Jump to content


Photo

Wysoka temperatura w laptopie przy oglądaniu filmów


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 askgeo

askgeo
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 24 April 2013 - 14:07

No dobra. jestem kobietą. Zdaje sobie sprawę, że zaraz mogę zostać zjechana od góry do dołu za niekompetencje, za umieszczenie tematu nie tam gdzie powinnam. ok. ale zaryzykuję bo mam problem.
otóż wrzucam zdjęcie temperatur w moim laptopie. ogólnie nie mam z nim większych problemów. Ma już dobrych kilka lat. temperatura zaznaczona na zdjeciu dochodzi przewaznie do 50 kilku - 60 stopni. Od kiedy korzystam z serwisów VOD< TVN PLAYER itp laptop zaczyna huczeć a temperatura wzrasta o 10 stopni nawet do 70 kilku. moze ktos udzieli mi odpowiedzi z czym to moze byc zwiazane, co powinnam zrobic.Attached File  bez tytułu.JPG   51.28KB   7 downloads
  • 0


#2 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 posts
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Posted 24 April 2013 - 15:04

70 stopni to nic, max temperatura jaką przeważnie wytrzymują to 85st. Jeżeli chcesz ją trochę obniżyć, odkręć pokrywę od spodu i przedmuchaj sprężonym powietrzem wentylatory i otwory w(y)lotowe (laptop wyłączyć, nie dopuszczać do obrotu łopatek wentylatorów i nie uruchamiać bezpośrednio po czyszczeniu)
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#3 askgeo

askgeo
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 24 April 2013 - 15:16

70 stopni to nic, max temperatura jaką przeważnie wytrzymują to 85st. Jeżeli chcesz ją trochę obniżyć, odkręć pokrywę od spodu i przedmuchaj sprężonym powietrzem wentylatory i otwory w(y)lotowe (laptop wyłączyć, nie dopuszczać do obrotu łopatek wentylatorów i nie uruchamiać bezpośrednio po czyszczeniu)


spróbuje go trochę wyczyścić. prawde mówiąc ta zwiększona temperatura to tylko przy odtwarzaniu programów i filmów na portalach o ktorych wspomniałam. dzięki
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 24 April 2013 - 16:42

Oczywiście czyścisz go też na zimnym laptopie. Najlepiej przeczytaj instrukcje, żeby nie było nieciekawie.

Jak odpalasz tą stronę TVN PLAYER i uruchamiasz jakiś filmik to uruchamia Ci się też Flash i procesor staje się bardziej obciążony.
A za tym idzie większa temperatura, proste. :puppyeyes:
  • 0


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users