Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błąd mv4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ramzestoja

ramzestoja
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 19 luty 2013 - 15:19

Witam, mam problem z komputerem dziewczyny i bardzo chętnie zaczerpnę wiedzy fachowców. Pod wieczór wyłączono komputer i wszystko grało dobrze dobrze bez problemowo a następnego dnia po włączeniu komputera zaczęły się problemy. Podczas uruchomienia systemu tradycyjnie i potem podczas kliknięcia na zaloguj muszka raz reagowała a raz nie, jak dał się kliknąć na zaloguj to zawieszał się a potem wyskakiwał niebieski ekran i błędy o tematyce coś mv4 disp i potem się sam restartuje i to samo na okrągło, komunikat że mogło to być spowodowane instalacją programów lub sterowników a tak nie było bo nic nie było wgrywane lub modyfikowane. Powiedzcie mi co mam zrobić? Postawić na nowo system czy da się przywrócić go do ustawień z innego dnia może poprzez uruchomienie go w trybie awaryjnym? Nie wiem może gadam bez sensu ale proszę o pomoc.
  • 0


#2 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 19 luty 2013 - 16:01

Niebieski ekran (śmierci) to BSOD.
Dkopiuj pliki minidump ( z folderu C:\\Windows\Mnidump ) jak nie da się "normalnie" odpalając windowsa to próbuj przez Safe mode (tryb awaryjny).
Wrzuć je na jakiś serwer, ściągniemy, obejrzymy co to.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#3 ramzestoja

ramzestoja
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 19 luty 2013 - 16:12

Ok zrobię to, normalnie się go nie odpali, więc tryb awaryjny, podczas restartu ma wciskać F8 tak?
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 19 luty 2013 - 18:34

Na ekranie POST klikaj F8. Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci i daj jeszcze screen z BlueScreenView.
Napisz od razu co to za komputer, czyli płyta główna/laptop - producent i model.
Można by jeszcze spróbować przywracania systemu, ale najpierw zrób to co wyżej.
  • 0

#5 ramzestoja

ramzestoja
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 21 luty 2013 - 19:25

Witam, nie ma juz bluescreena. Uruchomilem go po kilku dniach nie uzytkowania. Uruchomil sie i pozniej pojawil sie ekran wyboru albo uruchom awaryjnie, uruchom z siecia, uruchom z wierszem polecen lub uruchom normalnie. Oczywiscie po kliknieciu uruchom normalnie zaladowalo sie logo windows xp i pasek wedrujacy od lewej do prawej, stan wczytuwania czy jak sie to tam nazywa. Ale w pewnym momencie sie zawiesza i nic sie nie dzieje nie wczytuje. Po pieciu minutach sam sie zrestartowal i to samo naokraglo. Dalem pozniej uruchom z siecia. Nie dziala myszka przez chwile. Udalo sie zalogowac go ale nie na moj profil tylko administratora, byla opcja moj lub administrator ale dalo sie tylko administrator. Pliki dedlug rady zgralem na pendriva i zaladuje na jakis serwer za jakas godzine to moze mi pomozecie. Jezeli chodzi o mozlowosc przywrocenia systemu to nic to nie daje niby restart i laduje sie pasek postepu ale po restarcie lapie zaqieszke na logo windows xp jak pisalem powyzej. Ktos mi powiedzial zebym go rozkrecil i przeczyscil go troche w srodku moze wiatraczek sie zakurzyl ale nie wydaje mi sie ze to od tego.
EDIT
Wrzucam plika na chomikuj.pl dałem darmowy transfer żeby każdy mógł za friko ściągnąć ode mnie te pliki.
Mój odnośnik
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 21 luty 2013 - 22:16

Jak dla mnie to po prostu się system rozsypał, najpierw warto zainteresować się sterownikami
Pobrałbym te pliki, ale nie mam czym je odczytać. Jeśli chcesz to spróbuj w trybie awaryjnym odpalić BlueScreenView.
  • 0

#7 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 21 luty 2013 - 23:11

Kamillo daj spokój, musisz mieć Hiren's Boot, tam jest ten program.

Nie mv4 tylko nv4_mini.sys lub nv4_disp.dll

Ale po kolei

Te dwa przypadki się powtarzają:

MiniDump 1

Mini021713-01.dmp
2013-02-21 22:59:07
THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER
0x100000ea
0x85c394e0
0x85dd9bc0
0xf78c6cbc
0x00000001
nv4_mini.sys
nv4_mini.sys+5f810d


MiniDump 2

Mini011613-01.dmp
2013-02-21 22:59:03
KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
0x1000008e
0xc0000005
0xbf8488a2
0xb7642ae4
0x00000000
win32k.sys
win32k.sys+48976

tu się tez pojawia ntkrnlpa.exe i nv4_disp.dll


Zaskoczył mnie jeden minidump z chińskimi znaczkami, wrzucam bardziej jako ciekawostkę:
http://imageshack.us/f/715/beztytuupre.jpg/



Rozwiązania problemu:
Minidump 1
Tu masz stronę Microsoftu na temat tego BSOD'a Mój odnośnik

Minidump 2
Rozwiązaniem jest metoda 2 rozwiązania problemu minidumpa 1, czyli instalacja ODPOWIEDNIEGO i najnowszego sterownika karty graficznej.

Proponuje zacząć od końca czyli odinstalowania starego, pobranie odpowiedniego i najnowszego sterownika, późniejsza instalacja.
  • 1
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 21 luty 2013 - 23:42

Nie muszę, wystarczy tryb awaryjny.
  • 0

#9 ramzestoja

ramzestoja
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 22 luty 2013 - 07:24

Daroxx dzięk za pomoc już przynajmniej wiem co jest grane. Tylko problem tego typu że muszę znaleźć sterowniki do mojej karty graficznej by zaktualizować. A gdzie się odinstalowuje stary sterownik do katy graficznej?

EDIT:

Posiadam kartę graficzną Nvidia Geforce 7300 gs. Szukałem w google sterowników ale nawet jak są to nie chcą sie zainstalować na komputerze, odinstalowałem stare sterowniki wyczyściłem cclenerem kompa i rejestr błędów i próba instalacji kończy się niepowadzeniem. mam taki program Update checker i po jego uruchomieniu i zeskanowaniu kompa wyskakują mi aktualizacje i co do aktualizacji sterowników wyskakują dwa.
AMD Catalyst Drivers 13.1 XP
NVIDIA Forceware 314.07 WHQL XP
Ale ani jeden ani drugi się nie chce zainstalować.

EDIT:
A więc tak odinstalowałem wszystkie sterowniki Nvidia i usunąłem folder z C:/NVIDIA i uruchomiłem kompa ponownie i cudem uruchomił się bez problem, ikony trochę jak by za duże i trochę wolno chodzi kursor i okna przy przenoszeniu. Ale ponowna instalacja sterowników znalezionych na stronie producenta i to sprawdziłem po przez automatyczne dopasowanie sterowników kończy się niestety znowu po restarcie zawieszeniem na logo windows i po uruchomieniu ponownie przy trybie awaryjnym pójdzie. Pomocy pomóżcie bo już mi się pomysły kończą, czy naprawdę ostatnią deską ratunku jest wymiana karty graficznej?
  • 0

#10 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 02 marzec 2013 - 22:51

Odinstaluj stare z Dodaj/usuń programy => nVidia....., usuń folder, uruchom ponownie.
Ściągnij sterowniki oznaczone numerem 169.21 Mój odnośnik
Zainstaluj, uruchom ponownie.
Napisz jak poszło.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#11 ramzestoja

ramzestoja
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 10:45

Niestety ale po odinstalowaniu wszystkiego jak trzeba i restarcie a potem zainstalowaniu sterowników ktore mi podales wszystko jest ok do momentu jak sie instaluje i zawsze w polowie staje instalacja i nic sie nie dzieje a pozniej pojawia sie czarny ekran i w lewym gornym rogu miga kursor i nic wiecej sie nie dzieje przez 10minut. Juz nie wiem co robic moze zle sterowniki sa instalowane albo karta graficzna kaput.

EDIT:
Dodam że właśnie rozkręciłem kompa i wyciągnąłem kartę graficzną i na konsystorze jest pęknięcie i jakaś tak jak by gąbka wyszła ze środka. Podłączyłem kabel od monitora do płyty głównej i działa ale tak samo jak na karcie graficznej, czyli spowalnia.
  • 0

#12 ramzestoja

ramzestoja
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 14:40

Jaką kartę graficzna polecacie do wymiany tej co się popsuła? Jakie parametry są wam potrzebne?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych