Jump to content


#WireBoot's Content

There have been 7 items by #WireBoot (Search limited from Mon, 05 Jun 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#37540 opensuse przy zasilaniu bateryjnym - problemy z funkcjonowaniem sieci

Posted by #WireBoot on 31 October 2011 - 16:22 in Linux / Unix

Witam

Wczoraj zainstalowałem sobie suska. Początkującym może i nie jestem (przez kilka miesięcy używałem Debiana), ale zaawansowanym siebie nie mogę nazwać. Chodzi o to, że na moim nowym laptopie i świeżo zainstalowanym susku, gdy odłączę zasilanie i laptop korzysta z zasilania bateryjnego, pingi do access pointa rosną niemiłosiernie, z średnio 2 do 100ms, co ciekawe bardzo skaczą. Przy zasilaniu bateryjnym po skrętce okazuje się to samo, podpięcie zasilania rozwiązuje problem. Dodatkowo, przy zasilaniu bateryjnym nie łączy mnie także z jedną siecią WiFi, która jest na 100% sprawna, sygnał też jest świetny (odległość od nadajnika około 10metrów przez 1 ścianę, nigdy nie było problemów z zasięgiem).

Mój laptop: Dell vostro 3450 (wersja z i5 i 2 kartami graficznymi, (identyczny jest tu, tylko ze mój ma inny kolor: http://www.notebookc...0M.56441.0.html ).

Polecenie lspci:

02:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 1030 (rev 34)

04:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 06)


System: Opensuse 11.4 + GNOME

Ma ktoś pomysł gdzie i jak pozmieniać ustawienia zasilania (bo tu podejrzewam że coś źle ustawione), aby na zasilaniu bateryjnym karty sieciowe działały tak samo jak przy podłączonym ładowaniu?



#31554 Czym się różni internet bezprzewodowy od satelitarnego?

Posted by #WireBoot on 18 June 2011 - 18:28 in Sieci komputerowe

W tym temacie udzielałem odpowiedzi do identycznego wątku: http://forum.pcforma...satelitarnego-t



#31540 Pobieranie filmów z youtube?

Posted by #WireBoot on 18 June 2011 - 12:39 in Sieci komputerowe

Możesz zainstalować program Jdownlaoder (jest napisany w javie, jest wieloplatformowy, w necie możesz znaleźć repo do jdownloadera). W tym programie wklejasz link do filmiku, pokazują Ci się różne jakości, wybierasz jaką chcesz, i pobierasz :)



#31151 ESET Smart Security

Posted by #WireBoot on 14 June 2011 - 17:57 in Bezpieczeństwo

ESET ponoć najmniej obciąża komputer i bardzo dobrze radzi sobie z wirusami. W pakiecie internet security , firewall który jest tam załączony nie działa do końca tak jakby się chciało (przynajmniej u mnie). Ale ogólnie polecam ten antywirus. Opłaca się, kasa nie pójdzie w błoto.



#31150 Pokaż swój pulpit...

Posted by #WireBoot on 14 June 2011 - 17:52 in Hyde Park

Mój pulpit na laptopie:
Dołączona grafika



#31149 Wifi - odpowiedni zasięg

Posted by #WireBoot on 14 June 2011 - 17:44 in Sieci komputerowe

Jaki jest odpowiedni zasięg dla standardowego routera, z półki cenowej 100-120 zł?
Czy jeśli wyjdę z laptopem np. 5-6 m od routera i zgubi mi zasięg laptop to dobrze czy źle? Myślałem że na ogród jeszcze dojdę, z 2-3 m brakło. Czy to jest wina routera? U znajomego ten sam router łapie 10 m i ma na laptopie 1 lub 2 kreski zasięgu.


Wszystko zależy od rodzaju anteny jaka jest zastosowana w tym routerze.5-6 m od routera to bardzo blisko, zasięg powinien być prawie "wszystkie kreski", wszystko zależy od położenia, czy odbiornik(laptop) jest w tym samym poziome od routera, czy niżej, czy wyżej itd. Odległości opisane przez ciebie są bardzo małe, chyba że na drodze sygnału jest bardzo dużo grubych ścian. Zasięgu przy 5-6 metrach nie powinien gubić.



#31041 Zawieszający się internet

Posted by #WireBoot on 13 June 2011 - 10:16 in Sieci komputerowe

Pakietów odebranych zawsze będzie więcej niż wysłanych. W tym względzie jest wszystko OK. Jak dla mnie wygląda wszystko z powodu problemu z szyfrowaniem i windows XP. Najpierw sprawdź czy masz aktualny system z wszystkimi zainstalowanymi poprawkami. Jeśli to windows xp, to sprawdź też jakie jest szyfrowanie sieci, do której się łączysz.