Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Windows 8 jest lepszy od Win7 i WinXP?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 aehs

aehs
  • Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 07 maj 2013 - 14:46

siema, za niedlugo przesiąde sie na nowego kompa (sredni sprzet) i teraz pytanie - czy opłaca mi się siedzieć na windows 8?

-czy rzeczywiście jest dużo szybszy w uruchamianiu i działaniu od windowsa 7?

-czy windows 7 jest szybszy od xp ;) ? (nie wiem bo siedzę na xp, na starym kompie i komp działa średnio)

-czy jest już wersja nie-beta, bez żadnych dużych błędów/niedociągnięć?

-czy jedyny problem z 8 jest brak możliwości grania w niektóre gry?

-czy da się przestawić na jakiś prosty wygląd w stylu windows 7/xp (wygląd "klasyczny windows") ? - bo czytałem wiele niepochlebnych opini i płaczów, że nie ma startu, że wygląda jak ufo... ;D

-czy jest wersja piracka normalnie działająca (jak nie mozna zadawać takiego pytania, to na nie nie odpowiadajcie,c zytam tylko z ciekawości, bo i tak mam "licencje" na 1 dowolny produkt)
  • 0


#2 Seba X

Seba X
  • Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 09 maj 2013 - 06:25

1. Nie mogę na to odpowiedzieć, bo o tym nie wiem.
2. Windows 7 ma większe wymagania niż XP, czyli na starym komputerze raczej nie pójdzie, ale na nowym to zadziała.
3. Już była premiera to więc jest stabilny.
4. Czytałem, że kiedy wejdzie się do pulpitu to będą działać aplikacje i gry z Windows 7.
5. Jest taki program do pobrania, który dodaje Menu Start. (Tu masz poradnik: http://m.komputerswi...-windows-8.aspx )
6. Nie ma wersji pirackiej tylko jest 30-dniowa do pobrania za darmo :-)
  • 0

#3 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 09 maj 2013 - 11:53

Windows 8 ma tryb zgodności ze starymi systemami - XP, Vistą i 7. Wiele gier da się na pewno uruchomić w tym trybie, chociaż są też takie, które wcale się nie da zainstalować (bo wykrywają niezgodną wersję systemu operacyjnego).
Po zainstalować Classic Menu Start Win 8 robi się bardzo przyjemnym systemem operacyjnym. Jest szybki, przynajmniej w porównaniu do XP.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#4 3dWydruki_pl

3dWydruki_pl
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 09 maj 2013 - 18:37

Witam Wszystkich na forum. Akurat moim zdaniem najbardziej wydajny i niezawodny był stary dobry Windows Xp,który do tej pory króluje w większości komputerów stacjonarnych. Na drugim miejscu stawiam Windows 7. Najnowsza wersja 8 nie przypadła mi do gustu,występują często spore problemy z wieloma aplikacjami.
  • 0

#5 zelus152

zelus152
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 26 maj 2013 - 18:47

na kompach ze slabym dyskiem (hdd) czy slabym procesorem win 8 po 10sek max jest gotów do użycia, win 7 dopiero po 50 - 60,
na kompach z ssd win 8 tak po 6sek, win 7 po 15sek, co więcej win 8 nie zwalnia tak po 3 - 5 miesiącach jak to robi win 7

przyznam, że win 7 jest bardziej bezawaryjny niż 8, mimo to źle nie ma, blue screen raz na 2 tygodnie. Ja wole win 8 ponieważ jest szybszy, bardziej intuicyjny, wszystko czego używam mam w kafelkach, nie muszę grzebać w 100 folderach menu start, nie mówiąc już o tym beznadziejnym sposobie rozwijania folderów menu w win7

fakt, nie ma menu start, ale i tak większość osób używała go tylko do wyłączenia komputera ;)
i nie rozumiem tego płaczu, że nie ma menu, przecież wszystko to co w nim było jest na pulpicie po prawej bądź ppm / lpm w lewym dolnym rogu

co do "grania w gry" ja na swoim win 8 64bit grałem już w większość najnowszych gier i jakoś się uruchamiały bez problemów

wiecej info na pw :)
  • 0

#6 Stock

Stock
  • Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 09 sierpień 2013 - 16:29

Przesiadłem się nie dawno z XP home edition na Windows8 i zdecydowanie nie żałuję. Bałem się na początku gdy słyszałem o nowym interfejsie , tym bardziej ze słabo się znam na komputerach ale powiem tylko tyle że zdecydowanie nie żałuję. Pod względem użytkowania uważam ,że każdy kto opanował dobrze zwyczajne podstawy posługiwania się kompem na starych Windowsikach ,to bez trudu poradzi sobie na ósmym.

-Co do pulpitu to on jest, jedyna różnica jest taka ,że na starych Windowsach wchodziło się z pulpitu do Menu start,a na tym jest odwrotnie.Ale bez trudu można pulpit odnaleźć, więc nie ma co płakac.

-Jak na razie gram w World of tanks i nie mam żadnych błędów czy innych niespodzianek. Wszystko śmiga bez uwag.

- Słabo się znam na komputerach ,ale jeśli miał bym wybierać ,to na pewno wybrał bym Windows8. Jeśli ktoś chce kupić W8 to proponuje obejrzeć kilka filmików instruktażowych na You Tube ( jak się wyłancza kompa , wchodzi na pulpit itp itd).Ja tak zrobiłem zapamiętałem kilka ważnych rzeczy i to wystarczyło. Pozdrawiam
  • 0

#7 leos

leos
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 11 sierpień 2013 - 12:23

Używam win 8 i 7 na codzień, i muszę przyznać że 8 jest wg. mnie lepsza. Jest ładniejsza, szybsza i posiada więcej możliwości. Początkowo miałem z nią dużo problemów ( bluescreenów ) lecz udało mi się z tym uporać. Ogólnie polecam :)
  • 0

#8 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 postów
  • LokalizacjaBieszczady

Napisano 26 sierpień 2013 - 16:54

Dodam jeszcze, że W8 jest nieco wydajniejszy od XP na starych komputerach. Zainstalowałem go kilka dni temu na Athlonie 2800+, 2 GB RAM oraz Radeon 9600 i nawet YT w 720p działa płynnie, co było niemożliwe na XP. Jeżeli chodzi o gry to nie udało mi się uruchmonić DSJ2, Unfolding Tale oraz A Beever!, ale to może być wina przerabianych przeze mnie sterowników do grafiki.
  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png

#9 kejt

kejt
  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 październik 2013 - 13:14

Rzeczywiście WIN8 uruchamia się i działa dużo szybciej niż jego poprzednicy, ale moim zdaniem na tym jego zalety się kończą. Bardzo irytuje mnie jego wygląd, dlatego za niedługo planuję powrót do siódemki - moim zdaniem najlepszej windowsowej wersji :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych