Jump to content


Photo

Inne chłodzenie zamiast Thor's Hammer?


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Mburas

Mburas
  • Użytkownicy
  • 20 posts

Posted 06 July 2013 - 19:57

Witam, ostatnio zakupiłem chłodzenie Xigmatek Thor's Hammer do swojego i3 2120 3.3GHz
Kupiłem je tanio więc ciężko "wybrzydzać" ale spodziewałem się lepszych temperatur po oglądanych reckach wielu innych "słabszych" coolerów jak i samego hammera.
Wiem że osiągane przezemnie temperatury w idle około 29-34 stopnie a w stresie 46-48 stopni (około 15 minut prime95) nie są jakieś złe i są bezpieczne i "nie warto" szukać dziuły w carym przy procku którego nie da się podkręcać ale przyznam iż od kupna swojego pierwszego już takiego lepszego kompa grube lata temu, nie żadnego kupionego w zwykłym komputerowym składanego przez pseudo informatyków, mam manie na osiąganie jak najlepszych wyników czy to podkręcania czy głupich temperatur. I chciałbym sie was poradzić czy znajde jakiś cooler który będzie a) wyglądał ciekawie (hammer wygląda ładnie a nie zwykły wielki klocek) b)osiągnie niższe temperatury na tym procku a w tym roku jeszcze na czymś takim jak i5 2500k/3570k c) Cena nie przekraczająca 200zł Znajdzie sie coś ??.

Myślałem że może coś zle montuje tego hammera ale poprawiałem montaż z 2/3 razy, pasta to arctic mx-2 (mam jeszcze revolteca jakiegos z pędzelkiem), i nic sie nie zmieniło...

Pamiętam jak kilka lat temu posiadałem AMD phenoma 940 i chłodzenie Xigmatek Dark Knight i po podkręceniu do 3.8ghz osiągałem w idle w budzie która była "piekarnikiem" około 30 stopni w idle, a teraz procek mniej grzejący się, z dużą przewiewną obudową nie moge osiągnać niższej temp..

W pokoju mam 23/25 stopni...
  • 0


#2 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 posts
  • Lokalizacja404

Posted 06 July 2013 - 21:39

Ten MX-2 to licha pasta. Na początek, zamiast pchać się w wydawanie 200zł wolałbym zainwestować albo w AC Ceramique albo Zalmana STG-1. Druga spawa, jak wygląda sprawa z obiegiem powietrza w Twojej obudowie? Na testach temp są niższe, bo przeważnie w komputerach testowych w obudowie panuje ład i porządek. Za to u użytkowników już niekoniecznie ;)

Jeszcze jedno... Popatrz, jakie masz temp w pokoju. Moim zdaniem taka temp w IDLE jest bardzo przyzwoita. A co do stresu, to tak, jak mówię. Zakup lepszą pastę.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#3 Mburas

Mburas
  • Użytkownicy
  • 20 posts

Posted 06 July 2013 - 21:57

A słyszałem że mx-2 to dobra w miare pasta :)

No więc za tydzień kupie IC diamond 7 miałem kiedyś ale teraz nie miałem na nią kasy i myślałem że mx-2 też dobra :)

Co do temp w pokoju pisałem 23-25 stopni...

Obieg powietrza w obudowie na tą chwile to 2x120mm na przodzie wdmuchuje, 1x140 na górze wyciąga i 1x120 z tyłu wyciąga.

Podgląd obudowy, chyba ład i porządek jest: http://img203.images...3/4581/ihmk.jpg

Może i te temp w idle nie są złe ale chce uzyskać niższe i w idle i w stresie, wymianą na coś jak pisałem do 200zł ale podałem wymagania co do takiego coolera albo no może faktycznie lepsza pasta pomoże, ale da róznice taka IC 7 kilku stopni mniej ?
  • 0

#4 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 posts
  • Lokalizacja404

Posted 07 July 2013 - 18:48

Ciekaw jestem, czy w IDLE uda Ci się zejść niżej, niż temp w otoczeniu :D

Kilka stopni różnicy ... Wszystko zależy od: rozprowadzenia pasty, tego, czy podłoże coolera (w Twoim przypadku direct pipe) jest równe i nic nie odstaje etc. Jeżeli chcesz już tyle wydawać na pastę, to zastanów się nad takim cudem: https://www.cooling....odukt,1219.html Miałem z tym do czynienia i powiem, że rewelacja. Tylko podczas nakładania trzeba być rozgarniętym, bo tej "pasty" już nie zetrzesz z płyty głównej/procesora/socketu w przypadku, gdy niechcący gdzieś na bok poleci.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#5 MC Paweł

MC Paweł
  • Użytkownicy
  • 203 posts
  • LokalizacjaZawsze tam gdzie Ty...

Posted 11 July 2013 - 07:48

MX-2 to dośc dobra pasta. Sam jej użyam i mam 30C w idlu (mam haswella).
  • 0
My rig (FIZZA):
Spoiler


Dołączona grafika Pawiq98

#6 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 posts
  • LokalizacjaPolandia

Posted 23 July 2013 - 15:05

Ten MX-2 to licha pasta. Na początek, zamiast pchać się w wydawanie 200zł wolałbym zainwestować albo w AC Ceramique albo Zalmana STG-1.

A ja na początek radzę ni pisać takich rzeczy :D Arctic MX-2 to po dziś dzień najlepsza pasta pod względemn stosunku cena / wydajność :D
  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...



0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users