Skocz do zawartości


Zdjęcie

bardzo dziwny problem z zegarem systemowym i nie tylko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mariosko

mariosko
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 16 marzec 2013 - 12:32

Witam od pewnego czasu borykam się z dość dziwnym problemem związanym z zegarem systemowym i nie tylko, może zacznę od tego że opiszę jaki sprzęt posiadam:
- procesor amd phenom 9500 quad core
- karta graficzna nvidia 8800 gs
- zasilacz modecom feel 2 400w (tak wiem no name)
- płyta główna msi n1996
- ram 4 gb
-win 7 - x64 (orginalny)
Jeżeli jeszcze coś jest istotne to dopiszę.
Problemem jest to że czasami zegar systemowy przyspiesza np. 1 minuta mija w 15 sekund ale czasami odwrotnie tj. 1 minuta mija w 2 minuty, powoduje to przyspieszanie i zwalnianie działania komputera, gry działają w slow motion i jak na speed hacku, o dziwo muzyka np. gra normalnie. Po restarcie wszystko wraca do normy, ale czasami komputer po restarcie odpala czarny ekran i musi być zrestartowany jeszcze raz (na żywca). Nie mam pojęcia co jest przyczyną tego problemu, dlatego zwracam się z prośbą do użytkowników tego forum, wiem z doświadczenia, że są tu pomocne osoby które znają się na rzeczy.
Dodam jeszcze screena z temp. wydaje mi się, że są normalne, ale nie podoba mi się to co jest zaznaczone na screenie.
Dołączona grafika
Dodam odrazu, że wymieniłem bateryjkę na płycie głównej i niestety to nic nie pomogło.
Pozdrawiam i czekam na pomoc.
  • 0


#2 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 16 marzec 2013 - 12:42

Zaktualizuj BIOS, a jak nic to nie zmieni spróbuj z innym zasilaczem.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych