Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Kuba

Odnotowano 99 pozycji dodanych przez Kuba (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: sob, 17 cze 23 )


Według typu zawartości

Filtruj


Sortuj według                Sortuj  

#71540 Zmiana podzespołów na lepsze do 1100zł

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 10:12 w Zestawy komputerowe

Quada jeszcze dobrze sprzedaż -nie wiem co ludzie w nich widzą ale chyba wielu z nich sądzi że to wciąż ekstra sprzęt- jakieś 250zł za procesor
Możesz kupić jakąś płytę na b75 akbo z68 do tego i5- 3550p i to będzie jakieś 850 (z ramem) albo trochę więcej dać i mieć sprzęt do Oc



#71630 Zmiana podzespołów na lepsze do 1100zł

Napisano przez Kuba w 13 wrzesień 2013 - 23:16 w Zestawy komputerowe

W tym wypadku ne ma znaczenia jak szybki Ram weżmiesz bo w generacjach od Sandy bridge zwyż praktycznie taktowanie nie ma wpływu na wydajność

Tak bardzo uogólniając 8 rdzeniowe (właściwie 4 modułowe) AMD w niektórych wypadkach zachiwuje się jak Cpu 4 rdzeniowe i to w dodatku ze słabym pojedynczym wątkiem. że już nie mówię o tym że gry wciąż średnio potrafią wykorzystać wielordzeniowe cpu



#71573 Zmiana podzespołów na lepsze do 1100zł

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 20:45 w Zestawy komputerowe

Tańsza bo z68 to starszy chipset, ale milion razy bardziej wolałbym tą jak płytę na b75, zawsze większe trochę możliwości

@Autor zibaacz sobie testy na jakimkolwie, oprócz obiektywnego inaczej benchmarka, portalu, Amd niestety mocno odstaje od Intela w grach i kilku innych zastosowaniaach obecnie

Ramu można spokojnie wziąć 1 kostkę 4 gb na razie 8gb nie jest konieczne i przyoszczędzić, zwłaszcza że ostatnio po pożarze u hynixa podrożał, zawsze można dokupić drugą przy okazji



#71736 Zgranie systemu z jednego dysku na drugi

Napisano przez Kuba w 15 wrzesień 2013 - 23:43 w Windows 7 i Server 2008

Na pewno się posypie, system podczas instalacji sobie układa tam różne pliki instalaacyje, także dlatego po wymianie mobo trzeba przeinstalować system (da się też bez tego ale tak czy inaczej system "nie ogarnia" noego sprzętu). Już pomijam fakt ze taki laaptopowy system może się znaczni różnić od czystej wersji



#65966 Zestaw komputerowy do 1500zł na Arest.pl

Napisano przez Kuba w 23 maj 2013 - 15:06 w Zestawy komputerowe

Komputer ma przyjść sprawny itd? :)


A jaki sens miałoby wysyłanie ludziom niesprawnych urządzeń?



#65763 Wymiana starych podzespołów na lepsze

Napisano przez Kuba w 20 maj 2013 - 20:58 w Overclocking & Modding

Ja bym zaczął od zasilacza, bo już widzę że zestaw to raczej marketowiec (nie że kupiony w markecie, w zwyczajnych sklepach też takie składają jak ktoś się nie zna), także jak autor poda model wtedy pomyślimy, budżet też by jakiś się przydał



#66509 Wymiana podzespołów komputera, podniesienie wydajności

Napisano przez Kuba w 28 maj 2013 - 19:16 w Zestawy komputerowe

Na forum nie trzeba sobie mówić na PAN :)

Tak będą pasować, co prawda teorytycznie procesor am3 jakim jest ten phenom na płycie głównej ze złączem am2+ które są ze sobą kompatybilne jest trochę mniej wydajny, ale realna różnica w grach (w zależności także od posiadanych pamięci) powinna oscylować w okolicach max 5%, zatem zdecydowanie za mało żeby wymieniać płytę główną (RAM DDR2 vs DDR3, szyna HT)

Podsumowując różnica w wydajności (na plus oczywiście) będzie zdecydowanie zauważalna



#66463 Wymiana podzespołów komputera, podniesienie wydajności

Napisano przez Kuba w 27 maj 2013 - 21:54 w Zestawy komputerowe

Ten zasilcz to cóż to za Modecom??

MC, Feel? (I,II,2,III,3?)

Procesor
http://techplanet.pl...-am3-box,4.html

Ew. spokojnie może też być coś podobnego używanego http://allegro.pl/pr...3242776639.html Jest duża podaż tych cpu, popatrz na forach, procesor spokojnie można brać z drugiej ręki

Karty
http://techplanet.pl...ress,33036.html

Lub jeśli chcesz dopłacić do ciszy - w tamtym wypadku źle nie jest, ale poniższa opcja jest baaardzo cicha

http://techplanet.pl...ress,31148.html

Opcja nr2, droższa trochę wydajniejsza
http://techplanet.pl...ress,37911.html
W wypadku 2-3 specyficznych geir można wwybierać jeszcze wśród jakiś GTX650, ale imo w obecnej syt cenowe HD7790 jest abrdziej uniwersalnym wyborem

Wszystkie te karty nie są zbyt prądożerne, jednak jeśli zasilacz to Modecom Fell (bez dodatkowych cyfr lub II) to dla spokoju ducha radziłbym wymianę, tym bardziej że ryzyko tego że słaby 400watowy zasilacz tego mimo wsyztsko nie pociągnie jest dość duże

Tutaj mocna 400tka to minimum, składając nowy zestaw z pII i jakąkolwiek kartą wymagającej dodatkowej wiązki zasilania optymalnie zasugerowałbym dobre 450w

W razie wymiany zasilacza
http://techplanet.pl...450w,35293.html

Chyba że chcesz coś jeszcze lepszego/ o większej mocy na przyszłość

Stary procesor i kartę sprzedasz za ok 200-270zł (Procesora raczej nie sprzedasz za tyle co na allegro stoją, ich i tak nikt nie kupuje, cena jest zawyżona)



#66737 Wymiana podzespołów komputera

Napisano przez Kuba w 31 maj 2013 - 17:03 w Zestawy komputerowe

Teorytycznie wydajniejsze, realna różnica będzie żadna- max 0,5fpsa, także nie warte to tych 20zł, chyba że zależy Ci na wyglądzie

A jaką masz tę obudowę to raz?
Dwa nagrywarka i dysk oczywiście na SATA?



#65642 Wydajny procek pod socket 775 do płyty MSI G31 TM-P21

Napisano przez Kuba w 19 maj 2013 - 17:47 w Procesory, płyty główne i RAMy

E8200/E8400 do max 120/150zł Więcej IMO nie opłaca się inwestować w tą platformę,



#65674 Wydajny procek pod socket 775 do płyty MSI G31 TM-P21

Napisano przez Kuba w 19 maj 2013 - 20:34 w Procesory, płyty główne i RAMy

Nie najgorsza cena, powinieneś uzyskać myślę że do 40-50% wydajności, porównując z procesorami obecnej generacji nie podkręcony E8400 stoi gdzieś na poziomie Celerona G550/ PDC G640



#66735 Wiatraczek buczy w karcie ASUS ATI Radeon HD4670

Napisano przez Kuba w 31 maj 2013 - 14:46 w Karty graficzne i monitory

Ew. jak chcesz to załatwić budżetowo to możesz kupić 120 albo 92 mm wentylator np. Silentium PC Zephyr, wziąć opaski do kabli ("trytytki") i zamocować go w ten sposób do karty, potem podłączyć albo do płyty głównej albo jak się będzie dało do karty (najlepiej wtedy wyciągnąć stary wentylator jak się da) - może niezbyt estetycznie ale będzie działać

Druga opcja, można spróbować reanimować ten wentylator- zdzierasz tą naklejkę (Asus) psikasz do środka niewielką ilość oleju silikonowego (byle nie wd40) i jest duże prawdopodobieństwo że przestanie hałasować, oczywiście potem zaklejasz to miejsce kawałkiem taśmy albo tą naklejką
Kiedyś, dawno temu pamiętam udało mi się na troche tak zreanimować jakiś wentylator

Ew. jak nie pomoże to można spróbować wyczyścić cały mechanizm jak tu http://majsterkowo.p...or-komputerowy/

PS: Polecam poćwiczyć trochę gramatykę, a także wyłączyć Caps Locka



#66697 W jaki sposób należy dobrać pamięć RAM?

Napisano przez Kuba w 31 maj 2013 - 11:39 w Procesory, płyty główne i RAMy

Nie przesadzajmy koszt 1 Gb ramu ddr1 na allegro to jakieś 25-30zł - wiem bo szukałem osotnio czegoś do athlona 64, autor ma pewnie mniej, od tego komputera nie można oczekiwać zbyt wiele ale dołożenie nawet takiej ilści pamięci na pewno poprawi komfort pracy

A wymiana płyty głównej, procesora i pamięci to dużo większe koszty- przynajmniej te 200-250zł (szukając używanych bebechów na lga775 np. pdc, zy na am2+- athlonx2)



#66652 W jaki sposób należy dobrać pamięć RAM?

Napisano przez Kuba w 30 maj 2013 - 20:28 w Procesory, płyty główne i RAMy

Dodam, że komputer mam bardzo stary i słaby :)

Jak nie powiesz jaką mas zpłytę główną (do sprawdzenia w cpu-z) to nikt niestety Ci nie pomoże, nawet z najszczerszymi chęciami

@zacny więcej jak 4Gb pamięci się w pewnych specyficznych zastosowaniach przydaje, serio, ale dla przeciętego Kowalskiego czy to gra w gry czy nie 4Gb jest ilością wystarczającą



#71479 Uniwersalny zestaw do 3300/3400 zł

Napisano przez Kuba w 11 wrzesień 2013 - 10:13 w Zestawy komputerowe

No głośniki do high enddu (czy nawet middle) nie należą, nie ten przedziaił cenowy, tak czy inaczej karta na pewno poprawiła by troszkę brzmienie (polecam zakup dobrych słuchawek ale to tak na przyszłość), ale to zawsze można kiedyś tamm dokupić. Tym bardziej że karty dźwiękowwe to chyba jedyny ek. komputera któreg nie opłaca się kupować nowego. Tam się nie ma co zepsuć, co zużyć, to nie pracuje przy wysokich temmperaturach czy taktowaniach, jedyną zepsutą dźwiękówką (nie licząc 2 integr) z którą się zetknąłem bądź o której słyszałem to moja Audigy w której wyrwałem gniazdo :E W efekcie można za ułamek ceny kupić niezły sprzęt, ale Tobie się z tym nie pali, chyba że wymieniasz głośniki ( te co masz nie są złe ale to niskka półka)/ słuchawki



#71480 Uniwersalny zestaw do 3300/3400 zł

Napisano przez Kuba w 11 wrzesień 2013 - 10:19 w Zestawy komputerowe

No tak laptop za tę samą cenę siłą rzeczy musi być mniej wydajny, głównie w kwestii karty graficznej, ale za to jest przenośny, a to wielki plus
Co do modernizacji bez zmmiany płyty głów ej bym na to nie liczyć Intel odsyła na emeryturę powoli zarówno lga1155 jak i nowe lga1150, nie mają prakktycznie konkurencji ze strony AMD więc robią co chcą, ale przy obecnej sytuacji wygląda naa to że dowolne i5 będzie na lata



#71803 Tani upgreade do nowszych części

Napisano przez Kuba w 18 wrzesień 2013 - 14:11 w Zestawy komputerowe

Ale się uparłeś na tę nVidię
http://www.agito.pl/...-84-666463.html

W większości gier jest minimalnie wolniejsza od hd7790, w kilku tytułac za to ma minimalną przewagę



#71760 Tani upgreade do nowszych części

Napisano przez Kuba w 16 wrzesień 2013 - 18:59 w Zestawy komputerowe

Nie mam pojęcia co to za gra, ale wnioskuje że to jakiś online owy multiplayer a w takich grach to zazwyczaj procesor szybciej sę wykłada. Problem w tym że u Ciebie i cpu i gpu nie należą do najszbszych

Procesor po wymianie zasilacza można trochę podkręcić

Tak jak mówi jaantomx sterowniki geforce'a zakatują tego athlonka, ale rób co chcesz. Abstrachując od tego to 650ti szkoda pchać d tego Cpu, zwyczajnie będzie się trochę marnować. Tutaj to max 7750 ew. 7770 po oc cpu, hd7790 i 650ti to moim skromym zdanniem marnotractwo jeśli w najbliższym czasie nie zamierzqsz zmieniać Cpu (może by tu phenoma rzucić? albo przejść na lga1155)

Ja bym do max 200-250 licytował http://www.allegro.p...item=3549516146
Jak wymienisz gpu i cpu różnica powinna być zauważalna



#71834 Tani upgreade do nowszych części

Napisano przez Kuba w 19 wrzesień 2013 - 20:32 w Zestawy komputerowe

A z ciekawości co to za cudo wybrałeś?



#54327 Składak. Dobry??

Napisano przez Kuba w 11 luty 2013 - 01:39 w Zestawy komputerowe

Słabo, zasilacz na Deusa 500 (tamten nie jest zły ale ten lepszy) grafika HD7750 (moze być vertex- ta sama cena, ale dopłaciłbym do xfx albo spahhire (te z techeplanet), chłodzenie Na SilentiumPC Fera lub Spartan PRO HE924



#71542 Problem z przegrzewaniem się kart graficznych

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 12:40 w Karty graficzne i monitory

NIE ODŚWIEŻAMY ARCHIWALNYCH TEMATÓW

Poza tym Pumax już drugi raz pytam cię czy wiesz co piszesz? Chłodzenie wodne z blokiem pod ggpu to koszt ok tysika, a azot to nie nadaję się do stosowania na co dzień praktycznie jesynie do zawodów oc i też wiąże to się z ogromymi kosztami. A kto by pakował jakąkolwiek kasę w 8 letne karty, jak autor napisał temat to były trochę młodsze ale i ta nie miałoby to sensu



#71571 Problem z przegrzewaniem się kart graficznych

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 20:32 w Karty graficzne i monitory

Tak, po to wchodzę na forum żeby uprzykrzyć Ci życie....

Po pierwsze popatrz naa to kiedy został założony ten wątek- w 2008 roku! Na. Każdym forum jest taki zapis w regulaminie że się nie odświerza starych wątków
Po drugie sorry, ale jeśli przeczytam gdzieś że ktoś pisze głupoty to to komentuje. Wyobraż sobie przykładowo że zakładasz wątek, chcesz coś kupić, ktoś Cię nakłania do zakupu totalnego szmelcu zachwalając to jak cudo, a potem się okazuje że wywaliłeś kasę w błoto, byłbyś zadowolony?
Ja np. Nie wchodzę na fora żeglarskie i nie doradzam ludziom w zakupie łódki bo mam z tym tyle wspólnego co przeciętny śląski górnik z hodowlą manioku
Nawet jeśli piszę coś o sprawach o ktych mam jakieś pojęcie to często przeglądam różne maateriały żeby się upewnić czy nie napiszę zaraz żadnej bzdury, po prostu drogi kolego zachęcam Cię do weryfikacji bądź uzupełnienia swoich informacji zanim coś komuś doradzisz

I bardzi Cię przepraszam że odwiedzam identyczne działy jak ty



#54473 poza zakresem pracy

Napisano przez Kuba w 12 luty 2013 - 13:02 w Karty graficzne i monitory

Jakie ustawione odświeżanie? Ustaw na 60Hz



#54503 Pomoc w dobraniu karty graficznej i lepszego procesora

Napisano przez Kuba w 12 luty 2013 - 16:44 w Zestawy komputerowe

Tak da radę, chociaż raczej będzie tu już na styk



#54325 Pomoc w dobraniu karty graficznej i lepszego procesora

Napisano przez Kuba w 11 luty 2013 - 01:30 w Zestawy komputerowe

Procesor
http://allegro.pl/co...3016524188.html

Dobra cena, bierz szybko (rzadko stoją po tyle, zazwyczaj są przewartościowane)

Karta
http://allegro.pl/ra...3020742244.html
Ewentualnie z nowych http://techplanet.pl...ress,35302.html

Ale tutaj wypadaołoby podkręcić trochę procesor (nie oszukujmy się każdy core 2 duo to dziś już zabytek, a e8200 będzie na poziomie dzisiejszego Celerona G540 na lga1155) co może być ciężkie na twojej płycie głównej, ale myślę że trochę da się ugrać
http://techplanet.pl...ress,35302.html

Nie podałeś budżetu ale podałem to rozsądne max jakie można inwestowac, ewentualnie jak nie masz sie zamaru na razie rozstawać z tym komputerem to poszukać okazj z quadem za 200-220zł (q6600 dopiero po niezłym oc jest w okolicy (ale wciąż słabszy) i3-2100, a na Twoim mobo (słaba sekcja zasilania no chipset) strach by było ruszać takiego potworka)
Jakbyś miał więcej gotówki tak z 700-800zł to można myśleć o zmianie platformy (procesor+ mobo+ram) i jednocześnie grafiki