Jump to content


Photo

Laptop do 4000 zł


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 koggi

koggi
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 04 June 2009 - 15:53

Witam!
Poszukuję laptopa w cenie do 4000 zł (koniecznie nowy na fakturę). Sprzęt ma służyć do obliczeń statystycznych, obróbki zdjęć i projektowania w stopniu minimalnym. Koniecznie zależy mi, aby miał ekran 17" i dysk twardy około 500GB. Dobrze było by, aby można na nim też od czasu do czasu zagrać i obejrzeć film ;)

Oto mój typ: HP Pavilion dv7-1130ew
Co o nim sÄ…dzicie?

Dodam, że średnio znam się na sprzęcie i będę wdzięczny za wszelkie porady. Jeśli można to prosiłbym o odniesienie zalet proponowanego przez Was sprzętu do tego, który ja podałem, bo z tym laptopem miałem styczność i wiem czym on pachnie ;)

Waga i długość pracy na jednym ładowaniu baterii nie są dla mnie priorytetem.
  • 0


#2 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 posts
  • LokalizacjaRybnik

Posted 05 June 2009 - 12:32

Za tą cenę idzie już kupić dobry sprzęt trzeba jednak pamiętać że laptopy nie są przeznaczone do gier. Do Twoich potrzeb taki laptop spokojnie starczy. A może by go tak troszkę podrasować ?:
http://pcfoster.pl/a...dla-dzieci.html
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#3 koggi

koggi
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 05 June 2009 - 14:49

Dzięki za odpowiedź! Fajne to podrasowanie :| , ale chyba nie skorzystam. Może jeszcze ktoś się wypowie na temat tego sprzętu lub poleci coś innego.
  • 0

#4 lolek20

lolek20
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 24 June 2009 - 10:30

polecam laptopa Toshiba Qosmio F55-Q5021 MR (Qosmio F50). Ma duzo bajerów, duzo pamieci, jak dla mnie jest zaj.... :eek:
  • 0

#5 Vicious Jack

Vicious Jack
  • Użytkownicy
  • 750 posts

Posted 24 June 2009 - 23:54

Za 4 tys. można kupić już dwa pecety średniej klasy... Jeśli można wiedzieć - po co Ci taki lapek? Nie lepiej kupić za 4 tys. peceta-potwora z z prockiem i7?
  • 0
Gigabyte 970-UD3, AMD Phenom II X4 955, Gigabyte Radeon HD6770, 2x2GB GoodRam PC1600, Seagate Barracuda 1TB, OCz 500W, Windows 7 Pro 64-bit, Realtek RTL8139 50mbps, SE Xperia X10i

#6 Grzybu

Grzybu
  • Użytkownicy
  • 13 posts

Posted 25 June 2009 - 13:26

Jeśli napradę zależy Ci konkretnie tym modelu to ja bym poczekał trochę. Za jakiś czas napewno potanieje i będzie można go kupić na pewno o kilkaset zlotych taniej.
Gdybym ja nosił się z zakupem nowego laptopa to polowałbym na niego w martwym okresie ( wtedy gdy nic nie schodzi z pułek sklepowych), czyli w drugiej połowie wakacji ( może sierpień). Wiem z doświadcznia, że wtedy cały sprzęt elektorniczny jest najtańszy :eek: . Bo nikt nie myśli wtedy o kupowaniu drogich gadżetów, tylko wszystcy myślą o wakacjach. Rok temu właśnie w sierpniu kupiłem laptopa i jestem w pełni zadowolony. :eek:
  • 0
Pozdrawiam Michal 8) Zapraszam na mojego bloga i ºycz?? przyjemnej lektury.

#7 koggi

koggi
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 25 June 2009 - 20:06

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Niestety muszę mieć sprzęt choć trochę mobilny, więc PC odpada, a poza tym mam stacjonarny komp z zeszłego roku za 3200 zł, więc mnie w pełni "zaspokaja".
Kupiłem wczoraj ten model HP, za 3425 zł z polską gwarancją - myślę, że to świetna okazja.

Temat wciąż aktualny, gdyż znajomy poszukuje laptopa - tym razem 15" i jak najbardziej żywotna bateria oraz minimalna waga.
  • 0


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users