Jump to content


Photo

Czy w kierunku informatycznym jest dużo matematyki?


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 hubertw1

hubertw1
  • Użytkownicy
  • 2 posts

Posted 04 March 2014 - 23:36

Witam. Jestem uczniem 2 gimnazjum i bardzo się zastanawiam nad technikum informatycznym. Najbardziej boję się matematyki, ponieważ nie jestem zbyt dobry z niej. W kierunku informatyczny jest dużo trudnej matematyki? Jaka dokładnie jest?
Drugim moim pytaniem jest dotyczące specjalizacji. Na jakie warto zwrócić uwagę? Po jakiej jest pewna praca i w miarę dobry zaroby zarobek? (myślę o przyszłości) :D
Dziękuję :)
  • 0


#2 danbar

danbar
  • Użytkownicy
  • 8 posts

Posted 05 March 2014 - 10:40

Fajnie, że już teraz myślisz o dalszej nauce, to jest plus. Do końca gimnazjum masz jeszcze trochę czasu więc jesli myślisz poważnie o przyszłości to przysiadł bym na Twoim miejscu i nadrobił materiał z matmy bo w technikum na pewno będzie trudniej. Matma to liczby, wzory i ogólnie konkret, tam nie musisz lać wody jak na humanistycznych kierunkach(mój przypadek) i liczyć, że ktoś dobrze zinterpretuje to, co przed chwilą zaprezentowałeś, matma to konkretny wynik/jedno rozwiązanie i to mi się w niej zawsze podobało. Odnośnie specjalizacji to myślę, że musisz się zastanowić co chcesz konkretnie robić i wtedy wybrać odpowiednią specjalizację, nie ma sensu żebyś na siłę się czegoś uczył, nie na tym kierunku, informatyka to swego rodzaju pasja/smykałka moim zdaniem. Co do pracy, to chyba sam wiesz jak jest, wystarczy przejżeć statystyki, popytać znajomych. Teraz z pracą ciężko, musisz mieć plecy, bardzo duże umiejętności i więdzę albo wyróżniać się czymś :)
  • 0

#3 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 posts
  • LokalizacjaPasieka

Posted 05 March 2014 - 16:55

Matma to liczby, wzory i ogólnie konkret


Właśnie, że im bardziej zaawansowana matematyka, tym mniej w niej liczb ;).
Jeśli chodzi o specjalność to w technikum wybiera sie ją chyba dopiero po drugim roku. Podczas tych dwóch pierwszych lat na pewno "liźniesz" wzsystkiego po trochu i będziesz wiedział co Ci najbardziej odpowiada. Tym się powinieneś kierować - robię to co lubię.
Poza tym musisz nastawić się, że samo skończenie technikum i zdobycie tytułu technika tak naprawdę niewiele da. Trzeba potem pomysleć o studiach już w stricte danym kierunku. Chyba, że uda Ci się załapać na jakiś staż. Wtedy to możesz zbierać doświadczenie i studiować zaocznie równocześnie.
  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#4 lolek112

lolek112
  • Użytkownicy
  • 7 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 07 March 2014 - 16:31

Jeśli chodzi o specjalność to w technikum wybiera sie ją chyba dopiero po drugim roku.

W technikum nie ma czegoś takiego jak specjalność - jest to nauka ogólnorozwojowa i uczysz się wszystkiego po trochu :)
Dopiero na studiach wybierasz temat z jakiego chcesz pisać pracę i wtedy obierasz w jakiś sposób swoją specjalność jednak nadal jesteś informatykiem w ogólnym rozumieniu, a pracę zdobywasz zgodnie ze swoimi kwalifikacjami.
Jeśli jesteś dobry z programowania to szukasz jako programista, a jeśli dobry z grafiki to jako grafik itd :)
  • 0
Podpis niezgodny z regulaminem forum /Kamillo

#5 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 posts
  • LokalizacjaPasieka

Posted 07 March 2014 - 16:44

Mówię to na moim przykładzie. Nie wiem czy to zależy od uczelni czy od temperatury powietrza w Kongo Dolnym czy możę jeszcze od czegoś innego. W każdym razie moja grupa podzieliła się na 2 ekipy, które miały więcej zajęć z danego przedmiotu. Można to więc uznać za pewnego rodzaju specjalność, do której się przyuczamy.
  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#6 hubertw1

hubertw1
  • Użytkownicy
  • 2 posts

Posted 11 March 2014 - 22:15

Dziękuję za odpowiedzi, ale proszę o konkretne jakie działy będą poruszane na informatycznym. :)
  • 0

#7 MGrzegorz12

MGrzegorz12
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 18 March 2014 - 21:36

Ja byłem na specjalizacji sieci komputerowe były tematy macierzy, funkcji, matematyki dyskretnej. Ogólnie przez pierwsze 2 lata to strasznie było z matą
  • 0

#8 bimben

bimben
  • Użytkownicy
  • 2 posts
  • LokalizacjaBydgoszcz

Posted 20 March 2014 - 12:54

Będziesz miał 4 semestry matematyki, a czy będzie prosty czy łatwo zależy od nauczyciela. Nas akurat nie męczą :D

-macierze
-funkcjei i ciągi
-matematyak dyskretna
-prawdopodobieństwo
-algebra liniowa
  • 0

#9 piotrorl

piotrorl
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 12 April 2014 - 13:41

Jestem po studiach infomatycznych na PWr. Powiem tak. Materiał raczej ciężki, ale wszystko jest do zaliczenia. W sensie jak nie w pierwszym terminie to w drugim. Jak trafisz na kose to weźmiesz sobie kurs powtórkowy i sam wybierzesz sobie wykładowcę lajtowego. Ogólne zagadnienia to:
  • Analiza 1, Analiza 2: granice, pochodne,ciągi,szeregi, całki oznaczone, nieoznaczone itp.
  • Algebra głównie macierze jakaś geometria i ułamki
  • Rachunek prawdopodobieństwa tutaj znowu głównie całki
  • Matematyka dyskretna tutaj rachunek logiczny dość proste
  • Podstawy teleiformatyki znowu całki i szeregi <3
Ogólnie będziesz rzygał całkami
  • 0

#10 arturczajka

arturczajka
  • Użytkownicy
  • 2 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 16 April 2014 - 12:19

Racja, ja miałem mnóstwo matematyki. Do tej pory bokiem mi wychodzi.
  • 0

#11 miko1992

miko1992
  • Użytkownicy
  • 3 posts
  • LokalizacjaKraków

Posted 20 April 2014 - 15:10

Potwierdzam dużą ilość matematyki. Koledzy na AGH strasznie narzekali...
  • 0

#12 cisekmaciek333

cisekmaciek333
  • Użytkownicy
  • 2 posts
  • LokalizacjaKatowice

Posted 25 April 2014 - 12:47

No, ale coś za coś :) Potem się jest lepszym i nie które rzeczy naprawdę się przydają.
  • 0

#13 stecek1

stecek1
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 02 June 2014 - 20:13

Ja pokochałam matmę dopiero w liceum, więc nie martw się ;)


  • 0

#14 korneliad

korneliad
  • Użytkownicy
  • 2 posts

Posted 08 July 2014 - 22:32

niestety matematyka jest konieczna ;/ ale da się przeżyć :)


  • 0

#15 mruk9

mruk9
  • Użytkownicy
  • 25 posts

Posted 18 July 2014 - 05:32

Jako absolwentka matematyki z informatyką (taki kierunek) mogę powiedzieć, że matematyki jest tyle samo co przedmiotów typowo programistycznych: analiza matematyczna, rachunek różniczkowy, algebra ogólna (ten przedmiot to totalna abstrakcja), rachunek prawdopodobieństwa i jeszcze kilka innych smaczków. Krótko mówiąc bez matematyki daleko nie da się pojechać. 


  • 0

#16 JoannaW1

JoannaW1
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 22 July 2014 - 15:21

Nie ma informatyki bez matematyki, nawet wybierając grafikę to matma jest potrzebna. Wszystko zapisujemy niestety kodem.


  • 0

#17 kapiknio

kapiknio
  • Użytkownicy
  • 1 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Posted 23 July 2014 - 08:31

No matma na jakimkolwiek kierunku związanym z informatyką jest złem koniecznym. Sam nie jestem fanem ale trzeba to trzeba. Jak się zetknąłem pierwszy raz z całkami to myślałem, że tego za nic nie pojmę. Ale później można nabrać wprawy :D


  • 0

#18 melon

melon
  • Użytkownicy
  • 18 posts
  • LokalizacjaWawa

Posted 29 July 2014 - 10:48

całki i funkcje to podstawa na tym kierunku. ;)


  • 0

#19 Fat

Fat
  • Użytkownicy
  • 7 posts

Posted 22 September 2014 - 14:54

W końcu to kierunek informatyka więc czego się spodziewać? Oczywiscie że jest dużo matematyki,zarówno tej stosowanej jak i zaawansowanej na wyższym poziomie,wybierając taki kierunek musisz się z tym liczyć.


  • 0

#20 micuux

micuux
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 19 October 2014 - 21:20

Matematyka to niestety podstawa zarówno na stiudach, jak i w zawodzie.


  • 0


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users