Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z wydajnością i pamięcią RAM przez Windows 8


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 iw18an

iw18an
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 13:07

Witam pisałem kilka dni temu w innym temacie o tym samym problemie ale jak się okazało rzecz tkwi w czymś innym.
Chodzi o to, że mój laptop posiada 8GB Ramu (Kości są kompatybilne Sprawdzałem w serwisie obydwie kości sa Firmy Kingston) Teraz gdy użycie ramu wynosi ~4GB wtedy Menedżer Urządzeń pokazuję ze ta Wartość 4GB jest około 95% mojej dostępnej pamięci. Gdzie 4GB to 50%, wiem że sam system zabiera ~2GB lecz kolejne 2GB gdzieś ucieka. Technicy z Samsunga po prostu mnie olali, mówiąc że oni nie mają żadnej informacji na taki temat i mogą po prostu zabrać komputer do serwisu sprawdzić czy Kości są kompatybilne oraz ewentualne sprawdzenie płyty głównej pod kątem obsługi ramu (Lecz gdyby szyna od Ramu była popsuta komputer by się nie włączył lub zwyczajnie nie widział by jednej kości) Aha dodatkowo prowadzę rozmowy z Microsoftem na ten temat ale oni podali mi kilka przykładów jak usunąć usterke oczywiscie napisali jakies bzdury o optymalizacji aplikacji lecz ja nie chce optymalizosać aplikacji tylko chce aby mój komputer wykorzystywał maksymalną moc ramu Dołączam zrzuty z ekranu (Oczywiście nie używam aplikacji w ten sposób to jest przykład co się dzieje jeżeli ram wzrasta do ~ 4GB)

Dołączona grafika
Dołączona grafika

@EDIT
Aha jeszcze jedna sprawa mam jedną proźbe czy ktoś kto ma windowsa 8 nie 8.1 mógłby sprawdzić czy w jakiś sposób poprzez panel sterowania lub ręcznie da sie usunąć aplikację IntelliMemory Może byc ona nazwana również IntellIntelliMemory.

Dziekuje pozdrawiam
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 16:13

Widocznie nie czytasz dokładnie swoich tematów: Windows źle odczytuje zużycie pamięci RAM << Polecam

  • 0

#3 iw18an

iw18an
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 16:51

No tak tylko czemu tak mówisz skoro przerobiłem wszystko system reinstalowałem kilka razy z płyty z partycji recovery ale nic nie pomagało. Po poście janusza nawet na chwilę uwierzyłem że problemu nie ma do momentu gdy Komputer zaczoł używać 4GB Ramu i wyskoczył komunikat że brak pamięci i trzeba zamykać aplikacje :D
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 17:35

To wejdź w Wiersz polecenia > wpisz systeminfo > poczekaj aż pojawią się informacje
Skopiuj to wszystko klikając PPM > Zaznacz wszystko > ENTER > wklej na forum
A najlepiej daj screen
  • 0

#5 iw18an

iw18an
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 17:50

Po wpisaniu systeminfo wyskakuje wiersz poleceń lecz po ułamku sekundy znika...
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 13 styczeń 2014 - 23:12

Chyba nie przeczytałeś do końca, napisz jak to wykonujesz.
  • 0

#7 iw18an

iw18an
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 15:23

No to zobacz...



  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:46

A od kiedy polecenie Uruchom to Wiersz polecenia?

Jak już będzie miał to okno Uruchom to wpisz tam CMD i kliknij Enter > uruchomi się Wiersz polecenia.
Dalej jak wyżej. Przy okazji dodam: Poradnik: Wykonywanie screena w systemie Windows
  • 0

#9 sebastian123156

sebastian123156
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 13:39

Dlatego wolę Windows 7, ta Ósemka ciągle są z nią problemy jakieś, spróbój wyjąć kości ram i ponownie je włożyć może to podziała, nie iwem


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych