Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeglądarki Internetowe - Kilka pytań i wasze oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 damianpietrzak1

damianpietrzak1
  • Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 07 czerwiec 2009 - 20:38

Hej, mam kilka pytań dotyczących czołowych przeglądarek Internetowych czyli IE i FF
1.Mam Internet o prędkości 1 MB z Routerem, dziennie korzystają z niego 4 komputery.
Jaką polecacie mi przeglądarke IE czy FF, w tej chwili mam IE, ale nie wiem czy FF nie jest lepsza, jakbyscie mogli mi podpoweidzieć która lepsza i podac jej funkcje i uargumentować wybór, bo nigdzie nie mogę znaleźć info o nich i mam nadzieje, że tu znajdę odpowiedź.

2.Słyszałem że FF jest bardziej prosta i ma mniej funkcji, czy to prawda?

3.Która jest szybsza FF czy IE ?

4.Pytanie odbiegające od tematu - Czy 1 MB dzieli się na 4 komputery gdy one są włączone
czy nie muszą chodzi mi o to że np.Korzystam teraz z jedengo kompa a inne są wyłączone czy moja prędkość w tej chwili to 1 MB czy 256 (na 4) Czyli czy prędkośc dzieli się niezaleźnie od tego czy inne kompy są podłączone do sieci?

5.Ostatnie pytanko jakie macie Wy Przegląrki i dlaczego?

Wielkie dzięki z góry za odpowiedzi proszę o pomoc.....

----------------------------------
z Poszanowaniem Damian
  • 0


#2 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 08 czerwiec 2009 - 10:18

Firefox to przeglądarka, a Internet Explorer to narzędzie do ściąganie Firefoxa lub Opery. Ja wybrałem FF ponieważ jest szybszy oraz stabilniejszy. Pod IE niektóre style CSS wyglądają po prostu masakryczne. Co do podziału internetu to zależy jaki masz ruter.
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#3 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 12:48

Powiem tak , kiedyś byłem gówniarzem bo korzystałem z IE, później okazało się że IE jedynie w 70 % interpretuje style , na dodatek obrazki png w IE nie obsługują przezroczystości !! Fx zaś posiada słownik ,interpretuje każdy kod i co dla mnie najważniejsze przezroczystość tła w png , bo jest to kluczowe zadanie jeśli chodzi o wygląd strony dla grafika . Ewentualności jest Opera i google Chrome , z tego wybrałbym Chrome
  • 0
Dołączona grafika

#4 3Xe

3Xe
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 15:24

Sprawdź K-meleon, jest to przeglądarka oparta na silniku firefoxa, bardzo szybka. A czy FF jest szybsza od IE, to tak.
  • 0

#5 Fenris

Fenris
  • Użytkownicy
  • 350 postów

Napisano 09 czerwiec 2009 - 11:46

Ja od kilku lat korzystam z FF. Jest dość szybka, stabilna, ma dużo opcji i dodatków.
  • 0
Intel Core2Duo E7400-2.80GHz @ 3.80GHz Pentagram Karakorum
OCZ 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 Reaper
Asus HD4870 512MB DDR5
MSI P45 NEO-F
Tacens Sagitta LUX
Chieftec Green Angel 500W

Są dwie grupy użytkowników: Ci, którzy robią kopie zapasowe i ci, którzy zaczną robić kopie zapasowe.

#6 Looos

Looos
  • Użytkownicy
  • 248 postów

Napisano 09 czerwiec 2009 - 14:33

FF bo:
- lubię
- przyzwyczaiłem się
- mam dość słuchania o "dziurach" w IE
- zakładki i karty
- menadżer ściągania (przyjazny dla mnie)
- skróty klawiszowe

Pewnie dużo funkcji już dawno jest dostępnych w najnowszych IE, ale nie interesuje mnie to, na razie FF bardzo dobrze się sprawdza i nie mam zamiaru tego zmieniać ;]
  • 0
C2D e8400 @ 3.6GHz, Zalman 7700 Cu, Geforce XFX 250gts, 6gb ramu, 2x Dell P2210, SpacePilot Pro


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych