Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwiązany: Laptop do gier za 5000 zł


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lawliet

Lawliet
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 28 maj 2014 - 23:49

Witam mam laptopa do oceny : 

http://iv.pl/images/...ak to wygląda ?

jeszcze prosze o dołożenie jakiś słuchawek przewodowych z mikro, i bezprzewodowych nie za duzych tez z mirko  
potrzebuje też jakiś no nwm jak to nazwać ale hmm przetwornik zebym mógł laptopa podłączyć w samochodzie przez zapalniczke tylko nie wiem jaka ma miec moc dlatego prosze o pomoc : ) 
i te słuchawki w miare estetyczne   do 500 zł  za wszystko myśle ze starczy na 2x słychawki i ten " przetwornik " 


  • 0


#2 Bard Nygiel

Bard Nygiel
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 29 maj 2014 - 10:51

Witam ;).

Potężny sprzęt dobrałeś. Możesz też dopłacić 100zł do lepszego procesora i grafiki oraz większego dysku hdd, ale myślę że w tym przypadku nie będzie się to znacznie odbijać na wydajności. Najzwyczajniej, o jakieś 0,5 nowszy model: http://www.morele.ne...1292xpl-621621/

 

I

Co do słuchawek, zajrzyj tu: http://www.audiofana...auszne-do-gier/ , opcja z mikrofonem Zalman'a jest wyjątkowo korzystna, sam używam i polecam ;).

A bezprzewodowe to chyba tylko: http://www.morele.ne...2000000-537686/


  • 1

#3 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 29 maj 2014 - 13:26

Po co Ci dwie podstawki chłodzące? Zalman powinien wystarczyć.

W tej cenie (do 5000zł) masz też GT 755M SLI lub GTX 870M.


  • 1

#4 Lawliet

Lawliet
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 29 maj 2014 - 14:36

jak to  2 ? jest jedna podstawka :what:
nie znam sie i już sie gubie który z nich najwydajniejszy i najlepszy do gier ? Zalezy mi tez na dokonywaniu zmian później np grafiki czy procesora i miejscu na zamontowanie SSD 
a tych Twoich nie moge znalezc : p

i co do tej 100 moge dopłacić tylko jak co zmienić ? inny laptop czy dokładać bo nie do końca rozumiem : p


  • 0

#5 Lawliet

Lawliet
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 29 maj 2014 - 20:56

i jak ? ;x 


  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 29 maj 2014 - 21:15

jak to  2 ? jest jedna podstawka :what:

 

Jeszcze jest to coś o nazwie Modecom z wysuwaną podkładką pod mysz.

 

nie znam sie i już sie gubie który z nich najwydajniejszy i najlepszy do gier ? Zalezy mi tez na dokonywaniu zmian później np grafiki czy procesora i miejscu na zamontowanie SSD 

 

To co pisałem wyżej to o 15,6cali, nie spojrzałem, że Ty wybrałeś 17.3cali. W tej przekątnej ekranu masz:

 

MSI GT70 2OC (Recenzja) vs ASUS G750JM vs MSI GE70 Apache Pro

 

GTX 860M jest na tym samym poziomie co GTX 770M. Jeśli chodzi o montaż dysku SSD to musisz wyjąć HDD, żeby zamontować SSD. Natomiast HDD możesz dać zamiast kieszeni na stacje dysków. Inna opcje to zakup dysku SSD na mSATA.

 

a tych Twoich nie moge znalezc : p

 

Ja Ci podałem tylko karty graficzne, które są jeszcze dostępne w tej cenie  8)

 

EDIT: Teraz masz dobry dysk na mSATA, ale zrezygnuj z tego:

 

Podstawka chłodząca Thermaltake CL-N001-PL14BU-A

 

Nie wiem czemu zrezygnowałeś z Zalman, jak dla mają bardzo dobre podkładki obniżające temperatury nawet o 10 stopni.


  • 1

#7 Lawliet

Lawliet
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 29 maj 2014 - 22:12

zrezygnowałem bo poczytałem komentarze opinie itd.. 1 wiatrak sie nie sprawdza : P 
i podobno słabo chłodzi 
podkładka z wysuwanym do myszy chciałem do samochodu bo nie miał bym gdzie go postawić szczerze to nie doczytałem i myslalem ze to stojak 
tam w nie których jest dopiska ze mozna zamontować dysk ssd i w zestawie mam chyba mSATA :X 



i jak ? cos do zmiany?  coś mozna taniej ? laptop do 5 tyś głowny cel zeby wszystko nie przekraczało 8000 ;P 
czy w tym lapku moza zamontować ten dysk ?  i czy te bezprzewodowe słuchawki mają jakieś podłaczenie do kompa ? bo tam w komentarzach wyczytałem ze brak :| 

to jak ? masz/macie jakies zastrzeżenia ? laptop inny albo cos innego do wymiany. wszystko można zmieniać byle cena już nie rosła  ^ ^

i jeszcze ta przetfornica ma dobra moc ? 

ostatnia rzecz ! szukam stojaka do samochodu na tego lapka.. znajde takie coś na morelach ? :X 

2 fragment na innym forum napisałem bo tam mi jeden kolego dość pomógł to dalem do oceny ale, wole skorzystać z 2 forów zeby było obiektywnie ^ ^

jak macie jakieś zastrzeżenia to prosze powiedzieć jaką marke albo nawet model polecacie ! jak to nie kłopot możecie podać nawet link : ) 


  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 30 maj 2014 - 15:16

zrezygnowałem bo poczytałem komentarze opinie itd.. 1 wiatrak sie nie sprawdza : P 
i podobno słabo chłodzi

 

Jedna z opinii:

Podstawka działa świtnie 10 stopni mniej i jest zdecyownie ciszej.

To słabo czytałeś, a jeden wiatrak nie zawsze jest gorszy niż dwa, tym bardziej zobacz jakie wymiary ma dany wiatrak.

 

czy w tym lapku moza zamontować ten dysk ?

 

Dysk zamontujesz, bo ma wolny slot mSATA.

 

 i czy te bezprzewodowe słuchawki mają jakieś podłaczenie do kompa ? bo tam w komentarzach wyczytałem ze brak :what:

 

Które? Tam wszystkie masz chyba na kabel, tylko, że w jednych masz odłączany też od słuchawek.

Rozumiem, że kupujesz te słuchawki na cztery pory roku... :what:

 

Do samych słuchawek to nie wiem, akurat nie bardzo interesuje się tym sprzętem, bo sam korzystam ze słuchawek za 40zł z Tesco, które mają już około 4lat...


  • 1

#9 Lawliet

Lawliet
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 30 maj 2014 - 16:36

dla mnie słuchawki są dość ważnedużo używam :D  zmieniłem wczoraj chłodzenie ale, zapomiałem tu edytować 
pytam o te http://www.morele.ne...90aa001-406245/ czy one mają to usb zebym mógł podłaczyc je do pc ? :/

 


 

ta przetwornica ma dobrą moc do tego lapka ? :X

i procka da sie w nim podkręcić, i ile on ma rdzeni bo tam nic nie ma..  ?   ^^ 
edit : inne chłodzenie smile.png
http://www.morele.ne...ory/info/kTDHD/

 

 

to jak coś do zmiany ? czy wszystko ok  ? laptop dobry czy znajde lepsze?  ^ ^ do tej ceny co aktualny  w koszyku ;D


  • 0

#10 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 30 maj 2014 - 18:52

pytam o te http://www.morele.ne...90aa001-406245/ czy one mają to usb zebym mógł podłaczyc je do pc ? :/

 

One są na Bluetooth, a odbiornik bluetooth jest sprzedawany oddzielnie. Laptop ma Bluetooth więc nie powinno być problemu.

 

ta przetwornica ma dobrą moc do tego lapka ? :X

 

Tak.

 

i procka da sie w nim podkręcić, i ile on ma rdzeni bo tam nic nie ma..  ?   ^^ 

 

Podkręcanie w tym przypadku nie ma sensu, bo procesor i tak sobie poradzi w grach i w innych czynnościach.

Sam sprzęt pewnie podczas grania będzie się grzał, a podkręcenie go sprawi, że laptop może się przegrzać.

4 rdzenie > Zobacz specyfikacje procesora

 

edit : inne chłodzenie smile.png
http://www.morele.ne...ory/info/kTDHD/


To już bardziej polecam ZM-NC2000 Black, miałem to cudo i wyprawia cuda... Poczytaj sobie komentarze.
 

to jak coś do zmiany ? czy wszystko ok  ? laptop dobry czy znajde lepsze?  ^ ^ do tej ceny co aktualny  w koszyku ;D

 

Laptopa jeśli chodzi o podzespoły lepszego nie znajdziesz.


  • 0

#11 Lawliet

Lawliet
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 30 maj 2014 - 19:54

czyli laptop mimo ze jest dobry bd sie grzał ?! moge coś z tym zrobić ? ten co mam teraz strasznie sie grzeje mimo podkładki .. no jest starszy ne czyszczony i " tani " był ale jednak nie chce zeby ten nowy  mi sie grzał zwłaszcza za taką cene;/ 

jesli laptop ma bluetooth to nie potrzebuje odbiornika ? : p 

 

zaraz zmienie podkładke jak  znajde ją na morelach bo tam wszystko zamawiam  strona coś nie działa wiec musze poczekac : ) 
po za tym już wszystko dobrze nie ? sluchawki, myszki itd..  ? ; p

Możesz ogarnąć na morelach ?   :P bo tam sa nowsze modele tej która podałeś : )


  • 0

#12 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 30 maj 2014 - 23:38

czyli laptop mimo ze jest dobry bd sie grzał ?! moge coś z tym zrobić ?

 

W wersji PRO tego modelu z kartą GTX880M temperatura grafiki w czasie gry sięga ~90*, natomiast procesor ~80*.

Jeśli dodasz podstawkę chłodzącą to temperatury będą mniejsze, ale bez regularnego czyszczenia się nie obejdzie.

Przy innym/normalnym użytkowaniu nie powinno być problemu z przegrzewaniem się, temperatury są w normie.

Obecnie sam przy grafice podczas gry mam ~80*, ale mój sprzęt jest słabszy.

 

ten co mam teraz strasznie sie grzeje mimo podkładki .. no jest starszy ne czyszczony i " tani " był ale jednak nie chce zeby ten nowy  mi sie grzał zwłaszcza za taką cene;/ 

 

Jest straszny i nie czyszczony? Bo nie kumam? Jeśli jest nie czyszczony to nie co się dziwić, że Ci się przegrzewa. Polecam serwis.

 

jesli laptop ma bluetooth to nie potrzebuje odbiornika ? : p 

 

Nie potrzebujesz.
 

 

zaraz zmienie podkładke jak  znajde ją na morelach bo tam wszystko zamawiam  strona coś nie działa wiec musze poczekac : ) 
po za tym już wszystko dobrze nie ? sluchawki, myszki itd..  ? ; p

Możesz ogarnąć na morelach ?   :P bo tam sa nowsze modele tej która podałeś : )

 

ZALMAN ZM-NC2000 (biała) vs ZALMAN ZM-NC2000 (czarna)

 

Napisz może jakie masz jeszcze podstawki na oku i pomiędzy, którymi wybierasz?


  • 0

#13 Lawliet

Lawliet
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 31 maj 2014 - 10:40

nie wybieram :D chce dobrą .
laptop ma 5 lat nie czyszczony nigdy : P

jak czesto oddawać do serwisu ?
Po za grą też bd miał klopoty z przegrzewaniem sie ? Bd sie cioł i zamulał  ? ;/


  • 0

#14 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 31 maj 2014 - 12:38

jak czesto oddawać do serwisu ?

 

 

Ja swój czyszczę co rok, ale rzadko gram. Polecam co pół roku przeczyścić samodzielnie sprężonym powietrzem, a co rok oddać do serwisu jeśli temperatury będą nieciekawe. Bo zawsze jest opcja, że możesz czyścić co pół roku sprężonym powietrzem, a dopiero później jak temperatury już będą nieciekawe to oddać do serwisu (oczywiście jeśli sprężone powietrze nie będzie dawać rady).
 

Po za grą też bd miał klopoty z przegrzewaniem sie ? Bd sie cioł i zamulał  ? ;/

 

Nic z tych rzeczy nie powinno być spotykane. :)


  • 0

#15 Lawliet

Lawliet
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 31 maj 2014 - 14:18

bd co pół roku dawał do serwius sam wole nic nie robic :D
ok ! wielkie dzieki ;)


  • 0

#16 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 31 maj 2014 - 17:01

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych