Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Kuba

Odnotowano 99 pozycji dodanych przez Kuba (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: pon, 25 wrz 23 )


Według typu zawartości

Filtruj


Sortuj według                Sortuj  

#71695 Komputer do gier za 1900zł

Napisano przez Kuba w 15 wrzesień 2013 - 15:26 w Zestawy komputerowe

3350p jest mniej więcej wydajnościowo identyczny jak wykręcony do 4ghz i7 920, cenowo wyjdzie podoobnie a miałbyś nowszy układ, bardziej efektywny energetycznie, no i nie wiadomi czy Ci poleci do tych 4 ghz, więc po co się w to bawić



#71725 Komputer do gier za 1900zł

Napisano przez Kuba w 15 wrzesień 2013 - 21:59 w Zestawy komputerowe

Dobra ale co Ci po dobrej płycie jakk Ci się procesor skończy?

No a jak weźmiesz coś na lga 1155 to będziesz mógł wziąć i7 3770 który zje te które wwymieniłeś



#71574 Komputer do gier za 1900zł

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 20:50 w Zestawy komputerowe

Tragedia :-) 1900 za zestaw ze starym quadem, którego ścignie nawet i3ka mimo 2 rdzenii mniej, nie myślałeś o czymś nowym?

Używany hd6870 to nie jest zła opcja ale ja bym poszukał z innym chłodzniem i w niższej cenie, za podobną kwotę dostaniesz hd7790 który ma podobną wydajjność, za trochę więcej lepszego gtxa 660

Buda fajna, ale sam chyba przyznasz że obudowa za ponad 250zł w zestawie za 2tyś do ekstrawagancja



#71712 Komputer do gier za 1900zł

Napisano przez Kuba w 15 wrzesień 2013 - 18:34 w Zestawy komputerowe

Abo przynajmniej dobre LC, i nie jest powiedziane że twoja sztuka do tylu dojdzie

niby jak wyciągniesz takiego za 300zł to się opłaca, no ale do tego płyta no i czy jest senss się pchać w lga1366?



#71580 Komputer do gier za 1900zł

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 21:13 w Zestawy komputerowe

Proszę, wyszło trochę drożej jak 1800 (o 40 parę zł) ale opłaca, kaarta trochę trochę starszej generacji ale prz tej cenie bezkonkurencyjna, bierz póki ją jeszcze mają, w cenie montaż zestawu www.zestaw.drunkbear.pl/?q=384



#71592 Komputer do gier za 1900zł

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 22:08 w Zestawy komputerowe

Jest słabszy i z krótkimi kablami ale tańszy, myślałem że uda się mi zaproponować coś na styk do 1800. oczywiście opłaca się dopłacić do tych 2k



#71663 Komputer do gier za 1900zł

Napisano przez Kuba w 14 wrzesień 2013 - 20:50 w Zestawy komputerowe

Mam nadzieję że nie bierzesz wszysstkiego z allegro? W techplanecie czy jakimkolwiek sklepie wyjdzie Cię taniej przede wszystkim dlatego że unikniesz kosztów wysyłki

Kartę lepiej 660ti jakiegokolwiek albo tego hd6950 z db



#71521 Karta graficzna za około 100zł do BF3

Napisano przez Kuba w 11 wrzesień 2013 - 20:15 w Karty graficzne i monitory

@up mam nadzieję że kpisz sobie? Jeśli nie to proszę nie udzielaj już więcej rad na forum



#71569 Karta graficzna za 450zł do gier

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 20:14 w Karty graficzne i monitory

Co do podkręcania wpisz sobie w google "podkręcanie lliano"



#71628 Karta graficzna za 450zł do gier

Napisano przez Kuba w 13 wrzesień 2013 - 23:04 w Karty graficzne i monitory

A czemu ma się spalić? Dziś już nie te czasy że się dało zabić sprzęt przez podkręcanie, dziś sprzęt ma takie zabezpieczenia że nie pozwala się ubić, podkręcając podbijasz paarametry procesora, płytaa główna to tylko kontroluje, baaa jeśli nawet nie będzie w stanie go zasilić to się po prostu wyłączy i zresetuje ustawienia ( oczywiście zakładam że masz dobry zasilacz), dla procesora może być jedyne zabójcze masakryczne podbicie napięcia (no ale to jak się robi przy większym oc to stopniowi, a nie od razu na maxa) . Zatem podkręcanie jest dziś bezpieczne, wystarczy wcześniej przeczytać coś o tym, tak btw teraz to producenci robią niezły interes z samej możliwości podkręcania

No inaczej większej wydajności nie uzyskasz jak albo podkręcając, albo wyminiając procesor, inaaczej będzie Ci się to dalej cieło



#71469 Karta graficzna za 450zł do gier

Napisano przez Kuba w 10 wrzesień 2013 - 20:45 w Karty graficzne i monitory

No właśnie kwestia gustu, jak dla mnie nie opyla się dokładać do 5℅ wydajjności, ja i tak bym wziął wersję K i wykręcił i takk by sobie to ze wszystkim radę dało tak czy inaaczej :E
Tak czy inaczej to czyste dewagacje bo autor na razie nic nie kupuje



#71523 Karta graficzna za 450zł do gier

Napisano przez Kuba w 11 wrzesień 2013 - 20:27 w Karty graficzne i monitory

Żeby cokolwiek wymieneić proponuje wymienić zasilaacz bo to co masz do bomba z opóźnionym zapłonem (słyszałeś o czarnej liście zasilaaczy? mamy ją nawet tu)
Ja bym po wymianie zasilacza podkręcił procesor, chociaż na te płycie głównej zbyt wiele nie ugrasz (a jak zmenniać płytę to od razu na coś pod i tela), potem ew. jak coś to zberać na płytę po i3kę - Gigabyte ga-b75-d2v np. + do tego i3 tu masz używkę (procesory się nie psują nie martw się) m.allegro.pl/przedmiot,intel-core-i3-2120-33ghz3mb-slga1155,3533991261.html do tegoprzydałby się cooler -koszt 20-50zł
możesz też kupić nowego i3-3220 za ok 450 (już z boxowym coolerem)
Następnym razem jak kupujesz komputer to pisz na forum bo widzę że ten to z marketu, allegro tudzież składany przez jaakiegoś "czarodzieja" z lokalnego sklepiku :-)

Tak jak mówiłem w Twoim 2im wątku BF3 w multi ma duże wymaganiaa ci do procesora, zresztą wiesz dużo postaaci dla każdej trzeba wyliczyć jej ruchy i całą fizykę- a tym się zajmuje przede wszystkim proocesor



#71431 Karta graficzna za 450zł do gier

Napisano przez Kuba w 10 wrzesień 2013 - 13:51 w Karty graficzne i monitory

Ten jest kompatybilny jak najbardziej (chybaa mylisz pojęcia), musiałbyś zmienić płytę główną bo przechodzenie z jednego fxa na drugiego nie ma sensu, najpierw wwarto zmienić zasilacz, przed jakąkolwiek zmianą, potem bym podkręcił ten procesor i zmminił kartę, dopieroo na końcu przeszedł na intela (no chyba że nie chcesz podkręcić tego co masz)

Zmiana na g2030 to średnio jakieś 15-20℅ wydajjnosści, zależy w co grasz, ale najopłacalniej byłoby najpierw podkręcić to



#71525 Karta graficzna za 450zł do gier

Napisano przez Kuba w 11 wrzesień 2013 - 20:45 w Karty graficzne i monitory

Tutaj http://m.pclab.pl/art50000-16.html możesz sobie zobaczyć jak sobie ten procesor radzi w bf3 multi na tle innych, Twojeg aktuaknego tam nie ma ale. jest mocniejszy a8-3870k i też jest trochę w tyle, jest też słabsza a4 ka, Twój będzje gdzieś pomiędzy nimi koło g620



#71568 Karta graficzna za 450zł do gier

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 20:13 w Karty graficzne i monitory

Twoja karta działa w 100% , jeśli chodzii Ci o ograniczanie możliwości grafiki przez procesor to tutaj też to nie występuje zbytnio, fakt z nową co najwyżej gra by ładniejj wyglądała ale na płynności byś nic nie zyskał, ale kolejny raz powtarzam że TWÓJ PROCESOR JEST ZBYT SŁABY DO PŁYNNEGO GRANIA w bf'a. I tak kolejny też raz i ostatn piszę że mozżesz go podkręcić
Masz też wyżej napissane jak go stopniowoo rozbudować, większość bebeechów masz całkiem świerzych

Tak zasilaacz jest od zasilania, na płynność działania jako tako nie wpływa, ale jak nie da rady i się wyłaczy, albo spali któryś element to płynność chyba spadnie do 0?



#71459 Karta graficzna za 450zł do gier

Napisano przez Kuba w 10 wrzesień 2013 - 17:28 w Karty graficzne i monitory

No to nie pisz o takich sumach :-). Na chwilę dzisiejszą na sprzęt która będzie na lata i uciągnie wszystko na full albo prawie full to 3,5 max 4tyś. Oczywiści sytuacja może się zmienić przez tę 2 lata ale najwyżej trochę



#71436 Karta graficzna za 450zł do gier

Napisano przez Kuba w 10 wrzesień 2013 - 15:32 w Karty graficzne i monitory

To napisz za kilka lat, nie ma sensu składać teraz nic jak masz zammiar zrobić zakupy za parę lat to chyba oczywiste, za parę lat będziemy kilka generacji w przód
A zakup komputera do gier za 10k jest szalenie nie rozsądny. W grach nie będzie większej niż 1-2℅ różnicy wydajności między sprzętem za 5k a 10k ( ludzie też używają komputerów do bardziej profesjonalnych zastossowań i dopiero tam jest różnica). Ba dzisiaj mamy mały zastój jeśli chodzi przynajmniej o procesory (spowodowane jest to problemami Amd z wypuszczeniem jakiegoś konkretnego produktu, dlatego Intel niezbyt się śpieszy ze zwiększaniem wydajności swoich układów-najlepszy przykład ten kto 2 lata temu kupił i5 2500k dziś ma spokój i wygląda na to że za 2-3 lata też będzie miał i na pewno nie będzie go blokokował w odpalniu wszystkiego na full) i w efekcie komputer na którym pójdzie Ci wszystko na full kupisz już za 3,5 tyś



#71439 Karta graficzna za 450zł do gier

Napisano przez Kuba w 10 wrzesień 2013 - 15:44 w Karty graficzne i monitory

Eeee Haswella się nie opłaca tak czy inaczej nie wielee wydajniejszy, a droższy, podstawka i tak na śmietnik, zasilacz też nie potrzebny tak mocny, tak czyy inaczej napisz jak będziesz kupowł na razie szkkoda naaszego czasu

@jantonmx On w 2 im wątku napisał że gra w BF3 na multi także to mu zarzyna procesor, do tego i3 to minimum, optymakne wyjście - i5-3550p. Dlatego najpierw bardzo mocne kręcenie, albi zmiana cpu, karta na drugi front



#71426 Karta graficzna za 450zł do gier

Napisano przez Kuba w 10 wrzesień 2013 - 10:56 w Karty graficzne i monitory

Zasilacz ma duże znaczenie, twój akurat nie jest zbyt stabilny ani bezpiecznny, polecam zmianę na corsaira vs-450
Niestety masz niezbyt wydajny procesor
Do niego max Hd7770, po Oc procesora będzie to miało większy sens. w niektórych grach może być nie dużo poprawa
Kaert na gddr3 nie ma sensu szukać, tak sammo 2 gb rammu w. karcie z tego segmentu będzie niewykorzystane
www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd7770-1gb-ddr5-r7770-pmd1gd5-483331/
ta lepsza
www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7770-ghz-edition-1g-ddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-lite-11201-17-20g-536491/
dodatkowo masz gry gratis

W grach tego typu na pewno będzie ciążył beznadziejny procesor



#71539 Karta graficzna za 450zł do gier

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 10:05 w Karty graficzne i monitory

Karta to nie taka tragedia, dużo lepsz od wynalazków pokrooju GT630, chociaż trochę nie dzisiejsza
Tutaj wybór procesora i plaaatformy nie był zbyt trafny (podesłałem Ci zresztą xgdzieś w poście link do obiektywnych testów), no chyba że to miała być tania maszynka do renderingu, to jeszcze na upartego można zrosumieć (no ale wtedy fx by miał większy sens, po co APU (amd nazywa tak połączenie grafiki i proca na jednym kawałku krzemu) jak i tak jest oddzielna grafika



#65762 Karta graficzna do gier za 250zł

Napisano przez Kuba w 20 maj 2013 - 20:45 w Karty graficzne i monitory

Powtórzę to po raz kolejny, nie opłaca się. Znacznie lepiej poszukać na allegro HD5770/HD6770 ewentualnie HD4850 są o wiele wydajniejsze

Przy tym procesorze I TAK NIE BĘDZIE różnicy

@Autor, zastanów się 2 razy zanim wpakujesz w ten sprzet 250zł, on nawet z mocniejszą karta nie pozowli Ci na zbyt komfortowe granie nawet w gry sprzed 3-4 lat, przede wszystkim masz malutko ramu i słaby procesor



#54485 Karta graficzna

Napisano przez Kuba w 12 luty 2013 - 14:02 w Karty graficzne i monitory

Ta karta to "przefarbowany" GT440, także wydajnościowo słabsza od 8800 GTS
Ja bym brał albo używanego HD 4850 http://allegro.pl/as...3005210132.html

Ew z nowych rego HD6770 http://techplanet.pl...ress,36094.html

Tak czy inaczej dodatkowo podkręcił bym procesor bo zarówno on jaki i płyta główna na to pozwalają, pytanie czy zasilacz też

Ew, dopłącić do http://techplanet.pl...ress,31135.html
I wtedy OC procesora koniecznie



#54569 Karta graficzna

Napisano przez Kuba w 12 luty 2013 - 22:53 w Karty graficzne i monitory

pamięć karty graficznej nie ma nic wspólnego z pamięcią zainstalowaną na płycie głównej (systemową), zresztą jakby wysnuta przez Ciebie teoria była prawdziwa to ta karta graficzna tez by była nieodpowiednia bo twoja płyta obsługuje pamięci ddr2 (ddr5 to nawet jeszcze nie ma, baaa nie ma jeszcze ddr4)

Także pamięć karty graficznej to co innego, żeby się nie myliło czasem się pisze GDDR (o pamieci karty), i karty podane przeze mnie będą dziełały (właściwie jedyne kryterium tego żeby dało się ją uruchomić to to żeby karta była na pci-e, a innych już nie produkują :) )
Obecnie najlepiej wybierać, jeśli chodzi o nowe modele tylko karty z pamieciami gddr5 są dużo szybsze od identycznych modeli z gddr3

Karta którą teraz podałeś jest wolniejsza od twojej poprzedniej nawet

Ja Ci podałem karty co najmniej tak samo wydajne, lub trochę wydajniejsze, właściwie można powiedzieć że w tym budżecie to jedyne modele które nie będą słabsze, nie licząc używek, a z nich najbardziej opłacalny IMO jest HD4850

Co do zasilacza warto by było dla spokoju ducha wymienić (może padni może nie padnie, może pociągnie za sobą coś jeszcze może nie) chociaż HD 6770 i 7750 będą pobierać mniej energii od 8800GTS
Tutaj wystarczyłby Aerocool VS-450 (jest duża różnica miedzy 450w dobrej a "450w" złej marki, chodzi o moc na lini 12v i stabilność), no chyba ze będziesz miał ochotę wymieniać za jakiś czas platformę (procesor, płytę) to można dołożyć- chociaż dzisiaj podzespoły zużywaja coraz mniej prądu

Podkręcenie tego procesora nie powinno być zbyt trudne, w sieci jest masa poradników, jak chcesz mogę Ci przesłąć krótką instrukcję którą ze 2 dni temu napisałem na własnym przykładzie innemu użytkownikowi forum



#71660 Jaki zasilacz potrzebny mi do karty Radeon HD 4850?

Napisano przez Kuba w 14 wrzesień 2013 - 20:40 w Obudowy, zasilacze, oraz chłodzenie

Jak kupisz zasilacz to koniecznie dokup drugie 2 gb pamięci bo 2 to tak trochę słabo na dziś i spróbuj podkręcić Cpu



#71544 Jaki zasilacz potrzebny mi do karty Radeon HD 4850?

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 12:45 w Obudowy, zasilacze, oraz chłodzenie

Jaką masz reszte sprzętu?