Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pojawiające się bluescreeny, błąd 0x00000101


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 IronDwarf

IronDwarf
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 14:31

Witam.
Od jakiegoś czasu na moim pececie pojawiają się bluescreeny.

NirSoft BlueScreenView: http://imageshack.us...es/22/bsod.png/
HDTune: http://imageshack.us.../hdtunescr.png/
HWMonitor: http://imageshack.us...monitorscr.png/

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 15:37

Zajmij się najpierw reinstalacją sterownika do karty graficznej. Do tego dysk ma realokowane sektory

Sterownik karty, instrukcja:
1. Pobierz najnowsze sterowniki do Chipsetu i Karty graficznej ze stron producentów
2. Wejdź w tryb awaryjny (F8)
3. Odinstaluj obecny sterownik karty przez Menedżer urządzeń wraz z oprogramowaniem (Może być taka opcja do zaznaczenia)
4. Następnie sprawdź czy w Dodaj/Usuń programy nic nie pozostało po karcie - jeśli będzie to usuń
5. Wejdź w dysk C, tam powinien być folder Nvidia - usuń go
6. Zainstaluj sterownik do Chipsetu (pobrany wcześniej)
7. Zainstaluj sterownik do Karty Graficznej (pobrany wcześniej)
8. Uruchom komputer
  • 1

#3 IronDwarf

IronDwarf
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 14:34

Wykonałem wszystkie czynności, lecz bs ponownie się pojawił. Dodam, że błąd wyskakuje w trakcie użytkowania gry MMO.
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 15:07

Jeśli się pojawiają to pokaż ponownie screen z BlueScreenView.
  • 0

#5 IronDwarf

IronDwarf
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 19:49

http://imageshack.us...screenview.png/
Czy może to być spowodowane zbyt niską ilością pamięci RAM?
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:08

Bluscreena następnego miałeś dopiero dziś, wcześniej nie widzę plików.
A ile masz pamięci? I jaki typ systemu? Masz SP1 zainstalowane? I jest on tylko w trakcie grania?
Podkręcałeś sprzęt? Zaktualizuj też Direct. Wersje BIOS-u masz najnowszą?
  • 0

#7 IronDwarf

IronDwarf
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:18

Dopiero dziś, bo poprzednim razem nie chciało mi się czekać na wczytanie niebieskiego ekranu, więc zresetowałem komputer.
2GB RAM
Win 7 Ultimate, SP1
Tylko w trakcie grania poprzez sieć, jednak nie w przeglądarce.
Nic nie podkręcałem.
Nigdy nie aktualizowałem BIOSu.
  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:28

A jest to laptop czy PC - podaj jaką masz płytę główną/laptopa - producenta i model.
Tylko w sieci, a nie przez sieć? Żaden Bluescreen? Przeinstaluj sterownik do sieci.
Sprawdź pamięć RAM programem Memtest - każda kość z osobna po 4h, zobacz czynie ma błędów, error.
  • 0

#9 IronDwarf

IronDwarf
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:35

PC
Płyta główna : MSI - MS-7250 (K9N Ultra)
Podczas użytkowania gier zainstalowanych na komputerze, mających dostęp do sieci -> teraz chyba wszystko jasne
Memtesta już użyłem; nic nie wykrył.
  • 0

#10 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 22:19

Pobierz program Live Update 5 ze strony producenta i zaktualizuj tylko sterowniki: http://pl.msi.com/service/download/
Wszystkie jak będą dostępne, w razie czego sterownik do karty sieciowej możesz przeinstalować (możesz pobrać ze strony producenta karty)
Zaktualizuj też BIOS do najnowszej wersji, przed aktualizacją przeczytaj instrukcje.
Podaj jeszcze raz SMART dysku: Poradnik: Odczytanie SMART dysku twardego
  • 0

#11 IronDwarf

IronDwarf
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 14:07

HDTune: http://imageshack.us...689/smartn.png/
Sterowniki i BIOS zaktualizowane.
Teraz zostało czekać na bluescreena.

Dziś kolejne dwa - jeden w grze; drugi podczas pobierania pliku w przeglądarce, co mnie zaniepokoiło.
1. http://imageshack.us.../600/bsod1.png/
2. http://imageshack.us.../268/bsod2.png/


@Edit: Przepraszam za post pod postem. Gdybym mógł, ''cofnąłbym'' to.
  • 0

#12 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 15:40

Teraz wywaliło błąd dysk, sterownik, kontroler SATA. Ze strony producenta płyty pobierz Chipset i sterownik SATA, zainstaluj.
Masz możliwość podłączenia innego dysku i zainstalowania systemu? Podaj jaki masz sprzęt wraz z zasilaczem.
Niby wyrzuca Cię przy przy necie, a żaden plik o tym nie mówi. A masz możliwość podpięcia innej karty sieciowej?

A napisz czy masz program Zone Alarm?

Małe podsumowanie:
Memtest, pamięć RAM - czysto
Sterowniki - zaktualizowane
Bios - zaktualizowany
Sprzęt - nie podkręcany
System - zaktualizowany
  • 0

#13 ludek111

ludek111
  • Użytkownicy
  • 446 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 15:55

Nie tu droga ludzie. Jeżeli do tej pory nie miałeś blue screena, bardzo dziwne. To jest płyta K9N Ultra, sam miałem z nią niezłą jazdę. Posiada ona fabrycznie ŹLE dobrany kondensator kompensacji efektu droop przy sekcji zasilania. Oto cytat z Pure PC:


Z sympatii do użytkowników wyrobów firmy MSI ponieważ sam byłem takim użytkownikiem (wymieniłem swoją płytę na model innego producenta) informuję, że informacje podawane oficjalnie trochę różnią się od stanu faktycznego. Na podstawie danych uzyskanych z MSI (zanim jeszcze nie wprowadzili blokady informacyjnej):

"Centrala informuje, że płyty z >=8 na pewno są już we wszystkich fabrykach produkowane zgodnie z poczynionymi poprawkami. Z informacji nam wiadomych wynika, że na płytach z numerem seryjnym zaczynjących się od 601-7250-020K00608xxxxxx i wyższym jest już fabrycznie montowany "mocniejszy" kondensator. Jakkolwiek obecnie na rynku polskim dostępne są już również starsze płyty po firmowej wymianie owego kondensatora, zatem równie "pewne. Cyfra o której cały czas mowa wskazuje na okres, w którym płyta została wyprodukowana"

Więc jeśli ktoś ma płytę, w której 7 cyfra od końca jest < od 8 to jest duże prawdopodobieństwo, że jest z wadliwej serii (choć nie musi). Nie wiem czy wymiana biosu coś da bo nie da się załatać programowo faktu zastosowania wadliwego układu (konkretnie C565 pojemność 100pf zamiast 220pf). Jest to fizycznie NIEMOŻLIWE !!!. Moja rada jest taka. Dać sobie spokój z MSI i wymienić np. na ASUS'a M2N-SLI Deluxe (ale nie M2N-E - również problemy) lub GIGABYTE w ostateczności. Z daleka od produktów MSI. Radzę dobrze.

Pozdrawiam

Ps.
Proszę nie patrzeć na oznaczenia w środku tzn. np. 020, 070 one nie oznaczają serii dobrych bo płyty z tymi seriami również miały wypadki - patrz forum niemieckie MSI i angielskie !!!. Ważna jest 7 litera od końca w numerze seryjnym. Jest to mój ostatni post w tym dziale. Powodzenia dla użytkowników tego bubla.



Musisz 1. zainstalować biosa
2. jeżeli po tym nie ustąpią blue screeny, czeka Cię wymiana płyty.

Edit:
dodam, że ta informacja dotyczy wielu płyt głównych tej fantastycznej firmy.

Edit:
Pamiętam, że podczas używania płyty miałem problem podczas korzystania z internetu i podczas transferu danych z dysku twardego pod SATA.
Z taką samą informacją spotkałem się na jakimś angielskim forum. Teraz nie pamiętam jakie to forum, to było prawie rok temu, ale jeżeli masz dość wytrwałości, znajdziesz. Możesz jeszcze próbować wymiany tego kondensatora. Mi się udało, lecz i to nie pomogło. Płyta poszła na skup elektroniki... Odradzam MSi, chyba że military class. Płyty nie sprzedawaj na allegro bo dostaniesz negatywa. Cóż, pozdrawiam.
  • -1
There's completely no way to improve the Perfection.
E8200@4.25GHz | GA-EP45-UD3LR | Gainward GTS250 | 2xF3-1TB Matrix Raid | SB Audigy2
ModXStream 500W | Corsair 2x1GB XMS2 DHX + Patriot 2x1GB LLK CL4@1075MHZ | HE1225 |

#14 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 16:30

Musisz 1. zainstalować biosa
2. jeżeli po tym nie ustąpią blue screeny, czeka Cię wymiana płyty.
Pamiętam, że podczas używania płyty miałem problem podczas korzystania z internetu i podczas transferu danych z dysku twardego pod SATA.

Przeczytaj jeszcze raz wszystko od góry albo dwa razy.
  • 0

#15 IronDwarf

IronDwarf
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 10 kwiecień 2013 - 18:46

Bluescreeny pojawiły się u mnie już na Win XP. Potem zmieniłem system na obecny i przez jakiś czas był spokój. Wkrótce doszło do spuchnięcia czterech kondensatorów tuż po lewej od wentylatora procesora. Wymieniłem je. Następnie dokupiłem dysk 500 GB. Po kilku miesiącach to samo, więc przyszedł czas na nowy zasilacz. To również pomogło tylko na moment.
Sprzęt:
Zasilacz: Modecom Feel 600 | ATX 12V 2.3
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9500 GT
Procesor: AMD Athlon 64 X2 6000+
Płyta główna: MSI | MS-7250 (K9N Ultra)
Dyski twarde: 1) Seagate Barracuda 7200.7 80GB (ATA) | 2) Seagate Barracuda 7200.12 500GB (Serial ATA)
> ten pierwszy ma już przeszło 8 lat
Pamięć RAM: 1 kość 2GB

Mogę podzielić ten drugi na partycje i zainstalować na nim system.
Do karty sieciowej nie mam dostępu.

@Edit: Wszystko zaktualizowane już było.
Nie posiadam tego programu.
  • 0

#16 ludek111

ludek111
  • Użytkownicy
  • 446 postów

Napisano 10 kwiecień 2013 - 19:05

Ja napisałem to autentycznie. Problem występował podczas TRANSFERÓW: LAN i SATA2. Poszukajcie sobie na forach "instant reboot on K9N".
Kolega Iron, najlepiej sprawdź to co napisał człowiek cytowany przeze mnie. Musisz wykręcić płytę i sprawdzić ten numer, napisz wtedy jak sprawa wygląda.
Wystawiłem tamtą płytę na allegro pierw jako sprawną, potem po licytacji przetestowałem, jak to robię zawsze, okazało się że podczas ściągania sterowników do nvidii, system za każdym razem się resetował. Podczas testu dysku mhdd błąd nie wystąpił, ale podczas kopiowania plików z partycji na drugą, kolejne resety. Płyty nie sprzedałem.
  • 0
There's completely no way to improve the Perfection.
E8200@4.25GHz | GA-EP45-UD3LR | Gainward GTS250 | 2xF3-1TB Matrix Raid | SB Audigy2
ModXStream 500W | Corsair 2x1GB XMS2 DHX + Patriot 2x1GB LLK CL4@1075MHZ | HE1225 |

#17 IronDwarf

IronDwarf
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 10 kwiecień 2013 - 19:23

Tym zajmę się w weekend, bo teraz nie mam czasu, ani ochoty do cackania się przy komputerze.
  • 0

#18 IronDwarf

IronDwarf
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 16:53

Numer seryjny: 601-7250-130K0709004971 -> siódmy symbol od końca to, o dziwo, cyfra 9.
Coraz więcej problemów. Przy okazji rozkręcania sprzętu zgarnąłem trochę kurzu. Może częstotliwość występowanie bluescreenów się poprawi. Jednak... co, tak właściwie, może być źródłem problemu?
  • 0

#19 ludek111

ludek111
  • Użytkownicy
  • 446 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 19:09

Możesz spróbować nieco zwiększyć napięcie procesora o 0.025/0.05V. Jeżeli memtest nic nie wykrył i zrobiłeś wszystko co wcześniej napisane, autentycznie nie wiem jak Ci pomóc. Istnieje prawdopodobieństwo, że instalacja windowsa mogłaby pomóc, chyba że to jest sprzętowy problem z płytą. Osobiście nie polecam msi. Parę dni temu dostałem w swoje ręce płytę P6N Premium. Jest to jeden z wyższych modeli. Modele High-endowe tej firmy mogą być udane. Bios pozostawia wiele do życzenia, a dopiero aktualizacja biosu pomogła mi odpalić procesor 45 nm. Dość offtopu. Tak jak pisałem, możesz jeszcze spróbować z tym napięciem procesora. Może się nieco bardziej grzać, lecz myślę, że może to podnieść stabilność. Jeżeli to nie pomoże, myślę, że wymiana płyty głównej pomoże. Pozdrawiam i życzę dobrego zakończenia tej sprawy. :)
  • 1
There's completely no way to improve the Perfection.
E8200@4.25GHz | GA-EP45-UD3LR | Gainward GTS250 | 2xF3-1TB Matrix Raid | SB Audigy2
ModXStream 500W | Corsair 2x1GB XMS2 DHX + Patriot 2x1GB LLK CL4@1075MHZ | HE1225 |

#20 IronDwarf

IronDwarf
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 19:28

Właściwie...
Po usunięciu kurzu z CPU i wentylatorów analogicznie spadła temperatura podzespołów. Na dodatek bluescreen podczas testowego grania się nie pojawił.
Wydaje mi się, że powinienem się zaopatrzyć w lepsze chłodzenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych