Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeciąganie tekstu z WordPada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 herki

herki
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 20:34

Czy ktoś wie jak ustawić opcje przeciągania tekstu z edytora tekstu WordPad do pól tekstowych przeglądarek? Mianowicie chodzi mi o to aby po przeciągnięciu tekstu do pola tekstowego tekst w WordPadzie nie znikał, a był kopiowany. Przykładowo:

- zaznaczam tekst w WordPad i przeciągam go myszką do pola tekstowego w Mozilli Firefox. Tekst w WordPadzie znika, pojawia się w polu tekstowym przeglądarki. Jeśli wykonam przeciąganie z wciśniętym przyciskiem CTRL to tekst w WordPadzie nie znika, jest po prostu kopiowany
- wykonuję to samo w Google Chrome, tekst znika niezależnie czy robię to z CTRL czy bez.

Co ciekawe do wczoraj jeszcze w Google Chrome wszystko działało mi poprawnie i niezależnie od tego czy wciskałem CTRL czy nie, tekst był kopiowany i nie znikał. Bardzo mi zależy na tym żeby do obu przeglądarek dało się przenosić tekst bez konieczności trzymania CTRL i żeby on nie znikał w WordPad.

System którego używam Windows XP Home Edition SP3 (5.1, kompilacja 2600).
Obie przeglądarki wersje najnowsze.
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 12:43

Zaznaczasz w WordPadzie i jednocześnie wciskasz klawisze CTRL i C. Otwierasz okno przeglądarki WW, wchodzisz do pola tekstowego i robisz CTRL+V. Powinno zrobić to samo, a tekst zostanie w WordPadzie.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 herki

herki
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 15:09

Tyle to ja wiem, ale mi chodzi o przeciąganie, jest to bardzo ważne i używanie CTRL+C i CTRL+V spowalnia moją pracę. Więc liczę że ktoś będzie umiał coś doradzić.
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 16:08

Wciśnięcie samego CTRL to chyba nie spowalnia pracy.

- zaznaczam tekst w WordPad i przeciągam go myszką do pola tekstowego w Mozilli Firefox. Tekst w WordPadzie znika, pojawia się w polu tekstowym przeglądarki. Jeśli wykonam przeciąganie z wciśniętym przyciskiem CTRL to tekst w WordPadzie nie znika, jest po prostu kopiowany

Mam tak samo, więc raczej nic z tym nie zrobisz.

- wykonuję to samo w Google Chrome, tekst znika niezależnie czy robię to z CTRL czy bez.

Tutaj musiałeś coś popsuć, bo niezależnie czy trzymam CTRL czy nie tekst się kopiuje i zostaje w Wordpad.
Więc przez Panel Sterowania odinstaluj Chrome wraz ze wszystkimi profilami i zainstaluj na nowo.
  • 0

#5 herki

herki
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 16:39

Tak zrobię, muszę jednak mieć chwilę czasu na przeinstalowanie przeglądarki.
Jeśli chodzi o Mozille to na pewno coś się da zrobić, na niektórych komputerach na których pracuję pod Mozillą tekst jest kopiowany niezależnie czy trzymam CTRL czy nie...
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 17:14

To może przeinstaluj i tego Firefoxa.
  • 0

#7 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 10:35

Dyktujesz tekst, że wciśnięcie klawisza spowalnia Twoją pracę??? A kiedy wciśniesz samo C, to oczywiste, że tekst zniknie - program uzna, że chciałeś go zastąpić tą jedną literą.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#8 herki

herki
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 16:44

W ciagu godziny robię ok. 200-300 takich przeciągnięć, uwierz mi że zdecydowanie najwygodniej i najszybciej jest to robić kiedy działa przeciąganie bez CTRL i jest to znacznie szybsze niż CTRL+C i CTRL+V. Mniejsza o to, chodzi mi tylko o pomoc w rozwiązaniu problemu.
  • 0

#9 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 16:53

To jeszcze odpisz czy zrobiłeś dokładną reinstalacje...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych