Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ocena wydajności zestawu do 1700zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 borus213

borus213
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 16:12

Witajcie,

Zdecydowałem się odświeżyć mój komputer. Mam do dyspozycji 1700 zł. Ze starego kompa zachowam napęd DVD Samsung, Dysk Samsung 500GB i zasilacz Chieftec 600W, a więc dokupuję resztę. Byłem w jednym ze sklepów w którym kupuję często i polecono mi pewien zestaw. Chciałbym prosić Was o opinię, jak ten zestaw będzie się sprawdzać w grach.

Płyta główna: GIGABYTE GA-970A-DS3 AMD 970 Socket AM3+
Procesor: AMD X6 FX- 6100 3.3GHz BOX
Pamięć: GOODRAM DDR3 8192 PC1600 CL11
Karta Graficzna: GIGABYTE AMD Radeon HD7770 1024MB DDR5/128bit
Obudowa: coś dla graczy

Chodzi mi o gry: Battlefield 3, Crysis 3, Far Cry 3 i inne tego typu.

Z góry dzięki
  • 0


#2 jantomx

jantomx

    Jar Jar

  • Redaktorzy
  • 2069 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 16:24

Średnio wydajny zestaw, obecnie procesory AMD to słaba inwestycja dla gracza http://tiny.pl/h8rlp

Za 1700zł zobacz taki zestaw:
http://techplanet.pl...s=61601&s=73693

Trochę ponad budżet ale chciałem upchać 4rdzeniowy procesor intela. Dodatkowo wydajniejsza karta graficzna HD7790, 8GB RAM i przewiewna obudowa. Zestaw znacznie wydajniejszy od tego co zaproponowałeś

Możesz skorzystać z kodu na darmową wysyłkę w sklepie techplanet.pl w koszyku, w polu "Pole na kod rabatowy:" wpisz pcfoster i kliknij zastosuj
  • 0
Zapraszam na bloga - http://jantomx-blog.pl/.

#3 techmag

techmag
  • Użytkownicy
  • 96 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 17:46

Tak jak pisze kolega, lepiej inwestować coś z Intel'a - dobre ceny i bardziej wydajne podzespoły. Zamiast 7770, weź wydajniejszy model 7790, który jest zbliżony do 7850, a znacznie tańszy (wypuszczony do sprzedaży dosłownie w zeszłym miesiącu, a nawet na początku Kwietnia) ;)
  • 0

#4 borus213

borus213
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 00:10

Jakoś nie przemawia do mnie dwurdzeniowy i5, wybrałem tego AMD ale fabrycznie podkręconego do 3.8GHz, do tego RAM z GOODRAM zamieniłem na Kingston HyperX też fabrycznie podkręcony. Musiałem dorzucić 65zł na lepszą obudowę, a dodatkowo musiałem dokupić napęd DVD bo zapomniałem, że mój śmiga na serialu ATA. Zastanawiałem się nad lepszą grafą ale kasy nie starczyło, ale starczyło na lepszą płytę główną z podkręconym chipsetem.

Co do Waszych propozycji to nie przemawiają do mnie z jednego powodu, a mianowicie - cena. Kupując Intela i GeForce'a przedewszystkim płaci się za markę, a wyższa cena to nie zawsze lepsza wydajność. Tak na przykład i5 jest o wiele słabszy od podkręconego sześciordzeniowego AMD. Dodatkowo większość testów i benchmarków jest określana przy rozdzielczościach FullHD a ja mam monitor 1366x782, także o wiele niższą, a co za tym idzie ilość FPSów będzie o 10-15 wyższa.

Dzięki za rady, co prawda nie skorzystałem ale i tak wielkie dzięki. Kompa dostanę dopiero w poniedziałek, jedak gierki już czekają.
  • 0

#5 CrossFire

CrossFire
  • Użytkownicy
  • 127 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 08:11

Jeżeli chodzi o liczbę dostępnych procesorów (stosunek wydajności do ceny) to Intel nadal jest tutaj wyraźnym liderem.
  • 0
Podpis niezgodny z regulaminem forum /Kamillo

#6 jantomx

jantomx

    Jar Jar

  • Redaktorzy
  • 2069 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 09:00

@borus213 jakie ty testy czytałeś? I skąd myśl że i5 3350p jest dwurdzeniowcem? Przecież to 4rdzeniowiec... Do tego FX-6100 ma 3 pełne RDZENIE! Za to uogólniając 6 wątków czyli symuluje 6 rdzeni, ale te 3 dodatkowe są znacznie słabsze i nie ma co ich porównywać do normalnych rdzeni! W grach i5 3350p jest znacznie i wyraźnie szybszy od FX-6100 proszę test: http://pclab.pl/art50000-11.html i5 3350p jest na wykresie z wynikiem 136.1 a FX6100 z wynikiem 85.0. Wyrzuciłeś pieniądze w błoto do tego wziąłeś RAM z opóźnieniem aż CL11 co znaczy że jest słabsze od CL9. Będziesz miał znacznie miej klatek niżbyś wybrał mój zestaw, więc może odwołaj zamówienie jak tylko możesz i następnym razem choć częściowo przejrzyj testy. Jeszcze do tego wziąłeś HD7770 a ja ci proponowałem HD7790 ty po prostu gorzej wybrać nie mogłeś :/

Procesor nawet po mocnym OC nie dosięgnie wydajnością w grach i3-3220 co dopiero i5-3350p...

Kupując Intela i GeForce'a przedewszystkim płaci się za markę


Kto ci polecił GeForce-a? Nikt... Dodatkowo każde testy z jakimi się spotkałem potwierdzają tylko, że AMD w programach niewykorzystujących wielordzeniowości (czyli znacznej większości programów, w tym gry) jest znacznie mniej wydajny od intela, więc błagam nie pisz że płaci się za markę bo gdyby tak było nie polecałbym takiego procesora...
  • 0
Zapraszam na bloga - http://jantomx-blog.pl/.

#7 borus213

borus213
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 21:00

I skąd myśl że i5 3350p jest dwurdzeniowcem? Przecież to 4rdzeniowiec...


i5 to dwurdzeniowiedz z czterema wątkami.

Do tego FX-6100 ma 3 pełne RDZENIE!

Wybrałem FX-6200 a ten ma sześc rdzeni, każdy o taktowaniu 3.8GHz

Procesor nawet po mocnym OC nie dosięgnie wydajnością w grach i3-3220 co dopiero i5-3350p...


Nie zgodzę się z tobą. Od wielu lat panuje moda na Intel. Każdy poleca Intela bo niby dobrze sprawuje się w grach itp. Prawda jest taka, że AMD jest teraz na tym samym poziomie, a jest tańszy o nawet 15%. Także kupowanie Intela, jeżeli ma się ograniczony budżet to idiotyzm. Znam ludzi, którzy pracuja i grają na prockach AMD i wydajnościowo jest bardzo dobrze. Dla przykładu ja z dwurdzeniowym prockiem AMD Athlon 3,1 GHz miałem o 10 klatek więcej w grach od kumpla który miał identyczne podzespoły (oprócz płyty głównej) ale miał Intel Core 2 Duo. ja za kompa dałem 2,3 tys. a on prawie 3. Bo musiał dokupić o wiele lepsze chlodzenie, bo procesory Intela osiągają bardzo wysokie temperatury.

A co do testów, to wiesz... w jaki sposób chcesz sprawdzić wydajność jednej części osobno? Wydajność samego procka zależy do wielu czynników. Wskadź go w GIGABYTE a wsadz w tanią MSI. Dwa rózne wyniki.

Dla przykladu na moim starym kompie, według testów w Crysisie powinienem mieć na wysokich 11 klatek, a miałem 31 (min. 19-39). Także te testy są @@@@
  • 1

#8 jantomx

jantomx

    Jar Jar

  • Redaktorzy
  • 2069 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 22:08

Zaradzę twojej niewiedzy

i5 to dwurdzeniowiedz z czterema wątkami.

Gdzie? Na jakiej stronie to przeczytałeś. Podaj mi chociażby link... Owszem są i5 z dwomardzeniami, głównie w laptopach ale na pewno, mogę ci to zapewnić że i5 3350p ma 4 rdzenie i 4 wątki. Do tego sam montowałem i sam korzystam z tego procesora u mojej siostry na komputerze i naprawdę wiem jakie ma specyfikacje.

Wybrałem FX-6200 a ten ma sześc rdzeni, każdy o taktowaniu 3.8GHz

FX-6200 tak samo jak FX-6100 ma tylko 3 pełne rdzenie i 6 wątków, choć to trochę uogólnienie. Dlaczego? Są troche wydajniejsze niż HT intela i w niektórych programach zachowują się prawie jak 6 rdzeni, ale jest ich bardzo mało, a nawet w nich nie przewyższa 4 pełnych rdzeni z i5 3350p.

Nie zgodzę się z tobą. Od wielu lat panuje moda na Intel. Każdy poleca Intela bo niby dobrze sprawuje się w grach itp. Prawda jest taka, że AMD jest teraz na tym samym poziomie, a jest tańszy o nawet 15%. Także kupowanie Intela, jeżeli ma się ograniczony budżet to idiotyzm. Znam ludzi, którzy pracuja i grają na prockach AMD i wydajnościowo jest bardzo dobrze. Dla przykładu ja z dwurdzeniowym prockiem AMD Athlon 3,1 GHz miałem o 10 klatek więcej w grach od kumpla który miał identyczne podzespoły (oprócz płyty głównej) ale miał Intel Core 2 Duo. ja za kompa dałem 2,3 tys. a on prawie 3. Bo musiał dokupić o wiele lepsze chłodzenie, bo procesory Intela osiągają bardzo wysokie temperatury.

A co do testów, to wiesz... w jaki sposób chcesz sprawdzić wydajność jednej części osobno? Wydajność samego procka zależy do wielu czynników. Wskadź go w GIGABYTE a wsadz w tanią MSI. Dwa rózne wyniki.


Ta wypowiedź to jakiś stek bzdur. Intele są znacznie, zaznaczam znacznie wydajniejsze w grach wg każdego testu z jakim się spotkałem. Podaj mi taki gdzie się to nie zgadza. Po drugie ja ci podałem całkiem sensownie wyceniony zestaw z i5 3350p który tylko leciutko nagiął budżet ale to twoja strata bo mogę ci obiecać, że zestaw byłby znacznie wydajniejszy. Po trzecie płyta nie ma żadnego wpływu na wydajność co najwyżej na wyniki OC. I znów nie wiem kto cię wprowadził w taki błąd bo jeszcze się nie zdarzyło żeby choć 1fps komuś przybył ze zmiany płyty głównej... Po czwarte co do twoich FPS to testy zapewne były robione w rozdzielczości FullHD, a ty grasz w 1366x768 a to kompletnie inna bajka... I proszę nie kłuć się ze mną gdyż możesz kogoś wprowadzić w błąd i jak widzę musisz się jeszcze sporo na ten temat dowiedzieć.
  • 0
Zapraszam na bloga - http://jantomx-blog.pl/.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych