Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uniwersalny laptop na studia, do gier za 3000zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Demurral

Demurral
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 12:41

Witam.

Zanim zaczną się posty, mówiące abym przeczytał tysiąc innych tematów z dosłownie tym samym tytułem - egoistycznie powiem, że być może mam inne wymagania, a do zakupu laptopa podchodzę bardzo poważnie, więc zależy mi na znalezieniu czegoś tak doskonałego dla mnie, jak to tylko możliwe w tym przedziale. Bardzo proszę o wyrozumiałość.

Nie przeciągając tego dłużej - czego wymagam od laptopa?

Już za jakieś dwa tygodnie zaczynam studia, nowe miasto, masa kilometrów od mojego miejsca zamieszkania, więc laptop będzie moim głównym i jedynym komputerem, a co za tym idzie chcąc, nie chcąc, musi być "uniwersalny", jednak jest kilka rzeczy, na których zależy mi szczególnie:

- wytrzymałość baterii; niby banał, jednak jest to niezbędne,

- konkretny ekran; w miarę możliwości oczywiście, jednak jestem troszkę kinomaniakiem, więc jest to dla mnie istotny element,

- sprzęt umożliwiający grę w najnowsze produkcje; co tu dużo mówić, zawsze lubiłem sobie pograć, więc chciałbym, żeby laptop mi to umożliwiał,

- niezawodność; brzmi może banalnie i wiem, że nie da się tego "obiecać", jednak obecnie bez komputera czuję się jak bez ręki, dlatego chcę, żeby ten mój wyśniony laptop był tak niezniszczalny, jak to tylko możliwe. ;)


Jeśli tylko ktoś z Was, drodzy forumowicze, ma jakieś pytania dodatkowe - bardzo chętnie odpowiem.

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i wszelkie odpowiedzi,
Demurral.
  • 0


#2 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 postów
  • LokalizacjaBieszczady

Napisano 16 wrzesień 2013 - 16:09

Wymagania masz kosmiczne. W podanym budżecie dobrym wyborem jest Lenovo Y580 z i5:
http://allegro.pl/la...3523474118.html
http://allegro.pl/la...3542330615.html

+ można dokupić dysk SSD ma mSata np.: A-DATA 128 GB
  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png

#3 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 22:36

Widzę, że na allegro x-kom ma niższe ceny, bo na stronie ten laptop po 2749zł > Lenovo + system
System kup osobno, nie kupuj razem z laptopem! Oczywiście laptopa weź tego z allegro.
  • 0

#4 plio123

plio123
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 14:50

Ja by zaproponował taki model LENOVO IDEAPAD Y580 na i3 ale róznica między i3 a i5 jest naprawde niewielka lub Lenovo G780 też na i3 ale za to 17,3 ekran 8GB pamieci no ale słabsza grafika + WIN 8
  • 0

#5 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 22:40

Do gier 17,3cali i GT635M? Zastanów się co piszesz i nie Spamuj!
  • 0

#6 Torad_eu

Torad_eu
  • Użytkownicy
  • 105 postów

Napisano 20 wrzesień 2013 - 09:51

Grafika dosyć kiepska jak za takie pieniądze,w Lenovo Y580 masz zdecydowanie lepszą wydajnosć ,matryce 15,6 ale jeśli będziesz przenosił laptopa,będzie mobliny- to dobre rozwiązanie ponieważ będzie lżejszy. To na czym proponuje się skupić to matowa matryca- jest to bardzo przydatne podczas oglądania filmów. System dokupisz osobno.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych