Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak sprawdzić temperaturę sekcji zasilania?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 pssycholl

pssycholl
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 29 maj 2013 - 17:32

Cześć,
chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić temperaturę sekcji zasilania bo ostatnio próbuje podkręcić nieco mojego proca i wole mieć wszystkie temperatury na oku.

Dzięki za pomoc ;)
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 29 maj 2013 - 18:05

Przykleić jakiś czujnik i do miernika. Niektóre obudowy mają też wbudowane czujniki na kablu. Gdyby tak było, to wystarczy go przymocować i po sprawie. Można by spróbować przymocować jakiś termometr i posmarować ciut pastą, żeby lepiej pokazywało. Ale za to rozwiązanie nie ręczę. W domu mam taki chiński termometr na kabelku do zamontowania za oknem, do kupienia w "super-hiper". Zamiast za oknem przyklejasz go do płyty i masz.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 29 maj 2013 - 18:06

Jeżeli nie masz czujników na płycie głównej, to pozostaje jedynie urządzenie typu pirometr.

EDIT: ja mam coś takiego: http://aab.com.pl/Sc...less-Black.html
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#4 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 30 maj 2013 - 12:09

część (bo nie mam pojęcia czy wszystkie) termometrów lekarskich bezkontaktowych/bezdotykowych ma (miewa) opcję pomiaru temperatury w szerszych zakresach (mój w "trybie skanowania" - tak to nazwali - ma skalę pomiaru od -22 do 80 stopni C z dokładnością 2 stopni, więc to raczej wskazanie niż pomiar, ale mi wystarcza). jest też hak - mierząc temperaturę radiatora należy liczyć się z tym, że to, na czym radiator jest, ma temeraturę wyższą.
  • 0

#5 korneliusz

korneliusz
  • Użytkownicy
  • 33 postów

Napisano dziś, 10:20

Polecam pirometr do sprawdzenia temperatury. Są różne modele do różnych zastosowań. Osobiście korzystam z pirometru stacjonarnego z laserem do pracy z ceramiką i stalą (takie coś: https://www.test-the...stali-z-laserem) i muszę przyznać, że robi ogromną różnicę. Dokładność pomiaru i szybka reakcja są kluczowe, zwłaszcza przy wysokich temperaturach. Laserowy wskaźnik pomaga precyzyjnie namierzyć punkt pomiarowy, co jest dużym plusem. Na pewno, znajdziesz pirometr do swojego zastosowania:)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych