Jump to content


Photo

Laptop dla grafika za 5000-6000zł


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 warfot

warfot
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 20 March 2014 - 10:54

Hej,
szukam dobrego laptopa do pracy na programach graficznych.
Czytałem, że idealny jest MacBook Pro 15.4 Retina, ale z oczywistych względów szukam czegoś tańszego.
Mogę dać 5-6 tys.
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 20 March 2014 - 19:06

Dla grafika to pomyśl o większym ekranie, chyba, że masz swój na HDMI.

Z 17.3cali możesz zobaczyć: MSI GE70 Apache Pro vs MSI GE70 Apache vs MSI GE70 2OE vs Acer V3-772G
Albo jeszcze taniej Acera z GT750M.
  • 0

#3 msmegalomania

msmegalomania
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 21 March 2014 - 09:50

Też miałam zakładać temat z pytaniem o latopa dla grafika, ale może się w takim razie podepnę, żeby nie powielać. Mój budżet jest mniejszy - ok. 3500 zł. W internecie jest sporo róznych informacji, ale - aż za dużo i ciężko podjąć decyzję przy minimalnej wiedzy na ten temat. Biorę pod uwagę lenowo Ideapad y510p, albo MSI GP70. Wiem, że to lapki dla graczy, ale podobno dobrze sprawdzją się przy pracy na programach graficznych. Najważniejszy dla mnie jest RAM i oba modele mają zadowalającą mnie ilość, ale Lenovo jest nieco droższy. Czy ktoś może mi doradzić, który będzie lepszy do pracy na pakiecie Adobe (Photoshop Illustrator, Indesign, Flash, After Effects) oraz trwalszy? A może jakiś inny model w podobnej cenie, który lepiej się sprawdzi? MSI jest o tyle fajniejszy, że ma nieco większy ekran. Na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę przy wyborze takiego laptopa?

Ta kwota to oczywiście bez systemu operacyjnego.

po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że konkretny model MSI, który mnie interesował - MSI GP70 2OD-049XPL jest już niedostępny. Co robić, jak żyć? Bardzo mi zależy na czasie, doradźcie coś! ;)
  • 0

#4 wifi32

wifi32
  • Użytkownicy
  • 8 posts
  • Lokalizacjalublin

Posted 21 March 2014 - 14:42

msi

Mysle że, ten model MSI również da radę - msi

Najlepiej wypada ten - cena/wydajność i ma 17cali msi
  • 0

#5 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 21 March 2014 - 22:53

@msmegalomania - Musisz podać pełny model tego Lenovo, bo przy tak podanym modelu masz różne konfiguracje.

Jeśli chcesz z dyskiem SSD to Lenovo (ale masz ekran błyszczący, więc może lepiej kupić bez SSD)
Jeśli może być tylko z dyskiem HDD to MSI vs Acer - z Lenovo nie ma nic z matową matrycą z i7, z resztą z i5 też nic nie widzę.
  • 0

#6 msmegalomania

msmegalomania
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 23 March 2014 - 11:30

Dzięki za odpowiedzi - rozważam zakup MSI GE70 0ND-273XPL. Jeśli chodzi o dyski, to - niestety - nie do końca wiem jaka jest różnica i jak się to będzie przekładało na efektywność/wydajność pracy albo żywotność. Myślałam nad tym modelem Lenovo: http://www.komputron...95032_8GB.html. Do porównania z tym MSI - http://www.x-kom.pl/...hd-gtx660.html. Trochę słabo, że Lenovo droższy - czy faktycznie jest lepszy i o ile?
  • 0

#7 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 23 March 2014 - 23:30

Lenovo ma 15,6cali, nie zbyt dobry wybór dla grafika. Jak nie zamierzasz grać to tylko 17,3.
Jeśli chodzi o MSI to może być.
  • 0

#8 holek

holek
  • Użytkownicy
  • 27 posts

Posted 31 March 2014 - 21:24

Witam,
Na Twoim miejscu poważnie rozważyłbym radę Kamillo i zastanowił się nad tym Acer'em V3-772G, masz matową matrycę FHD i do tego naprawdę ciekawą konfigurację, dodatkowo możesz dorzucić później w prosty sposób drugi dysk. Warto wspomnieć jeszcze o systemie Dolby Home Theather który zapewnia naprawdę wysoką jakoś dźwięku.
  • 0

#9 LeSiuu

LeSiuu
  • Użytkownicy
  • 15 posts

Posted 14 April 2014 - 16:04

Jednak posiada wyższe temperatury NoteBookCheck. Osobiście polecam GE70 naprawdę bardzo wydajny notek, z którego będziesz zadowolony.
  • 0

#10 holek

holek
  • Użytkownicy
  • 27 posts

Posted 14 April 2014 - 20:41

Wiesz że chyba piszemy o zupełnie innych seriach? Podałeś link do poprzedniej serii i to 15 calowej, ja pisałem o wersji V3-772G na haswellu, a nie na ivy bridge.

Edited by Kamillo, 14 April 2014 - 23:33.
Nie cytuj poprzedników, na dole masz szybką odpowiedź

  • 0

#11 holek

holek
  • Użytkownicy
  • 27 posts

Posted 27 April 2014 - 22:58

Dzięki, następnym razem z tego skorzystam :)
  • 0


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users