtarza, strasznie zniekształcony mój głos. Natomiast drugi przedłużacz (3.0) w ogóle nie wykrywa słuchawek. Dałem za to cholerstwo aż 30 złotych i na nic jak się okazuje. Nieznane urządzenie USB. Nie wiem czy długość przedłużacza ma znaczenie, ale ma on 2m.

Mój system to Windows 7 Home x64, płyta jak pisałem wcześniej ASUS Z-97P.

Może powinienem szukać jakiegoś sterownika do starych portów USB 2.0? Wiem, że do 3.0 ładowałem specjalny sterownik. Dodam, że stary komp w ogóle nie posiadał portu USB 3.0, a mikrofon działał jak należy.

Gdzie leży problem, czy kiedykolwiek będzie możliwe podłączenie słuchawek normalnie z przodu do portu 2.0 tak, żeby mikrofon działał? Wpakowałem w swój sprzęt 3 wypłaty i do jasnej cholery nie mogę nawet podpiąć słuchawek z przodu. Poratujcie. Stawiam ogromnie wielkie piwo.


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 16 październik 2014 - 10:28

Masz zainstalowany jakiś soft do tych słuchawek?
Spróboj zaobserwować jakie są ustawienia dla poszczególnych portów.
Może masz też jakieś systemowe ograniczenie dla portów 2.0.
Czy inne urządzenia na 2.0 działąją poprawnie?


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 MikePowell94

MikePowell94
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 17 październik 2014 - 23:17

Tak, mam oprogramowanie do słuchawek, instalowałem z załączonej płytki.

A jak mogę sprawdzić ustawienia dla tych portów?

Inne urządzenia, np. pendrive czy przenośny dysk działają jak trzeba. Tylko ten mikrofon nieszczęsny nie.


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 18 październik 2014 - 09:05

W menedżerze urządzeń gałąź Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#5 MikePowell94

MikePowell94
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 18 październik 2014 - 12:09

Hmm, porty USB 2.0 mam ustawione tak, że dostępne zasilanie na port to 500mA. Nic więcej tam za bardzo nie odczytam. Nie znam się na tym. Co to w ogóle znaczy?


  • 0

#6 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 18 październik 2014 - 19:01

Powinny tam być opcje dotyczące zasilania, czy port w jakiś sposób się nie wyłącza etc.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#7 MikePowell94

MikePowell94
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 18 październik 2014 - 22:57

Może zakładka Zarządzanie energią?

"Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" Mam to zaznaczone. Ale komputer i tak przecież go nie wyłącza, ponieważ inne rzeczy po wetknięciu w port działają.


  • 0

#8 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 19 październik 2014 - 10:12

Szczerze to sam nie wiem czy miało by to znaczenie, ale spróboj odznaczyć i przetestuj. 

 

Jeśli nie przejdzie wejdź w ustawienia sterownika karty dźwiękowej, odnajdź opcję wytłumiania dźwięków w pomieszczeniu. Jeśli nie ma czegoś takiego spróboj wgrać najnowszy sterwonik.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#9 pompa40

pompa40
  • Użytkownicy
  • 13 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 19 październik 2014 - 12:35

Sciąg sobie  dobry  programik do   sterów driver booster wersje pro z chomikuj, załaduj daj skanuj, i uaktualnij wszytski sterowniki i bedzie chodzic kiedys tez  tak miałem  z portami usb 2.0 i 3.0 pobrałem nowe stery  i działa


  • 0

#10 berenc

berenc
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 24 październik 2014 - 14:09

pompa40 dobrze mówi, zrobiłem tak niedawno jak miałem problemy i od razu wykryło co jest nie tak.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: słuchawki, windows 7, problem, USB

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych