Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przegrzewanie się komputera w grach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Problem nr.0XXccFr

Problem nr.0XXccFr
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 08:04

Witam!

Mam problem z kompem bo sie przegrzewa.Nie wyłacza sie,ale są straszne sciny na grach typu BF2BT Tf2 i WoT .Na procesoże około 85-90 i strasznie to wurza bo grać nie mogę.Dodam że wwymieniałem zasilacz na nowy 530 W Biquit.

Prosze o pomoc :cry: :cry: :cry: :cry:
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 09:39

Dołożyć wentylator. Skoro wymiana zasilacza przyniosła taki efekt, to trzeba zwiększyć ilość wyrzucanego z obudowy powietrza.

I nie maż się jak baba!
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 18 marzec 2013 - 09:51

W komputerze porządek jest? Procesor przesmaruj, sprawdź, czy nie masz za dużego napięcia na CPU. I w ogóle napisz, jaki to procesor i jaka płyta.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#4 Problem nr.0XXccFr

Problem nr.0XXccFr
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 14:26

Płytka:Asus M4N68T PRO FULL ATX
Procesor:QuadCore AMD Phenom II X4 945, 3000 MHz (15 x 200)
Co do zasilacza to było w 2011 wakacje bo swajczył mi sie zasilacz Rasurbo 550 w :)
Dodam że mam założony drugi wentylator z boku obudowy I że miałem za zakup dostać orginałke Colin mc Dirt 2 ale dostałem pendraiva ale dostalem cd key i nie wiem jak go wykożystać ale to nic.Pobrałem demo i grałem ale ku mojemu zaskoczeniu też sie ścina wiec cóż mam uczynić jak sie nie zdenerwować.
  • 0

#5 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 18:18

jeżeli procesor w wersji box - tzn. z dołączonym radiatorem - do wymiany. sprawdź ile masz miejsca w obudowie i wstaw jak najefektywniejszy radiator. amd do energooszczęsnych nie należą - za to w zimie dodatkowy grzejnik gratis. i zastanów się jak wygląda przepływ powietrza przez obudowę (co grzeje jak dmucha, gdzie są, jakie i co mają w otoczeniu otwory w obudowie) i co będzie lepsze - dodatkowy nadmuch czy wyciąg.
na szybko - sprężone powietrze + odkurzacz. właściwie to "na szybko", to sugeruję regularnie, niezależnie od zastosowanego chłodzenia ;)
  • 0

#6 Problem nr.0XXccFr

Problem nr.0XXccFr
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 08:21

jeżeli procesor w wersji box - tzn. z dołączonym radiatorem - do wymiany. sprawdź ile masz miejsca w obudowie i wstaw jak najefektywniejszy radiator. amd do energooszczęsnych nie należą - za to w zimie dodatkowy grzejnik gratis. i zastanów się jak wygląda przepływ powietrza przez obudowę (co grzeje jak dmucha, gdzie są, jakie i co mają w otoczeniu otwory w obudowie) i co będzie lepsze - dodatkowy nadmuch czy wyciąg.
na szybko - sprężone powietrze + odkurzacz. właściwie to "na szybko", to sugeruję regularnie, niezależnie od zastosowanego chłodzenia ;)


Myślę także że kable dodatkowe od zasilacza poruszyły sie i blokuja przepływ powietrza sprawdze to w ten weekend jak mój starszy brat przyjedzie :P.Co do radiatora nie wiem i nie bede sprawdzał jak na razie żeby czegoś tzw.spiep***.A jak myślisie o pdkrcaniu wiatraków.

Najbardziej grzeje pewnie procesor.Jak widzicie na tym filmie:http://www.youtube.com/watch?v=rVWIz14XJek.Procesory walcza INTEL VS ADM.Intel ma 30 stopni C bo ma wmontowny system zmiejszanai taktowanie i mocy bo sie przegrzewa i przeżywa:0.Ale ADM niestety nie ma tego i sie fajczy i ma 300 C.Bardziej stawiam własnie na to :).Karta graficzna jest miej istotna ale powiem mojemu bratu o tym i on tym sie zajmie. :P
  • 0

#7 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 postów
  • LokalizacjaPolandia

Napisano 19 marzec 2013 - 10:53

Wentylator z boku to jedno ale musi być obowiązkowo przynajmniej jeszcze jeden - z tyłu.
  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...


#8 Problem nr.0XXccFr

Problem nr.0XXccFr
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 12:16

Wentylator z boku to jedno ale musi być obowiązkowo przynajmniej jeszcze jeden - z tyłu.

mam jeden z tylu :).A i od zasilacza :P
  • 0

#9 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 19 marzec 2013 - 13:51

Jeżeli nie zmienisz chłodzenia, bądź nie założysz większego wiatraka z przejściówką, to nic nie zdziałasz. Te Phenomy grzeją się jak diabli. Podejrzewam, że sam wiatrak od procesora pracuje przynajmniej na 3000 rpm. Kolega przy Phenomie 965 miał podobnie, po czym wiatrak najzwyczajniej mu zdechł. Temperatur też nigdy nie miał niskich - chyba, że postawiliśmy kompa obok klimatyzatora :)

Najrozsądniej by było zainwestować w coś typu SilentiumPC Spartan - nie jest on drogi i zbyt duży. Powinien zmieścić się w Twojej obudowie.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#10 Problem nr.0XXccFr

Problem nr.0XXccFr
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 09:59

@UP Chyba zrobie jak mówisz.Narazie zaczekam do wekendu.(Mowisz że grzeje jak diabeł zrobie z niego grila i piekarnik :P).Temat możan zamknąć.

EDIT: @UP Chyba zrobie jak mówisz.Narazie zaczekam do wekendu.Może dodam jescze cos do swego kompa w systemie chłodzenia ale muszę pamietać o cyrkulacji powietrza.(Mowisz że grzeje jak diabeł zrobie z niego grila i piekarnik :P).Temat możan zamknąć.

EDIT2: A mam jescze jedno pytanko czy macie coś do zaoferowanie jak takie cos http://allegro.pl/sh...item=3057499701 może być także z wiatrakami.Chodzi mi zaby w kompie panowała mała 60-70 stopni :P.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych