Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop do oglądania filmów, internetu, Skype, GG za 1800zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 cieplojest

cieplojest
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 15:01

Witam, chciałabym kupić sobię laptopa/netbooka/ultrabooka cokolwiek tzn. nie jestem zdecydowana co do jednego sprzętu. Właśnie dlatego zwracam się z prośbą do Was, doradzicie coś? Chce, żeby był w miare tani ok.1800 max, nie chce przepłacać a myślę, że i za tą cenę coś znajdę. Najlepiej w sklepie media-markt. Chcę kupić w celu oglądania filmów, rozmawiania ze znajomymi przez internet(skype,gg), przęglądania stron internetowych i to właściwie tyle, najzwyklejsze rzeczy. Wielkość matrycy nie jest taka ważna, ale chcę żeby była dość duża, aby było mi po prostu wygodniej np. oglądać filmy. Zależy mi aby bateria dość długo trzymała, aby sprzęt był cichy i nie przegrzewał się zbytnio. Dobrze by było gdyby sprzęt był z dobrej, wytrzymałej firmy. Ja się niestety na tym nie znam więc liczę na pomoc. O zawsze jakoś wolę mieć tą wydzieloną klawiaturę numeryczną. Zależy mi żeby sie ładnie prezentował. To chyba na tyle, dzięki za pomoc :)
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 15:23

Rozumiem, że ma być to 15,6cali, z system czy bez systemu?

Bez systemu: Lenovo G580AH vs Samsung 270E5V vs Lenovo G580
Jeśli laptop nie będzie do gier to karta graficzna nie gra roli i możesz wziąć Samsunga, procesory masz wszędzie te same.
W Samsungu masz 6GB i matową matrycę co jest dużym plusem.
Oczywiście do tego musisz zakupić system: Windows8 lub Windows7
Zakup bez systemu równa się brak oprogramowania od producenta, co może zamulić system.

Z systemem: Samsung 300E5C vs Lenovo G580
Jeśli chcesz z system to będziesz miała kartę tylko Intel 4000.
I tutaj chyba lepiej wziąć Samsunga, który ma 6GB i matrycę matową, do tego w Samsungu masz Bluetooth.

EDIT: A jeśli chodzi o MediaMarkt to chyba lepiej kupić w sklepie internetowym, ale innym, tam masz zawyżone ceny.
  • 0

#3 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 15:29

Toshiba - spory ekran, dobry CPU, przyzwoity dysk twardy
Asus - podobnie
Druga Toshiba - tez podobne parametry, do tego GeForce do grania
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#4 Dox

Dox
  • Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 16 sierpień 2013 - 11:45

Samsung z racji wyglądu jak i niezawodności będzie lepszym wyborem niż Toshiba, po zatym masz też lepszą konfigurację a to z czasem naprawde się przydaje. Zastanów się nad modelem 300E5C.
  • 0

#5 robertw

robertw
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 16 sierpień 2013 - 19:02

Myślę, że na przykład taki Samsung ATIV Book 2 spokojnie spełni Twoje oczekiwania:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych