Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika xyz333

Odnotowano 5 pozycji dodanych przez xyz333 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: sob, 24 cze 23 )


Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#78303 Komputer się tnie przy ładowaniu, przeglądaniu internetu

Napisano przez xyz333 w 08 marzec 2014 - 01:47 w Windows 8

Problem pojawił się ponownie tak nagle jak zniknął. Podczas zwyczajnego korzystania z powrotem zaczęło ciąć podczas przeglądania stron.
Myszki nie ruszałem.

Wszystkie sterowniki aktualne.

Przejście na 64-bit faktycznie robi zauważalną różnicę w codziennym użytkowaniu? Nie gram w wymagające gry, z programów ostatnio co najwyżej photoshop.



#78281 Komputer się tnie przy ładowaniu, przeglądaniu internetu

Napisano przez xyz333 w 07 marzec 2014 - 02:09 w Windows 8

Przeglądarka wywoływała "spadek fpsu", zacinało się wtedy wszystko (muzyka, gra w tle, itp.), a użycie CPU/RAMu na poziomie 60-70%
Jak pisałem, jeśli nie była włączona przeglądarka (albo była, ale nie ładowałem żadnych stron), komputer nawet pod wysokim obciążeniem działał bez zacięcia.
Przy pobieraniu z sieci lub P2P nic nadzwyczajnego się nie działo.

Kilka godzin temu, przy odpalonej mało wymagającej grze, nagle zatrzymał sie kursor (poza tym wszystko działało ok) - myślałem, że wypiął się kabel, bo czasami zdarza mi się o niego zahaczyć, ale był nieruszony.

Zrobiłem restart, po odpaleniu myszka działa i... po kilku godzinach (czyt. teraz) zorientowałem się, że problem z zacinaniem się przeglądarek zniknął.

Wcześniej zdarzało się, że po włączeniu kompa, dioda w myszy się nie świeciła (tak jakby nie miała zasilania) i ponowne włożenie kabla pomagało.

Jeśli sytuacji z tematu winna jest myszka/port USB, do którego była podpięta, to... co te rzeczy mają ze sobą wspólnego?



#78248 Komputer się tnie przy ładowaniu, przeglądaniu internetu

Napisano przez xyz333 w 06 marzec 2014 - 13:32 w Windows 8

Witam,

postanowiłem przenieść się z siódemki na Win8.

System mi sie spodobał, szybko się do niego przyzwyczaiłem.

Jednak mam pewien problem - przy przegladaniu internetu (ładowanie nowych stron, odświeżanie, itp.) komputer się tnie, wygląda to tak jak spadek FPS w grze do ~5. Po załadowaniu strony, wszystko wraca do normy. Jest to niesamowicie uciążliwe.

Jestem przekonany, że nie jest to wina wirusów.
Komputer jest świeżo po formacie, nic nadzwyczajnego nie było instalowane.
Myślałem, że winny jest Chrome, ale problem występuje również w innych przeglądarkach, zaraz po instalacji, więc można wykluczyć złe ustawienia czy też dodatki.
Nie jest to również wina antywirusa - problem występuje również po jego wyłączeniu.
Użycie procesora/RAMu podczas opisywanej wcześniej sytuacji jest na poziomie ~60%, największe użycie mają procesy przeglądarki.
Przy dużym obciążeniu komputera nie dzieje się nic podobnego, jest to kwestia wyłącznie przeglądarek.

Intel Core 2 Quad Q6600, 4GB RAMu, GeForce 650Ti, 32 bitowy Win8. Jakieś pomysły?



#70849 Jaka karta graficzna do 500zł zamiast 8800GT?

Napisano przez xyz333 w 21 sierpień 2013 - 17:33 w Karty graficzne i monitory

@Duath, napisałem przecież

Zasilacz to MODECOM PSU FEEL/350W f EEL III-350ATX, wcześniej komputer działał na jakimś nn. Ewentualnie, gdyby nowa karta tego wymagała, mógłbym zakupić lepszy model.

Co polecasz w takim razie?

@MC Paweł, dzięki za zainteresowanie. Gdyby tylko aukcja miała opcję "kup teraz", cena byłaby faktycznie dobra. Jednak obawiam się, że pójdzie za co najmniej 500-600zł, a wraz z zasilaczem wyniesie mnie to łącznie około 800zł. To trochę za dużo jak na ten moment.
Nawet gdybym ją kupił, zastanawiam się czy wykorzystałbym jej potencjał przy zachowaniu reszty obecnych podzespołów.
Dodaję aukcję do obserwowanych i będę się jej uważnie przyglądam. Tymczasem, mógłbyś zaproponować coś innego?



#70832 Jaka karta graficzna do 500zł zamiast 8800GT?

Napisano przez xyz333 w 20 sierpień 2013 - 22:28 w Karty graficzne i monitory

Witam!

Moja dotychczasowa karta graficzna nVidia 8800 GT została uszkodzona, szukam zamiennika. Zakupu chciałbym dokonać jak najszybciej, najlepiej do piątku (23.08). Mam do wydania maksymalnie 500zł. Nie oznacza to jednak, że karta kosztująca 200zł odpada; jeśli spełnia wymienione poniżej wymogi, a także dobrze wypada w stosunku jakość/cena, to jak najbardziej pasuje.

Gram głównie w WoWa, czasem LoL, sporadycznie w nowsze, bardziej wymagające tytuły. Oglądam bardzo dużo filmów i seriali. Chciałbym, żeby była możliwość wyświetlania ich na ekranie 50-calowego telewizora zamiast 17" monitora, co dotychczasowo było niemożliwie (brak wyjścia HDMI). Dosyć często korzystam z programów do obróbki grafiki, rzadziej wideo.

Zasilacz to MODECOM PSU FEEL/350W f EEL III-350ATX, wcześniej komputer działał na jakimś nn. Ewentualnie, gdyby nowa karta tego wymagała, mógłbym zakupić lepszy model.

Obudowa: FEVER WIZ0A-BK/BK
Płyta główna: Gigabyte GA-P31-DS3L
RAM: A-Data 2x2GB DDR3
Procesor: Intel Core 2 Quad, bodajże Q6600
Monitor: FLATRON L1730B 17"; 1280x1024

Nie zależy mi na tym, by karta była cicha, nie zamierzam też jej podkręcać, nie musi być też energooszczędna.

Z tego co czytałem, najlepszym wyborem do 500zł jest GTX 650 Ti, ale nie wiem jak (o ile w ogóle) będzie współgrała z resztą zestawu. W niedalekiej przyszłości mógłbym się skusić na wymianę najsłabszego podzespołu, jeśli kupiłbym dobrą kartę, a miałoby to dać drastyczny wzrost wydajności.

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem. Proszę o jak najszybszą odpowiedź - zależy mi na czasie - i z góry dziękuję ;)