Skocz do zawartości


Zdjęcie

Vista - za mało miejsca na partycji systemowej do instalacji


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jackzor

Jackzor
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 01 sierpień 2009 - 12:18

Mam Vistę Ultimate PL z SP1. Ściągnąłem instalkę SP2, gdy ją odpalam, wywala mi informację, że nie mogę zainstalować, ponieważ potrzebne jest przynajmniej 6GB wolne na dysku. No i właśnie, łącznie pojemność dysków to ponad 1TB z czego połowa wolna, ale na partycji systemowej mam tylko 1,88gb wolnego i za dużo tam nie usunę... Czy mogę to jakoś zainstalować?

Narzędziem Zarządzanie dyskami dorzuciłem bez problemu do tej partycji nieprzydzielone wcześniej 2GB, jednak dalej to za mało - miałem wolne trochę ponad 4GB, teraz system sobie zajął jeszcze trochę i zostało 2GB. :)
Tym samym programem chciałem zmniejszyć rozmiar którejś z dwóch partycji, które są na tym samym dysku, żeby móc ten zwolniony kawałek dodać do partycji systemowej, ale coś tutaj nie działa...

Tak to wygląda (ten dysk):
Dołączona grafika

Gdy klikam prawym przyciskiem myszy na partycję D i wybieram Zmniejsz wolumin wyskakuje:
Dołączona grafika

Gdy klikam prawym na F i wybieram tą samą opcję otwiera się okno do ustawień zmniejszenia (jak dużo chcę odłączyć), ustawiam, jak chcę, a po chwili myślenia
Dołączona grafika


Odpaliłem też Partition Magic 8.0, ale już na starcie coś mi nie pasuje
Dołączona grafika
  • 0


#2 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 01 sierpień 2009 - 12:26

Przekopiuj pliki z partycji systemowej na drugą i zwolni Ci się miejsce :) Musisz mieć MINIMUM 6GB wolnego miejsca :]
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#3 Jackzor

Jackzor
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 01 sierpień 2009 - 12:46

Lol, dzięki za taką fajną poradę. Nie mam możliwości przewalenia danych z tej partycji na inną, chcę naprawić to, co mi nie działa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych