Skocz do zawartości


Zdjęcie

WiFi nie łączy się z telefonem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamilm1117

kamilm1117
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 16:09

Jeżeli nie ten dział to z góry przepraszam ale nie wiedziałem gdzie napisać.
Cześć mam taki problem, miałem stary telefon i w nim juz zapisane haslo, łączyło automatycznie. Kupiłem nowy telefon i teraz gdy chce sie polaczyc wpisuje hasło i wyskakuje mi komunikat że nie mozna połączyć.
Nie wiem co crobić a wifi w telefonie bardzo potrzebuje. Dodam że moja siostra, która kupiła telefon również nie moze sie połaczyć.może to być spowodowane może zbyt długim hasłem? Bo ma aż 27 znaków.
Dodam że przed chwilą rozłączyłem wifi na starym te i gdy chciałem połączyć ponownie ten sam błąd co wyżej.
  • 0


#2 narmiak

narmiak
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 16:20

Podłącz komputer do routera kablem, zaloguj się przez przeglądarkę i sprawdź, jakie faktycznie jest hasło. Następnie poszukaj w opcjach zabezpieczeń w routerze, czy przypadkiem nie ma tam włączonej funkcji WPS, QSS czy czegoś podobnego i to wyłącz. Funkcja ta polega na tym, że przy próbie łączenia się z siecią naciskasz przycisk na routerze i albo dostajesz dostęp do sieci dopiero wtedy (nawet znając hasło), albo dodatkowo jeszcze pobierana jest cała konfiguracja na urządzenie i nie musisz nawet hasła wpisywać.
  • 1

#3 kamilm1117

kamilm1117
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 16:26

Router ciągle jest podłączony bo mam stacjonarny. A jak moge sie zalogowac przez przeglądarkę? Bo jeżeli chodzi o komputery to jestem naprawde zielony.
Eszedłem na stronę 192.168.1.1 wpisuje domyslne dane tzn. admin 2x i nie działa. ja nic nie zmieniałem i nie mam pojęcia gdzie to może być. Wie ktoś skąd moge wziąć to wszystko?
  • 0

#4 narmiak

narmiak
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 17:01

Jeżeli sam nie ustawiałeś hasła i standardowe nie pasuje, to poza resetem routera do ustawień fabrycznych i ustawieniem go od nowa nic nie zrobisz. To znaczy pewnie jest sposób, żeby się na niego włamać, ale nie na zasadzie "ściągam programik, klikam przycisk Hakuj i podaje hasło".
Sprawdź 2 rzeczy:
1. Czy to na pewno są standardowe hasła. Wiele różne routery mogą mieć różne kombinacje nazwy użytkownika i hasła standardowego. Czasami routery mają też hasła przypisane losowo (Netiaspot, nowe Liveboxy chyba), ale wtedy stosowna informacja znajduje się na naklejce bezpośrednio na routerze.
2. Poszukaj przycisku WPS/ QSS i go po prostu wciśnij przy próbie połączenia się z siecią bezprzewodową.
  • 1

#5 kamilm1117

kamilm1117
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 17:16

A czy po restarcie dam rade go ustawić od nowa ? Czy będę miał z tym problem?
  • 0

#6 narmiak

narmiak
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 17:53

Reset = Wczytanie ustawień fabrycznych routera.
Restart = ponowne uruchomienie routera.
To, czy będziesz miał problemy zależy od twoich umiejętności, dostawcy i od tego, jak sieć jest zabezpieczona (czy dostawca nie wymaga podania jakiegoś hasła przy łączeniu się, jeżeli tak, to czy masz to hasło itp.)
  • 1

#7 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 22:09

Cześć mam taki problem, miałem stary telefon i w nim juz zapisane haslo, łączyło automatycznie. Kupiłem nowy telefon i teraz gdy chce sie polaczyc wpisuje hasło i wyskakuje mi komunikat że nie mozna połączyć.
Nie wiem co crobić a wifi w telefonie bardzo potrzebuje. Dodam że moja siostra, która kupiła telefon również nie moze sie połaczyć.może to być spowodowane może zbyt długim hasłem? Bo ma aż 27 znaków.
Dodam że przed chwilą rozłączyłem wifi na starym te i gdy chciałem połączyć ponownie ten sam błąd co wyżej.

Lepiej będzie chyba jak skonfigurujesz od nowa tylko połączenie WiFi. Hasło do 20 znaków wystarczy.

Eszedłem na stronę 192.168.1.1 wpisuje domyslne dane tzn. admin 2x i nie działa. ja nic nie zmieniałem i nie mam pojęcia gdzie to może być. Wie ktoś skąd moge wziąć to wszystko?

Sam zakładałeś sieć? Czyli sam montowałeś internet itp.? Bo jeśli nie to pewnie administrator sieci ustawił swoje hasła.
Napisz od jakiego dostawcy masz internet? Jeśli nie zakładałeś tego neta to zadzwoń do dostawcy i wyjaśnij mu problem.
Napisz jaki to router - model.
  • 1

#8 kamilm1117

kamilm1117
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 13:24

Znajomy mi wszystko robil i mowil ze powinno byc admin, admin. ale niestety nie dziala.
internet mam z netii
  • 0

#9 narmiak

narmiak
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 20:06

Jeżeli masz takie biało czarne pudełko to podejdź do niego, odwróć do góry nogami i poszukaj naklejki. Powinny być tam nazwa użytkownika i hasło do zalogowania się przez przeglądarkę, a także standardowe hasło WiFi.

Nie cytuj poprzedników.../Kamillo
  • 1

#10 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 22:54

@Autor: Nie kolega zresetuje Ci router i ustawi wszystko od nowa wraz z WiFi, a hasło zapisz sobie na kartce.
Najlepiej oba hasła - do routera i do WiFi. To chyba najlepsze rozwiązanie.
  • 1

#11 kamilm1117

kamilm1117
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 13:20

Wszystko było by spoko gdyby kolega był w polsce. Gdy z nim rozmawiałem mówił ze adnin admin powinno działać- niestety nie działa. dziś zresetuje sam ruter i sprobuje go skonfigurować. Jakieś rady? Internet mam z netii a router TP-Link. Dzięki wszystkim z pomoc.
  • 0

#12 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 14:24

Wpisz w google model tego routera i pierwszy wyszukany link powinien kierować cię na stronę tp-link.com.pl
Tam będziesz miał instrukcje, podaj też modem routera na forum.
  • 1

#13 kamilm1117

kamilm1117
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 14:52

tp link w8901g dokładny model routera
  • 0

#14 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 15:01

Pełna instrukcja od strony 14: http://www.tp-link.c...61016042811.pdf
Skrócona instrukcja: http://www.tp-link.c...-W8901G_QIG.pdf
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych