Jump to content


Photo

Jaki procesor pod Socket 478 mPGA?


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 seebaas

seebaas
  • Użytkownicy
  • 11 posts

Posted 07 October 2013 - 11:25

Witam. Jak wyżej w temacie chciałbym się dowiedzieć jaki procesor byłby najlepszy pod ten właśnie socket , czy da radę by działał pentium 4 extreme?
Obecnie posiadam celerona 2.4. Zależy mi na wymianie na mocniejszy mimo że jeden rdzeń by miał , ewentualnie na tego extreme.;>
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 07 October 2013 - 21:27

Wejdź na stronę producenta płyty głównej i sprawdź jakie procesory są obsługiwane albo podaj jaką masz płytę główną.
Ogólnie to nie wiem czy jest sens kupować, no i podaj resztę sprzętu wraz z zasilaczem.
  • 0

#3 seebaas

seebaas
  • Użytkownicy
  • 11 posts

Posted 08 October 2013 - 11:59

Mam dwie płyty główne. Jedna MSI druga Via. Oba maja te sockety i czytałem że mogą te procesory obsłużyć. Znalazłem też że zadziała intel core 2 duo mobile (np T7500) To jest procesor od laptopa i byłem zdziwiony że może działać. Myślę nad nim. Zasilacz mam 300W oczywiście później do wymiany wraz z procesorem.
Mam 640mb ramu . Też do wymiany.
Grafika 64mb też do wymiany(na 256mb radeona)
I ogólnie z tej płyty Via pożytek chciałbym zrobić. Bo nie dysponuje ogromnym budżetem gdzie mógłbym kupić extra kompa. A chce mieć dwa rdzenie, ramu chociaż 2gb i grafikę 256. Więcej mi nie potrzeba.
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 08 October 2013 - 21:40

Podaj dokładnie co to za sprzęt - karta graficzna, płyta główna, zasilacz itp.
I przeczytaj to co pisałem wyżej...
  • 0

#5 seebaas

seebaas
  • Użytkownicy
  • 11 posts

Posted 09 October 2013 - 00:35

Obecnie używam płyty Via model Model-p4m266-8232
procesor intel celeron 2.4
Grafika ge force 4 mx 64mb
ram 640mb
Zasilacz 300W firmy nie znam
oczywiście jak wspomniałem części do wymiany, więc komentarze typu że grafika taka i owa czy ram są zbędne. Chce zrobić jak najwięcej z tej płyty głównej i części zmieniam na lepsze dlatego stąd moje pytanie o procesor do tego socketu. I czy intel core 2 duo mobile jest wydajniejszy od pentium extreme ?
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 09 October 2013 - 11:18

Model-p4m266-8232

To nie model płyty, tylko chipset'a, z tego co można znaleźć.
Z tego co widzę to nie wsadzisz tam pamięci DDR2, jedynie DDR 200/266MHz max 4GB.
No i szukając po chipsecie to obsłuży ona tylko Intel® Pentium® 4

Jak masz tą płytę podpiętą i zainstalowany system to pobierz program Speccy i podaj informacje z niego.
Zasilacz sprawdź rozkręcając boczną ściankę obudowy, podaj markę i moc.

Ogólnie rzecz biorąc nie wiem czy jest sens wkładania pieniędzy w ten sprzęt.
Na twoim miejscu zbierałbym na nowszy.
  • 0

#7 seebaas

seebaas
  • Użytkownicy
  • 11 posts

Posted 09 October 2013 - 19:49

A płyta MSI? Czy dalaby radę mieć dwa rdzenie?
Modelu dokładnie nie powiem na chwilę obecna. Teraz zamieniłem płyty bo z braku powodu płyta Via przestała wgl się włączać.
Intel ms-6580 i845pe
jak już mówiłem nie zależy mi na kupowaniu dobrego sprzętu . Za dużo czasu by mi te zbieranie kasy zajęło. Zależy mi by z tych dwóch płyt zrobić pożytek. Dziś wymieniłem grafikę na ge force 5500. Jutro dostanę pamięć ram i ciąży problem procesora tylko dlatego tu szukam pomocy czy rady.
  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 09 October 2013 - 22:45

Intel ms-6580 i845pe

Przy tej płytcie możesz mieć pamięć DDR333/266/200 max 2GB
Listę obsługiwanych procesorów masz tutaj: http://pl.msi.com/pr...?div=CPUSupport
Z tego co sprawdzałem to wszystkie mają jeden rdzeń.

Jeśi kupiłeś pamięci RAM DDR2 to już możesz je zwracać, bo żadna z podanych płyt głównych ich nie obsłuży.
  • 0

#9 seebaas

seebaas
  • Użytkownicy
  • 11 posts

Posted 11 October 2013 - 12:11

Logiczne że jeśli mam wejścia na ddr1 to dwójki nie zadziałają. I na pewno kupię ddr1. Ale wracając do tematu na stronie producenta MSI nie ma możliwości sprawdzenia czegokolwiek do płyty z socketem 478. Najniższy jest 775. Niestety nie sprawdze. Druga rzecz to wczoraj przeglądałem wszystko o tym sockecie 478 i jak wyżej pisałem ma możliwość by działać intel pentium 4 EE. Wiem że wszystkie pentium maja 1 rdzeń tylko maja technologię która pokazuje że jakby miał dwa. A ja znalazłem pentium 4 HT chyba 3.2 ghz który działa tak samo jak EE i to jest z tego co znalazłem najmocniejszy procesor pod Tą płytę.
+ dwa dni temu wymieniłem grafikę i gry mi działają bardzo dobrze. (ge force fx 5500 256mb ) Muszę tylko ten ram wymienić i mocniejszy procesor i to tyle w tym temacie kolego. ;)
  • 0

#10 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 11 October 2013 - 14:31

Zauważyłem, że masz problem z czytanie tego co się do ciebie piszę, więc postanowiłem, że wytłumaczę Ci to w języku prostym cytując twoje posty.

Jutro dostanę pamięć ram

Logiczne że jeśli mam wejścia na ddr1 to dwójki nie zadziałają. I na pewno kupię ddr1.

Pierwszy cytat może odnieść, że pamięci zostały już kupione i czekasz na przesyłkę, która przyjdzie jutro.
Wyżej sam pytałeś czy dane płyty obsłużą DDR2, gdzie tych pytań już nie ma. Więc postanowiłem na nie odpisać.
Napiszę jeszcze raz dla jasności.

  • Płyta MSI: DDR333/266/200 max 2GB
  • Płyta VIA (dane po chipsecie): DDR 200/266MHz max 4GB

Ale wracając do tematu na stronie producenta MSI nie ma możliwości sprawdzenia czegokolwiek do płyty z socketem 478. Najniższy jest 775. Niestety nie sprawdzę.

Na stronie MSI (jeśli mówimy o tej samej) jest możliwość sprawdzenia jakie procesory obsługuje płyta i jest podana cała specyfikacja płyty, nawet wyżej link Ci podrzuciłem. Wstawię go jeszcze raz (specjalnie dla Ciebie): http://pl.msi.com/pr...?div=CPUSupport Płyta jaką podałeś, czyli "Intel ms-6580 i845pe" jest niepoprawna, bo Intel z przodu jest niepotrzebny, oznaczenie "MS-6580" to jest kod producenta płyty, nie jest to model płyty. Twoja płyta to MSI 845PE, przynajmniej tak można znaleźć na google po wpisaniu kodu producenta. i845PE to chipset.

Druga rzecz to wczoraj przeglądałem wszystko o tym sockecie 478 i jak wyżej pisałem ma możliwość by działać intel pentium 4 EE. Wiem że wszystkie pentium maja 1 rdzeń tylko maja technologię która pokazuje że jakby miał dwa.

Socket 478 owszem obsłuży procesory Pentium 4 Extreme Edition, ale nie z twoją płytą (?)

• Intel® 845PE Chipset
- AGP 4x slot (1.5V only)
- Supports 100/133MHz FSB
- Supports 400/533MHz Intel NetBurst micro-architecture bus

Zauważ, że twoja płyta główna obsłuży procesory na magistrali 400/533MHz, a procesory Pentium 4 Extreme Edition mają 800/1066MHz. Więc nawet jeśli będzie działać to i tak nie na magistrali 800/1066MHz, więc interesu nie zrobisz, po drugie może w ogóle nie działać, co jest prawdopodobne, komputer się nie uruchomi. Dlatego polecam przeczytać listę obsługiwanych procesorów przez daną płytę główną.

(?) Według strony producenta.

i to tyle w tym temacie kolego. Dołączona grafika

Tak, to tyle kolego.
  • 0

#11 seebaas

seebaas
  • Użytkownicy
  • 11 posts

Posted 12 October 2013 - 14:11

Nigdzie nie napisałem że BĘDĘ MIEĆ DDR2 pamięć ram ale Okej ;D po prostu wiem że mam ddr 1 więc w jakim celu miałbym inwestować w ddr2 które się nie przyda mi. I dzięki za pomoc co do procesora i już kminie wszystko. I na stronie producenta msi nie było nigdzie socket 478 jeśli rozmawiamy o takowej tej samej stronie , już ogólnie w to nie wnikam. Pomogłeś bo już zrozumiałem i dzięki wielkie. Temat skończony.
  • 0

#12 seebaas

seebaas
  • Użytkownicy
  • 11 posts

Posted 12 October 2013 - 23:29

Jeszcze takie pytanie. Mówisz że no intel pentium o którym mówiliśmy ma taktowanie 800mhz lub więcej. I pisałes że komp mógłby się nie włączyć. A ja znalazłem jeden z tych procesorów o taktowaniu 533. Intel pentium 4 HT 3.06ghz , 512cache , 533MHz FSB. (jedyny który ma takt 533 i socket 478)o
Co uważasz o tym? Bo on ma jeden rdzeń lecz technologia hyPer-threading pozwala by komp czył dwa rdzenie. Opisz krótko swoje zdanie o tym czy by mógł działać czy nie. I temat uważam za zamknięty.
  • 0

#13 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 13 October 2013 - 15:38

Podaj linka do tego procesora...

Twoja płyta obsłuży wersje Pentium 4 (Northwood, FSB533, L2 Cache 512KB), Pentium 4 (Northwood, FSB400, L2 Cache 512KB), Pentium 4 (Willamette, FSB400, L2 Cache 256KB), wszystko na stronie producenta jest.
  • 0

#14 seebaas

seebaas
  • Użytkownicy
  • 11 posts

Posted 13 October 2013 - 17:04

ark.intel.com/m/pl/products/27499/intel-pentium-4-processor-supporting-ht-technology-3_06-ghz-512k-cache-533-mhz-fsb#@product/specifications

Jest to pentium 4
ma FSB 533
Jest to northwood(na allegro już znalazłem ten procesor)

Czytałem już wszystko na stronie swojej płyty głównej i wszystkie procesory intel pentium 4 też przeszukałem i ten jedyny ma FSB 533 który jest w wersjHT
  • 0

#15 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 13 October 2013 - 17:12

Szukając tak przeczuwałem, że to będzie ten :lol-sweat:
Powinien działać, bo to chyba ten SL6PG. który jest na liście.
  • 0

#16 seebaas

seebaas
  • Użytkownicy
  • 11 posts

Posted 13 October 2013 - 20:45

Też tak mi się wydaje że może to być jedyny idealny i najlepszy. Kupię sprawdze czy działa . Mi ciężej dopasować procesor do kompa niż cokolwiek innego. Inne rzeczy to wiem co i jak ale procesor musi mieć tyle wspólnych parametrów co płyta że ja to mógłbym się pomylić ;> dzięki za pomoc. Temat zakończony .
  • 0

#17 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 13 October 2013 - 22:53

Napisz jak zamówisz czy działa, wtedy zamknę temat. :puppyeyes:
  • 0

#18 seebaas

seebaas
  • Użytkownicy
  • 11 posts

Posted 14 October 2013 - 01:27

Okej;D
  • 0


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users