Jump to content


Photo

Jak włączyć bluetooth w netbooku?


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 konie

konie
  • Użytkownicy
  • 22 posts

Posted 02 June 2013 - 10:34

Mam netbooka z bluetooth'em. Nie umiem go włączyć. Znalazłam cos takiego jak transfer plików bluetooth w moim komputerze. Klikam go, ale bluetooth dalej nie jest włączony i nie wyszukuje żadnego urządzenie i urządzenia go też. Mam Windowsa 7.
Proszę pomóżcie !!
  • 0


#2 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 posts
  • LokalizacjaBieszczady

Posted 02 June 2013 - 11:19

Sterowniki masz zainstalowane?
  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png

#3 konie

konie
  • Użytkownicy
  • 22 posts

Posted 02 June 2013 - 12:24

Sterowniki masz zainstalowane?



nwm. jak to sprawdzić?
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 02 June 2013 - 12:37

Daj screen z Menedżera urządzeń lub napisz czy masz jakieś wykrzykniki: Poradnik: Wykonywanie screena w systemie Windows
Start > Panel Sterowania > Sprzęt i dźwięk > Menedżer urządzeń

1. Podaj też co to dokładne za netbook.
2. Sprawdź na klawiaturze od F1-F12 czy nie masz gdzieś ikonki bluetooth. Jeśli będzie to kliknij i trzymaj FN+(F1-F12)
3. Dodałaś urządzenie do komputera (telefon)?
  • 0

#5 konie

konie
  • Użytkownicy
  • 22 posts

Posted 02 June 2013 - 13:02

1. Acer AO 725
2. no jak tak zrobie to mi sie transfer plików włącza.
3. a jak dodać urządzenie?

Attached Files


  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 02 June 2013 - 13:31

Nie ten screen, ma być Menedżer urządzeń. Może wpisz w wyszukiwarkę w Start - Menedżer i Ci wyskoczy.

Zobacz to: http://windows.micro...asked-questions
Ja dodać urządzenie: http://windows.micro...o-your-computer + http://www.google.pl...iw=1366&bih=620

W tym pierwszym linka masz kilka pytań i odpowiedzi, może nie masz włączonego wykrywania urządzeń, czyli też to musisz sprawdzić.

Szukałem tego klawisza na google, ale nie znalazłem do włączenia Bluetooth, tylko do WiFi. Podobno włączenie WiFi włącza też bluetooth.
Więc kliknij na FN+F3 i powinno być włączone.

Następnie sprawdź czy masz sterownik, tak jak pisałem wyżej, jeżeli jest to dodaj telefon do komputera.
  • 0

#7 konie

konie
  • Użytkownicy
  • 22 posts

Posted 01 September 2013 - 11:50

Dołączona grafika

Wszystko wygląda dobrze. Więc dlaczego nie działa ?
  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 01 September 2013 - 20:50

Temat z czerwca...

No sterowniki niby są, zobacz to co pisałem wyżej, może masz jakoś wyłączone to Bluetooth.
A masz ikonkę na pasku zadań? Jak masz to naciśnij na nią PPM i kliknij na Wyślij plik lub Odbierz plik
  • 0

#9 konie

konie
  • Użytkownicy
  • 22 posts

Posted 04 September 2013 - 19:05

Tak mam, zrobiłam to. Niestety nie mogę wyszukać żadnego urządzenia ;/
  • 0

#10 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 04 September 2013 - 21:30

Odinstaluj najpier to Bluetooth co masz w systemie przez ten Menedżer urządzeń i zainstaluj to co masz niżej.

Zainstaluj najpierw to: Bluetooth, po zainstalowaniu uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj to: Bluetooth, po zainstalowaniu uruchom ponownie komputer.

Jeśli przy instalacji wyskoczy jakiś błąd lub po instalacji napisz, to są sterowniki do systemu 64-bit.

Sprawdzałem u siebie dzisiaj i też nie chce wykryć mi telefonu chociaż jest włączony Bluetooth.
Jutro zobaczę co jest u mnie grane i dam znać.
  • 0

#11 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 posts

Posted 05 September 2013 - 11:20

Nie wiem jaki masz telefon. W każdym razie, musisz znaleźć w telefonie ustawienia Bluetooth i zezwolić innym urządzeniom na jego odnalezienie. Dopiero wtedy Twój PC będzie mógł znaleźć telefon.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#12 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 05 September 2013 - 14:51

Żeby włączyć to miała pisane wyżej, z tego co mi się zdaje to w tych linkach, ale nie w tym problem, a w sterowniku (przynajmniej u mnie).

Opiszę dokładnie krok po kroku co wykonałem.

Najpierw sprawdziłem w Dodaj/Usuń program jakie sterowniki są zainstalowane do Bluetooth. I były to dwa sterowniki:

  • Intel PROSet/Wireless Software for Bluetooth Technology
  • Motorola Bluetooth
Następnie w uruchomiłem Panel sterowania i tam wpisałem w wyszukiwarkę Bluetooth. Znalazło coś takiego jak "My Bluetooth". Było to oprogramowanie od Motoroli. Próbowałem połączyć się z telefonem, ale cały czas sypało błędami np. Błąd połączenia serwera itp. Więc postanowiłem odinstalować oba sterowniki, gdzie zaczęły się następne schody w dół. Sterownik od Motoroli odinstalował się bez problemu, gorzej było ze sterownikiem od Intela, bo sypał błędami o usłudze Bluetooth OBEX Service. Próbowałem w trybie awaryjnym, różnymi programami, na koncie Super Administrator, ale żadnych efektów, ciągle błędy przy odinstalowaniu o tej usłudze. No więc zainstalowałem w końcu sterownik od Motorola Bluetooth i okazało się dobrym posunięciem. Po raz kolejny uruchomiłem Panel sterowania i tam wpisałem w wyszukiwarkę Bluetooth. Znowu znalazło "My Bluetooth", ale przy "Urządzenia i drukarki" miałem "Zmień ustawienia funkcji bluetooth" nacisnąłem to i tam zaznaczyłem "Zezwól urządzeniom Bluetooth na odnajdowanie tego komputera", czy jakoś tak to było. Trzeba to zaznaczyć i zapisać zmiany. Następnie kliknąłem na "My Bluetooth", pisało, żeby kliknąć F5, aby odświeżyć i wyszukać urządzenia. Kliknąłem, znalazło mój telefon, nacisnąłem na jego i błąd :ja: Wróciłem się, zaznaczyłem mój telefon i na górze kliknąłem "Ustawienia mojego Bluetooth". Tam trzeba było zaznaczyć "Zezwól urządzeniom Bluetooth na znalezienie tego komputera" (załącznik nr.1). Zapisałem zmiany i połączyłem się z telefonem - pokazało mi się tak jakby menu, było tam Wyślij plik, przeglądaj pliki, odtwórz muzykę itp. Kliknąłem wyślij plik, telefon i laptop dobrali sobie jakieś kody, trzeba było tylko zaakceptować i wszystko zaczęło działać. Jak wysyłam zdjęcie z telefonu to pojawia mi się taki ekranik (załącznik nr.2). Później jeszcze raz spróbowałem odinstalować sterownik Intela i się odinstalował, ale oprogramowanie My Bluetooth nie działało, więc zainstalowałem ponownie i dalej nie działa. Przeinstalowałem sterownik i oprogramowanie My Bluetooth i wszystko działa jak po staremu.

Co na początek powinnaś wykonać:

1. Wejdź w Panel Sterowania > Programy > Odinstaluj program, zobacz jakie masz sterowniki i oprogramowanie zainstalowane na dysku.
Najlepiej przepisz nazwy i daj na forum, jak będziesz szukała to musisz mieć coś związanego z Bluetooth. Z tego co widzę po sterownikach będzie to coś z Atheros albo Broadcom.

Jak coś będzie to wpisz nazwę w Start (tam masz szukaj) np. Atheros Bluetooth lub samo Atheros lub Bluetooth. Jak uruchomi Ci się oprogramowanie to tam musisz wyszukać urządzenia.
Oczywiście najpierw wykonaj punkt 2 i w telefonie ustaw, aby wykrywało twoje urządzenie. Nie zapomnij też, że może w tym oprogramowaniu będzie trzeba też zaznaczyć, żeby komputer był wyszukiwany przez inne urządzenia, to wszystko powinno być w opcjach.

2. Wejdź w Panel Sterownia i w wyszukiwarce wpisz Bluetooth, przy Urządzenia i drukarki naciśnij na Zmień ustawienia funkcji bluetooth, zaznacz tam "Zezwól urządzeniom Bluetooth na odnajdowanie tego komputera" i zapisz zmiany.

Załącznik nr.1: http://i1287.photobu...zps80a25832.png
Załącznik nr.2: http://i1287.photobu...zps0ee8483d.png

Znalazłam cos takiego jak transfer plików bluetooth w moim komputerze. Klikam go, ale bluetooth dalej nie jest włączony i nie wyszukuje żadnego urządzenie i urządzenia go też.

Jak klikasz pewnie na "Odbierz plik" to pojawia Ci się, że odbiornik radiowy Bluetooth może być wyłączony, bo ja tak mam.
  • 0


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users