Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki serwer pod sklep interetowy?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 resa

resa
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 17 luty 2014 - 22:23

Witajcie. Niestety nie znam się na tych serwerach dedykowanych, wirtualnych i tak dalej. Chce tylko żeby sklep funkcjonował i chciałabym też mieć jakąś pomoc techniczną, w razie problemów z konfiguracją, obsługą, awariami technicznymi. Może mi ktoś wyjaśnić czy dobry będzie taki serwer link czy może jeszcze jakiś inny?
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 18 luty 2014 - 22:52

VPS to o tyle dobre rozwiązanie, że dość wydajne. To jakby kawałek dużego serwera, wydzielony za pomocą odpowiedniego systemu operacyjnego. Osobiście proponuje taki myk. Poszukaj rankingu najpopularniejszych hostingów i wybierz tan z dobrymi ocenami, który ma dużo klientów.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 GośćPCF23

GośćPCF23
  • Użytkownicy
  • 2 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 luty 2014 - 10:27

Serwery VPS są często wykorzystywane przez sklepy, ale niekoniecznie taki serwer będzie konieczny na samym początku działalności. Więcej na temat rodzajów hostingu można znaleźć tutaj: link W razie potrzeby możemy doradzić dobre rozwiązanie.

Użytkownik Kamillo edytował ten post 04 marzec 2014 - 18:26
Reklama, SPAM, usunięto link

  • 0
Podpis niezgodny z regulaminem forum /Kamillo

#4 aga2013

aga2013
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 25 luty 2014 - 10:19

Ja ma sklep [ WYMODEROWANO - MW_1975] i posiadam zwykły serwer w nazwie w zupełności wystrcza
  • 0
Dozwolone jest użycie tylko jednego linku w sygnaturze - MW_1975

#5 Hostingo

Hostingo
  • Użytkownicy
  • 4 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 03 marzec 2014 - 13:05

Witajcie. Niestety nie znam się na tych serwerach dedykowanych, wirtualnych i tak dalej. Chce tylko żeby sklep funkcjonował i chciałabym też mieć jakąś pomoc techniczną, w razie problemów z konfiguracją, obsługą, awariami technicznymi. Może mi ktoś wyjaśnić czy dobry będzie taki serwer link czy może jeszcze jakiś inny?


Tak jak nadmienił GośćPCF, nie trzeba od razu sięgać po VPS. Pod e-sklep z 10-200 produktów i założeniem początkowo niewielkiej ilości odwiedzin, w zupełności wystarczy konto na hostingu współdzielonym (tzw. wirtualny hosting www), który jest dużo tańszy i łatwiejszy w zarządzaniu poprzez odpowiedni panel.
Do tego VPS dzieli się skrótowo na VPS zarządzalne (tzw. managed), w którym opłaty zawierają określoną ilość godzin prac administratorów jaką możesz wykorzystać. W przeciwnym wypadku usługa dotyczy tzw. Root VPS - dużo tańszej - jednakże otrzymasz serwer z preinstalowanym systemem linux i odnośnie zarządzania jesteś zdany na siebie.

Wybierz najpierw oprogramowanie, na którym chcesz oprzeć działalność e-commerce, sprawdź jej podstawowe wymagania (może się okazać że będziesz potrzebował serwera windows z mssql i asp.net - co jest z reguły droższe od hostingu linuksowego) oraz zastanów się jak wielki asortyment będziesz sprzedawał i jakiej ilości odwiedzin oczekujesz, biorąc pod uwagę to, że zamierzasz reklamować swój biznes. Dopiero po zebraniu tych informacji szukaj odpowiedniego dostawcy.
Nie bierz w ciemno bez przynajmniej tygodniowego okresu testowego - kupno kota w worku może się to zemścić w przykry sposób. Warto wysłać maila lub zadzwonić w międzyczasie i przekonać się jak wygląda działanie pomocy technicznej.
  • 0
No problems so far. I'm just afraid of the ones I haven't seen yet.


www.webserwer.pl/hosting


#6 edugrafia

edugrafia
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 14:33

sprawdź ofertę firmy hekko, cena i stabilność serwera na wysokim poziomie
  • 0
Podpis niezgodny z regulaminem forum /Kamillo

#7 marekolszak

marekolszak
  • Użytkownicy
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2014 - 13:15

ja korzystam z linuxcom i jestem adowolony


  • 0

#8 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 29 sierpień 2014 - 13:42

A ja jestem bardzo zadowolony, że mogę wpisać Panu Markowi ostrzeżonko za nieprzeczytanie regulaminu.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#9 melon

melon
  • Użytkownicy
  • 18 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 15 wrzesień 2014 - 00:01

na początek nie ładowałbym się w vps'a bo to są koszty, w miarę jak będzie się rozkręcał sklep można o tym pomyśleć. Chyba ze masz jakieś skrypty do synchronizacji to inna bajka. W przypadku sklepu ważna jest stabilność serwera oraz limit transferu. Hosting *** masz z nielimitowanym transferem. I w całkiem dobrej cenie względem tego co oferuje.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych