Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki laptop kupić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 14849357273810000000128573

14849357273810000000128573
  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • LokalizacjaWetlina

Napisano 03 luty 2013 - 11:29

Witam , szukam pomocy w zakupie laptopa . Właściwie to się nie znam na tym sprzęcie , ale chciałbym laptop który będzie pracował pod windows 7 64 bit , głównie będę używał go do gier , gta IV , World of tanks , za niedługo w swoje ręce dostanę assassin's creed 3 oraz czekam z niecierpliwością na gta V i chciałbym poszaleć na maksymalnych wymaganiach . Ponadto chciałbym aby to nie była jakaś miniaturka ale sporej wielkości laptop z wielkim wyświetlaczem , Co byście mi polecili ? niestety na chwilę obecną na ten cel mam tylko 2000 zł , ale rozmawiałem z ojcem , to może mi jeszcze coś dołoży .

dodam jeszcze że nie interesują mnie jakieś pierdoły typu cicha praca wiatraczka poprawiająca konfort użytkowania i podobne .
  • 0
mam fajną sygnaturę


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 03 luty 2013 - 13:09

Jak będziesz miał przynajmniej 5000zł to napisz.
  • 0

#3 14849357273810000000128573

14849357273810000000128573
  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • LokalizacjaWetlina

Napisano 03 luty 2013 - 15:59

kurcze max to 3.000 zł , napewno nie da się nic osiągnąć w tej kwocie ?
  • 0
mam fajną sygnaturę

#4 SebLag

SebLag
  • Użytkownicy
  • 576 postów

Napisano 03 luty 2013 - 16:14

Laptopy nie sa stworzone do gier! Na blaszaku za 3K pograsz w full hd na Ultra.
  • 0

Intel Core i5 4670k @ 4.3 GHz 1.295V + SilentiumPC FORTIS
MSI Z87-G45 GAMING
Goodram 1333MHz 4GB cl9
Sapphire Radeon HD 7850 2GB@ 1020MHz/1310MHz(stock V)
Seagate Barracuda 7200.12 1TB | Crucial MX100 256GB
Be Quiet! Pure Power L8 CM 630W
Fractal ARC MIDI R2


#5 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 03 luty 2013 - 20:06

Do 3000zł to tylko to:
http://www.x-kom.pl/...d-rw-gt635.html
http://www.x-kom.pl/...-rw-gt640m.html
http://www.x-kom.pl/...d-rw-7hp64.html
  • 0

#6 Formulao

Formulao
  • Użytkownicy
  • 148 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 03 luty 2013 - 20:19

Na tych laptopach co podał kolega wyżej sobie pograsz w te gry może nie na ultra ale na dobrych ustawieniach ale w te gry co są teraz. Za pół roku będziesz miał problemy z graniem na tym laptopie. Jeśli masz troszeczkę miejsca na biurku to lepiej kupić komputer PC. Do 3000 idzie złożyć dosyć fajny komputer a osiągi będą 2 albo 3 razy lepsze niż na laptopie. Jak jeszcze potem zrobisz OC to sobie pograsz przynajmniej 2-3 lata. Laptopy strasznie się grzeją i szybko się zużywają podzespoły. Ja ci polecam normalny komputer. Też kiedyś chciałem mieć laptop gamingowy ale do 4000 zł. Jak sobie przemyślałem tą decyzje i na kartce złożyłem normalny komputer do okazało się że jak bym kupił laptop to bym wyrzucił pieniądze w błoto. Nic nie zastąpi PC w grach.
  • 0

#7 14849357273810000000128573

14849357273810000000128573
  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • LokalizacjaWetlina

Napisano 07 luty 2013 - 17:41

W takim razie wybiorę coś z tych , niestety komputer stacjonarny odpada ponieważ muszę mieć coś co zabiorę ze sobą tu i tam , więc niestety nie nadałby się .
  • 0
mam fajną sygnaturę

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 07 luty 2013 - 18:12

Może warto poczekać, uzbierać trochę więcej i kupić coś lepszego.
  • 0

#9 VipoSek

VipoSek
  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • LokalizacjaKwidzyn

Napisano 10 luty 2013 - 01:22

Nic nie zastąpi PC w grach.


PlayStation 3 / Xbox360

Laptopy strasznie się grzeją i szybko się zużywają podzespoły.


Co do laptopów to faktycznie nie są robione do gier, ale spokojnie da radę pograć w nowsze gry na laptopie za 3K, co prawda na mniejszej rozdzielczości i mniejszych detalach. Co do grzania się laptopów jest to kwestia indywidualna, zależy od radiatora i sposobu wentylacji pod konkretne podzespoły. Jeśli chodzi o zużywanie się ... pierwsze słyszę.
  • 0

Dołączona grafika
[...] wydawało mu się, że jakiś bliżej nieokreślony porządek powinien się mścić za całkowite lekceważenie go.


#10 Formulao

Formulao
  • Użytkownicy
  • 148 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 10 luty 2013 - 09:22

Ja ci radzę poczekać i kupić trochę lepszego lapotpa. Jak byś miał laptop z kartą graficzną GTX675M to wtedy byś se mógł jakoś normalnie pograć. Tak komputery PC może zastąpić tylko konsole. Ale konsola to jednak nie to co PC. Poczytaj se testy laptopów w grach. Jeżeli często grasz w gry a laptop osiąga wysokie tempreratury to skracasz życie podzespołom o 10% do 15% (czasami do 20%). Więc do jest dużo. No chyba że kupisz podstawke z wentylatorem z tunelu aerodynamicznego to wtedy temp. powinna być odpowiednia. (<-- suchar) :P
  • 0

#11 VipoSek

VipoSek
  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • LokalizacjaKwidzyn

Napisano 10 luty 2013 - 12:44

Żeby bardziej Ci doradzić to powiem, że ja kupując laptop nie myślałem o przeznaczeniu do gier, a postawiłem na cenę, mobilność i nie jestem zawiedziony. Swój laptop Acer Aspire 5250 kupiłem za 1400zł, sprzęt ten nie jest demonem szybkości i mogło by się wydawać, że nawet proste gry na nim nie odpalą. Laptop trzyma na baterii podczas przeglądania internetu non/stop ~5/6 godzin, podczas grania (tak grania) ~2godzin. Gry jakie jestem w stanie uruchomić i normalnie grać to np.:
Counter Strike 1.6 ~60 FPS
Metin2
League of Legends - Średnie detale, 1366x768 ~50 FPS
Minecraft

głównie będę używał go do gier , gta IV , World of tanks , za niedługo w swoje ręce dostanę assassin's creed 3 oraz czekam z niecierpliwością na gta V i chciałbym poszaleć na maksymalnych wymaganiach


W laptopie za 3K możesz zapomnieć o full detalach w grach z komfortową i stabilną liczbą FPS'ów, a z serii nowszych gier to dyskutował bym nawet o średnich :lol-sweat:
Pomyśl też jeszcze jaką rozdzielczością ekranu miał by dysponować laptop, bo jak wiadomo 1080p to ciężko w laptopie, a tylko wtedy można powiedzieć, że mamy "full detale", natomiast mniejsza rozdzielczość jest lepszym rozwiązaniem w laptopach bo mamy większą wydajność oraz mniejsze zużycie energii, a o zużyciu energii w laptopie warto wspomnieć i pomyśleć bo przecież laptop to urządzenie mobilne :rolleyes:.
Autor mam nadzieje wie, że grając w gry na baterii w laptopie możemy się spodziewać hibernacji po około godzinie.



Ja ci radzę poczekać i kupić trochę lepszego lapotpa. Jak byś miał laptop z kartą graficzną GTX675M to wtedy byś se mógł jakoś normalnie pograć.


Moim zdaniem nie ma sensu czekać w nieskończoność z kupnem laptopa, bo taka jest kolej rzeczy w dzisiejszym świecie, że technika idzie na przód i wszystko tanieje po czasie. Zdecydowanie się zgadzam, że jeżeli na pierwszym planie stawiamy gry to lepiej pomyśleć o urządzeniu stworzonym do gier i do gier pod Windows 7/8 zdecydowanie lepiej sprawdzi się PC. Za 3K można naprawdę niezłego "klocka" złożyć chociaż po kilku latach też z dobrej wydajnej maszyny stanie się przeciętniakiem.

Tak komputery PC może zastąpić tylko konsole. Ale konsola to jednak nie to co PC.


Napisałeś

Nic nie zastąpi PC w grach.

:lol-sweat: i zgadzam się, że konsola to nie PC :confused_: tak samo jak i myszka to nie klawiatura :rotfl:
PC nie równa się w grach do PS3 czy Xbox360. Kupując np. Playstation 3 wydajemy ~1000zł i mamy gwarancję maksymalnej jakości i wydajności w grach, niezawodności itp. na spokojnie 4 lata (minimum 4 lata). Długo bym się musiał rozpisywać o funkcjach, i przewagach w porównaniu do PC za 3K zł. dlatego sobie teraz to odpuszczę. Nie wiem czy jesteś posiadaczem PS3 (zakładam, że nie), ale najczęściej jest tak, że łatwo jest oceniać sprzęt nie mając go i słuchając opinii innych, kiedyś myślałem podobnie do Ciebie, aż do czasu gdy nie nie dostałem pada PS3 w moje ręce.


Poczytaj se testy laptopów w grach. Jeżeli często grasz w gry a laptop osiąga wysokie temperatury to skracasz życie podzespołom o 10% do 15% (czasami do 20%). Więc do jest dużo.


Nie wiem co ma to wspólnego z tym stwierdzeniem:

Laptopy strasznie się grzeją i szybko się zużywają podzespoły.


Cokolwiek przyjmując za "szybko".

Jeśli chodzi, że szybko się zużywają podzespoły w ogólnym znaczeniu :lol-sweat: to wnioskują z tego mój stary wysłużony Pavilon DV-7 powinien już nie funkcjonować. Jeśli przyjąć, że np. podzespoły mają żywotność 10 lat to te max. 20 % nie ma znaczenia. Bo i tak po 6 latach laptop będzie starociem i czy posypie się 1 rok wcześniej czy później to nie będzie miało znaczenia. Chociaż dziwił bym się jak by ktoś używał tego samego laptopa dłużej niż 5 lat.

No chyba że kupisz podstawke z wentylatorem z tunelu aerodynamicznego to wtedy temp. powinna być odpowiednia. (<-- suchar) :P


Powracają do tego grzania się laptopów, nie można wszystkiego ładować do jednego worka. Często ta "wysoka" temperatura jest normalna przy pracy niektórych modeli laptopów i nie wpływa znacznie na wydajność urządzenia.
A co do podstawki :letssin: Dobry suchar nie jest zły :sugoi:

Do 3000zł to tylko to:
http://www.x-kom.pl/...d-rw-gt635.html
http://www.x-kom.pl/...-rw-gt640m.html
http://www.x-kom.pl/...d-rw-7hp64.html


Kamillo bardzo dobre laptopy zaproponował, chociaż ja proponował by spróbować znaleźć czegoś podobnego, ale z dyskiem SSD.

Pozdrawiam
VipoSek :mrhappy:
  • 0

Dołączona grafika
[...] wydawało mu się, że jakiś bliżej nieokreślony porządek powinien się mścić za całkowite lekceważenie go.


#12 14849357273810000000128573

14849357273810000000128573
  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • LokalizacjaWetlina

Napisano 17 luty 2013 - 14:13

okej temat do zamknięcia kupiłem laptop z wyżej podanych , nawet sobie radzi sprzęt , dziękuję za pomoc :)
  • 0
mam fajną sygnaturę


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych