Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop Do 2500. Gry/Internet ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 UltraBox

UltraBox
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 14:48

Witam

Planuję kupno Laptopa w kwocie do 2500 zł i znalazłem parę ciekawych opcji ale nie mogę się zdecydować( Bardziej skłaniam się ku ASUSowi) i tu mi jest potrzebna wasza pomoc. Wybrane przeze mnie Laptopy:

http://www.x-kom.pl/...00-dvd-rw.html# ASUS

http://www.x-kom.pl/...-rw-gt630.html# LENOVO

Opcjonalnie znalazłem jeszcze ACERA który proponuje w tym przedziale cenowym wydajniejsza karta graficzną ale nie jestem przekonany do Acera bo moje strasznie się grzały (nie wiem jak jest z ASUSEM, LENOVO nigdy nie posiadałem)
http://www.x-kom.pl/...rw-gt640m.html# ACER

Szukam Laptopa na którym pociągnie mi kilka nowszych gierek jednak nie będzie on służył mi tylko do grania.Który waszym zdaniem będzie najbardziej wydajny, nie będzie się bardzo grzał po dłuższym giercowaniu, jest mniej awaryjny. Jakie jest wasze zdanie a może macie coś innego do zaproponowania w tym przedziale cenowym.
  • 0


#2 Klakiers

Klakiers
  • Redaktorzy
  • 15 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 16:09

Odnośnie laptopa Asus mogę CI powiedzieć z autopsji, że obudowa jest słabej jakości. Przy zawiasach odkleił mi się plastik.
Akurat ten design, jak też użyte materiały są wykorzystywane w produkcji tez słabszych laptopów, opartych na przykład na architekturze AMD, gdzie cena końcowa produkty wynosi około 1300 zł.
Wydaje mi się, że jak za cenę około 2500 zł należało by wykorzystać nieco lepsze materiały.

W Lenovo na pierwszy rzut oka wydaje się, jakby użyto tam tylko i wyłącznie taniego plastiku. Całość jednak jest zwarta i trzyma się dobrze "kupy". Po za tym klawiatura jest bardzo wygodna, w gruncie rzeczy w Asusie też ;] to trzeba akurat sprawdzić pod własnymi palcami.

To tyle jeśli chodzi o jakość wykonania tych lapków. Miałem okazję trzymać oba.
  • 0

#3 UltraBox

UltraBox
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 16:24

Ok dzięki za zarys jakościowy Przynajmniej wiem że lenovo wydaje się solidniejsze,odnośnie klawiatury to pisałem na innym modelu Lenovo ale była identyczna klawiatura i rzeczywiście muszę przyznać była wygodna. A z tego co czytałem w ASUSie jest ponoć Aluminiowe wnętrze które lepiej odprowadza temperaturę przez co ASUS ma sie tak nie nagrzewać nie wiem jak to jest w Lenovo jakich materiałów tam użyto. A i co sądzisz o touch padzie w ASUSie?? Jakie wrażenie, ja osobiście nie miałem jeszcze całkowicie dotykowego touch pada.
  • 0

#4 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 listopad 2012 - 16:40

Miałem okazję trzymać oba.


i nie zauważyłeś, że Lenovo Z580 nie jest zrobiony z tanich plastików ? ;) backcover ( tylna pokrywa ekranu ) i topcover ( to na czym jest klawiatura ) są zrobione w większości z aluminium, już wcześniejsza wersja Z570 była udanym modelem, a ten jest jeszcze lepszy pod względem wykonania no i wiadomo osiągów. Bardzo podobny do Z580 jest Y580 :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#5 UltraBox

UltraBox
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 20:05

Lepiej wziąc LENOVO z 8GB RAMU i GEFORCE GT630M czy lepiej 4 Gb RAMU i GT635M ?? Jak myślicie duża różnica wydajności pomiędzy tymi kartami jeżeli już zdecyduję sie na LENOVO bo cenowo sa prawie identyczne.
  • 0

#6 Melody

Melody
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 13:46

W tej cenie to chyba najczęściej kupowane i zachwalane laptopy to Lenovo ThinkPad i np. Edge E330 lub nawet lepsze możesz znaleźć trafiając na jakąś fajną promocję, generalnie bardzo polecam sprzęt tej firmy.
  • 0

#7 QuickSnake_pl

QuickSnake_pl
  • Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 25 listopad 2012 - 14:58

Witam na forum. Tak szczerze mówiac to rożnica pomiędzy tymi kartami graficznymi jest minimalna w wydajo=nosci,wiec lepiej mieć wiecej ramu na zapas. 8 giga to już sporo. Poza tym Lenovo to dobra firma,będziesz zadowolony.
  • 0
www.quicksnake.pl - hosting.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych