Jump to content


Photo

Nowy komputer czy nowa karta graficzna.?


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 xsdbartek

xsdbartek
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 26 November 2012 - 18:03

Siema! Mam pytanko. Ostatnio popsuła mi się karta graficzna . Jak oglądałem w internecie planowałem kupić tak za około 800 zł , zamierzałem również dokupić sobie 4 gb ramu czyli 100 zł . Razem 900 zł . Ale wtedy dowiedziałem się od kolegi , iż nie wie czy to sens kupować nowy element do 3 letniego sprzętu (mojego aktualnego komputera) . Mówi że teraz wydam te 900 zł a za rok jeżeli będę chciał aby wszystkie gry mi chodziły będzie trzeba kupić nowy procesor (aktualnie mam Amd phenom II 3.2ghz 2 rdzenie). Procki dobre kosztują około 1000 zł , czyli przez 2 lata wydałbym 2 tysiące złotych i nadal nie będę miał nowego sprzętu , wiem że zawsze może się jeszcze coś zepsuć . Nowy komp planowałem w granicach 3 tysięcy zł . Jakbym mógł was prosić to po pierwsze doradźcie w kwestii pytania czy lepiej kupić nowego kompa czy zostawić tego i dokupować części . A po drugie jeżeli nowy komp to mile bym widział jakieś pomocy w konfiguracji nowego sprzętu . Pragnę też dodać że nie ma tej kasy aktualnie więc odpowiedź dawajcie pod takim względem również (jeżeli będzie trzeba to zbiorę ale chyba wiadomo ze wole wydać mniej kasy). Z góry dziękuję ;)
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 26 November 2012 - 23:05

A twój obecny sprzęt (konfiguracja) mamy sobie wziąć z księżyca czy ze słońca?
  • 0

#3 MajkelVoc

MajkelVoc
  • Użytkownicy
  • 9 posts

Posted 27 November 2012 - 18:12

po pierwsze musisz wybrać czy chcesz grać na maksymalnych detalach na jakiej rozdzielczości bo jeśli na full hd to platforme amd radził bym odstawić.
  • 0


2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users