Jump to content


Photo

Wszystkie gry się przycinają na laptopie


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 cptmichaax

cptmichaax
  • Użytkownicy
  • 10 posts

Posted 01 June 2013 - 20:53

Mam TOshiba Satellite A300 4 letnią.

Mam problem z grami. Kiedyś ( jakieś 4 miesiące temu ) grałem we wszystkie gry bez problemu.

Raz włączam grę i takie dziwne przycinki. Nie są to przycinki wywołane słabym sprzętem bo nawet najstarsza gra która wymaga 32 mb grafiki przy najmniejszych wymaganiach się przycina ale nie cały czas tylko co 5 sekund, różnie.

Nie mam pojęcia co to.

Przeinstalowałem system i nic. Laptop był jakieś 2 miesiące temu na przeczyszczeniu.

Jak gram to jest chłodny bo mam bardzo dobrą podstawkę chłdzącą.

Najdziwniejsze jest to, że jak pogram już z 1 h lub torchę więcej to zacinki znikają albo są bardzooo żadko.

Proszę o pomoc!
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 01 June 2013 - 21:59

Napisz pełną konfigurację tego laptopa i co to są za gry, bo tak to sobie można gdybać.
Do tego pokaż temperatury: Pobierz i uruchom program HWMonitor, zminimalizuj go i uruchom grę, pograj z 20min i pokaż temperatury w formie screenu.
  • 0

#3 cptmichaax

cptmichaax
  • Użytkownicy
  • 10 posts

Posted 01 June 2013 - 22:57

Napisz pełną konfigurację tego laptopa i co to są za gry, bo tak to sobie można gdybać.
Do tego pokaż temperatury: Pobierz i uruchom program HWMonitor, zminimalizuj go i uruchom grę, pograj z 20min i pokaż temperatury w formie screenu.



Intel core 2 duo T5750 2.00 GHz
3 GB RAM
ATI Mobility Radeon HD 3400 SERIES
Windows 7 32 bit

Attached Files


  • 0

#4 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 posts
  • LokalizacjaBieszczady

Posted 02 June 2013 - 10:59

Temperatury (oprócz dysku) są w normie. Wrzuć screen z Menedżera Urządzeń oraz pobierz program HDTune 2.55 i przeskanuj dysk (zakładka Error Scan).
  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png

#5 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 02 June 2013 - 12:09

Dysk ma 43 stopnie, a przy obciążeniu potrafi się nagrzewać do 50 stopni, więc nie widzę nic tutaj niepokojącego.

Napisz w jakie gry grasz, bo grafika słaba, prawdopodobnie to ATI Mobility Radeon HD3470 256MB
Podaj wersje sterownika do karty graficznej.
  • 0

#6 cptmichaax

cptmichaax
  • Użytkownicy
  • 10 posts

Posted 02 June 2013 - 14:35

Rome TOtal WAr

a ja wiem jaka jest wersja sterownika
  • 0

#7 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 02 June 2013 - 14:42

Sterownik sprawdź w Menedżerze urządzeń, ale nie musisz.

Przeinstaluj tez sterownik przez Menedżer urządzeń i zainstaluj najnowszy ten: http://support.amd.c...iw-vista32.aspx
Poradnik: Reinstalacja sterownika, instalacja sterowników na nowo zainstalowanym systemie

Sprawdź czy się przycina, jeśli tak to zmniejsz rozdzielczość gry i spróbuj wtedy.
  • 0

#8 cptmichaax

cptmichaax
  • Użytkownicy
  • 10 posts

Posted 02 June 2013 - 19:38

Sterownik sprawdź w Menedżerze urządzeń, ale nie musisz.

Przeinstaluj tez sterownik przez Menedżer urządzeń i zainstaluj najnowszy ten: http://support.amd.c...iw-vista32.aspx
Poradnik: Reinstalacja sterownika, instalacja sterowników na nowo zainstalowanym systemie

Sprawdź czy się przycina, jeśli tak to zmniejsz rozdzielczość gry i spróbuj wtedy.



Chipset - sterownik do płyty głównej- tam w tym pisało ze to trzeba zainstalowac
Skąd ja mam wiedziec gdzie co i jak jest ona?!
  • 0

#9 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 02 June 2013 - 20:05

Ten sterownik pobieramy ze strony producenta płyty. Podaj jaką masz płytę główną i Ci dam linka.
Płytę główną możesz sprawdzić poprzez program Speccy lub AIDA.

A przy dysku to możesz pokazać SMART: Poradnik: Odczytanie SMART dysku twardego

Podaj też jakieś inne gry.

  • 0

#10 cptmichaax

cptmichaax
  • Użytkownicy
  • 10 posts

Posted 02 June 2013 - 21:02

Ten sterownik pobieramy ze strony producenta płyty. Podaj jaką masz płytę główną i Ci dam linka.
Płytę główną możesz sprawdzić poprzez program Speccy lub AIDA.

A przy dysku to możesz pokazać SMART: Poradnik: Odczytanie SMART dysku twardego

Podaj też jakieś inne gry.



Zrobiłem jak kazałeś i nic to nie dało. Zerooo rezultatów!
Najlepsze jest to, że jak włączam grę która ma większe wymagania to się nie tnie! WTF?! ( mount@blade: warband )
  • 0

#11 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 02 June 2013 - 21:06

No tylko, że nie odpowiedziałeś na moje pytania jak i podania jeszcze kilku informacji, więc jednym słowem niestety nie wiem jak Ci pomóc.
  • 0


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users