Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Kuba

Odnotowano 99 pozycji dodanych przez Kuba (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: pon, 25 wrz 23 )


Według typu zawartości

Filtruj


Sortuj według                Sortuj  

#71834 Tani upgreade do nowszych części

Napisano przez Kuba w 19 wrzesień 2013 - 20:32 w Zestawy komputerowe

A z ciekawości co to za cudo wybrałeś?



#71760 Tani upgreade do nowszych części

Napisano przez Kuba w 16 wrzesień 2013 - 18:59 w Zestawy komputerowe

Nie mam pojęcia co to za gra, ale wnioskuje że to jakiś online owy multiplayer a w takich grach to zazwyczaj procesor szybciej sę wykłada. Problem w tym że u Ciebie i cpu i gpu nie należą do najszbszych

Procesor po wymianie zasilacza można trochę podkręcić

Tak jak mówi jaantomx sterowniki geforce'a zakatują tego athlonka, ale rób co chcesz. Abstrachując od tego to 650ti szkoda pchać d tego Cpu, zwyczajnie będzie się trochę marnować. Tutaj to max 7750 ew. 7770 po oc cpu, hd7790 i 650ti to moim skromym zdanniem marnotractwo jeśli w najbliższym czasie nie zamierzqsz zmieniać Cpu (może by tu phenoma rzucić? albo przejść na lga1155)

Ja bym do max 200-250 licytował http://www.allegro.p...item=3549516146
Jak wymienisz gpu i cpu różnica powinna być zauważalna



#71803 Tani upgreade do nowszych części

Napisano przez Kuba w 18 wrzesień 2013 - 14:11 w Zestawy komputerowe

Ale się uparłeś na tę nVidię
http://www.agito.pl/...-84-666463.html

W większości gier jest minimalnie wolniejsza od hd7790, w kilku tytułac za to ma minimalną przewagę



#71603 Duża temeperatura na procesorze po wymianie płyty głównej

Napisano przez Kuba w 13 wrzesień 2013 - 10:28 w Procesory, płyty główne i RAMy

Czasem programy lubią przekłamywać, obecnie chyba najbardziej wiarygodny jest coretemp, teraz nie masz się czym martwić
Ale z ciekawości spytam jak nałożyłeś pastę? Nie powinno być jej więcej jak ilość = objętości ziarnka ryżu

Napięcia to są na 100% przekłamane, jakkby miał 8v na 12stce, to komputer by nawet nie ruszył



#54473 poza zakresem pracy

Napisano przez Kuba w 12 luty 2013 - 13:02 w Karty graficzne i monitory

Jakie ustawione odświeżanie? Ustaw na 60Hz



#66702 Kupno niedrogiego zasilacza do mojego komputera

Napisano przez Kuba w 31 maj 2013 - 11:53 w Obudowy, zasilacze, oraz chłodzenie

Ale jeśli chcesz, możesz spokojnie wziąć tego Chiefteca z Twoich propozycji. Głowy nie urywa, ale komponenty zagrożone nie będą.

No ale po co skoro w podobnej cenie można kupić nie jedną dużo lepszą konstrukcję?


Autroze, z tym zasilaczem spokojnie możesz sie pchać w HD7870 czy nawet mocniejsze konstrukcje (chociaż przy i3 to IMO HD7850 będzie optymalne



#54327 Składak. Dobry??

Napisano przez Kuba w 11 luty 2013 - 01:39 w Zestawy komputerowe

Słabo, zasilacz na Deusa 500 (tamten nie jest zły ale ten lepszy) grafika HD7750 (moze być vertex- ta sama cena, ale dopłaciłbym do xfx albo spahhire (te z techeplanet), chłodzenie Na SilentiumPC Fera lub Spartan PRO HE924



#66651 Podkręcanie procesora E4500 do 3.0GHz

Napisano przez Kuba w 30 maj 2013 - 20:19 w Overclocking & Modding

A nie możesz zmienić dzielników pamięci po prostu??



#71544 Jaki zasilacz potrzebny mi do karty Radeon HD 4850?

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 12:45 w Obudowy, zasilacze, oraz chłodzenie

Jaką masz reszte sprzętu?



#71479 Uniwersalny zestaw do 3300/3400 zł

Napisano przez Kuba w 11 wrzesień 2013 - 10:13 w Zestawy komputerowe

No głośniki do high enddu (czy nawet middle) nie należą, nie ten przedziaił cenowy, tak czy inaczej karta na pewno poprawiła by troszkę brzmienie (polecam zakup dobrych słuchawek ale to tak na przyszłość), ale to zawsze można kiedyś tamm dokupić. Tym bardziej że karty dźwiękowwe to chyba jedyny ek. komputera któreg nie opłaca się kupować nowego. Tam się nie ma co zepsuć, co zużyć, to nie pracuje przy wysokich temmperaturach czy taktowaniach, jedyną zepsutą dźwiękówką (nie licząc 2 integr) z którą się zetknąłem bądź o której słyszałem to moja Audigy w której wyrwałem gniazdo :E W efekcie można za ułamek ceny kupić niezły sprzęt, ale Tobie się z tym nie pali, chyba że wymieniasz głośniki ( te co masz nie są złe ale to niskka półka)/ słuchawki



#71660 Jaki zasilacz potrzebny mi do karty Radeon HD 4850?

Napisano przez Kuba w 14 wrzesień 2013 - 20:40 w Obudowy, zasilacze, oraz chłodzenie

Jak kupisz zasilacz to koniecznie dokup drugie 2 gb pamięci bo 2 to tak trochę słabo na dziś i spróbuj podkręcić Cpu



#71480 Uniwersalny zestaw do 3300/3400 zł

Napisano przez Kuba w 11 wrzesień 2013 - 10:19 w Zestawy komputerowe

No tak laptop za tę samą cenę siłą rzeczy musi być mniej wydajny, głównie w kwestii karty graficznej, ale za to jest przenośny, a to wielki plus
Co do modernizacji bez zmmiany płyty głów ej bym na to nie liczyć Intel odsyła na emeryturę powoli zarówno lga1155 jak i nowe lga1150, nie mają prakktycznie konkurencji ze strony AMD więc robią co chcą, ale przy obecnej sytuacji wygląda naa to że dowolne i5 będzie na lata



#71542 Problem z przegrzewaniem się kart graficznych

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 12:40 w Karty graficzne i monitory

NIE ODŚWIEŻAMY ARCHIWALNYCH TEMATÓW

Poza tym Pumax już drugi raz pytam cię czy wiesz co piszesz? Chłodzenie wodne z blokiem pod ggpu to koszt ok tysika, a azot to nie nadaję się do stosowania na co dzień praktycznie jesynie do zawodów oc i też wiąże to się z ogromymi kosztami. A kto by pakował jakąkolwiek kasę w 8 letne karty, jak autor napisał temat to były trochę młodsze ale i ta nie miałoby to sensu



#71545 Jaka karta graficzna do 500zł zamiast 8800GT?

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 12:57 w Karty graficzne i monitory

To quada i 8800gt ruszył 350 watowy feel?? Szook

Nie wiem czy wiecie ale jeśli to Feel III to nie jest on już taką padaką, ma słabą 12stkę, ale ma już trochę za ezpieczeń i jest dość bezpiecznny, więc jeśli nie kupisz prądożerneje karty może dać radę

Z nowych to max hd7770/hd7790 tutaj wzrost wydajjności będzie racze głównie w nowych grach, 650ti czy nawet 650tka to po mocnym OC procesora
Tak czy inaczej dużo da podkręcenie procesora, ale tutaj jak chcesz osiągnąć więcej niż dodatkowe 300mhz i zwłaszcza jak jednocześnie kupisz baardziej prądożerną kartę niż hd7770 to trzeba wymienić zasilacz. A bardzo łatwo się quada podkręca, nie chcce robić kryptoreklamy ani autopromocji ale w aktualnym pcformacie masz mój artykuł nt podkręcania lga775



#71571 Problem z przegrzewaniem się kart graficznych

Napisano przez Kuba w 12 wrzesień 2013 - 20:32 w Karty graficzne i monitory

Tak, po to wchodzę na forum żeby uprzykrzyć Ci życie....

Po pierwsze popatrz naa to kiedy został założony ten wątek- w 2008 roku! Na. Każdym forum jest taki zapis w regulaminie że się nie odświerza starych wątków
Po drugie sorry, ale jeśli przeczytam gdzieś że ktoś pisze głupoty to to komentuje. Wyobraż sobie przykładowo że zakładasz wątek, chcesz coś kupić, ktoś Cię nakłania do zakupu totalnego szmelcu zachwalając to jak cudo, a potem się okazuje że wywaliłeś kasę w błoto, byłbyś zadowolony?
Ja np. Nie wchodzę na fora żeglarskie i nie doradzam ludziom w zakupie łódki bo mam z tym tyle wspólnego co przeciętny śląski górnik z hodowlą manioku
Nawet jeśli piszę coś o sprawach o ktych mam jakieś pojęcie to często przeglądam różne maateriały żeby się upewnić czy nie napiszę zaraz żadnej bzdury, po prostu drogi kolego zachęcam Cię do weryfikacji bądź uzupełnienia swoich informacji zanim coś komuś doradzisz

I bardzi Cię przepraszam że odwiedzam identyczne działy jak ty



#66735 Wiatraczek buczy w karcie ASUS ATI Radeon HD4670

Napisano przez Kuba w 31 maj 2013 - 14:46 w Karty graficzne i monitory

Ew. jak chcesz to załatwić budżetowo to możesz kupić 120 albo 92 mm wentylator np. Silentium PC Zephyr, wziąć opaski do kabli ("trytytki") i zamocować go w ten sposób do karty, potem podłączyć albo do płyty głównej albo jak się będzie dało do karty (najlepiej wtedy wyciągnąć stary wentylator jak się da) - może niezbyt estetycznie ale będzie działać

Druga opcja, można spróbować reanimować ten wentylator- zdzierasz tą naklejkę (Asus) psikasz do środka niewielką ilość oleju silikonowego (byle nie wd40) i jest duże prawdopodobieństwo że przestanie hałasować, oczywiście potem zaklejasz to miejsce kawałkiem taśmy albo tą naklejką
Kiedyś, dawno temu pamiętam udało mi się na troche tak zreanimować jakiś wentylator

Ew. jak nie pomoże to można spróbować wyczyścić cały mechanizm jak tu http://majsterkowo.p...or-komputerowy/

PS: Polecam poćwiczyć trochę gramatykę, a także wyłączyć Caps Locka



#54569 Karta graficzna

Napisano przez Kuba w 12 luty 2013 - 22:53 w Karty graficzne i monitory

pamięć karty graficznej nie ma nic wspólnego z pamięcią zainstalowaną na płycie głównej (systemową), zresztą jakby wysnuta przez Ciebie teoria była prawdziwa to ta karta graficzna tez by była nieodpowiednia bo twoja płyta obsługuje pamięci ddr2 (ddr5 to nawet jeszcze nie ma, baaa nie ma jeszcze ddr4)

Także pamięć karty graficznej to co innego, żeby się nie myliło czasem się pisze GDDR (o pamieci karty), i karty podane przeze mnie będą dziełały (właściwie jedyne kryterium tego żeby dało się ją uruchomić to to żeby karta była na pci-e, a innych już nie produkują :) )
Obecnie najlepiej wybierać, jeśli chodzi o nowe modele tylko karty z pamieciami gddr5 są dużo szybsze od identycznych modeli z gddr3

Karta którą teraz podałeś jest wolniejsza od twojej poprzedniej nawet

Ja Ci podałem karty co najmniej tak samo wydajne, lub trochę wydajniejsze, właściwie można powiedzieć że w tym budżecie to jedyne modele które nie będą słabsze, nie licząc używek, a z nich najbardziej opłacalny IMO jest HD4850

Co do zasilacza warto by było dla spokoju ducha wymienić (może padni może nie padnie, może pociągnie za sobą coś jeszcze może nie) chociaż HD 6770 i 7750 będą pobierać mniej energii od 8800GTS
Tutaj wystarczyłby Aerocool VS-450 (jest duża różnica miedzy 450w dobrej a "450w" złej marki, chodzi o moc na lini 12v i stabilność), no chyba ze będziesz miał ochotę wymieniać za jakiś czas platformę (procesor, płytę) to można dołożyć- chociaż dzisiaj podzespoły zużywaja coraz mniej prądu

Podkręcenie tego procesora nie powinno być zbyt trudne, w sieci jest masa poradników, jak chcesz mogę Ci przesłąć krótką instrukcję którą ze 2 dni temu napisałem na własnym przykładzie innemu użytkownikowi forum



#54485 Karta graficzna

Napisano przez Kuba w 12 luty 2013 - 14:02 w Karty graficzne i monitory

Ta karta to "przefarbowany" GT440, także wydajnościowo słabsza od 8800 GTS
Ja bym brał albo używanego HD 4850 http://allegro.pl/as...3005210132.html

Ew z nowych rego HD6770 http://techplanet.pl...ress,36094.html

Tak czy inaczej dodatkowo podkręcił bym procesor bo zarówno on jaki i płyta główna na to pozwalają, pytanie czy zasilacz też

Ew, dopłącić do http://techplanet.pl...ress,31135.html
I wtedy OC procesora koniecznie



#54422 Co o tym sądzicie?

Napisano przez Kuba w 11 luty 2013 - 21:43 w Zestawy komputerowe

90% komputer na allegro to padła, wejdź sobie w link w moim podpisie



#71389 Najlepsza karta graficzna do 400zł

Napisano przez Kuba w 09 wrzesień 2013 - 09:07 w Karty graficzne i monitory

Czemu nikt jeszcze nie spytał o kofiguracje komputera autora? Może zmiana karty okaże się bezsensowną



#65769 Jak odmłodzić prawie 7-letni komputer?

Napisano przez Kuba w 20 maj 2013 - 21:19 w Overclocking & Modding

procek nie najgorszy, możesz dodać jeszcze 1GB ramu jeśli plyta głowna na to pozwala i zmienic dysk twardy na np: 320GB wiesz stary dysk jest wyrobiony


Serio????
Wyrobiony to możesz mieć zawias w drzwiach, dysk jak trzyma wciąż dobre parametry w SMART powinien działać jak trzeba

Jeśli pomiary były robione podczas normalnego uzytkowania komputera, nie podczas stresu to temperatura cpu jest za wysoka, -> wyczyść radiator, nałóż nową pastę (przeczytaj jak to zrobić i jaką kupić), zadbaj o przewiew w obudowie, takd la jego zdrowia
Co do podkręcania, za dużo o tej płycie onformacji w sieci nie ma, ale ponoć jakieś minimum da się (no p965 gweneralnie średni do tego jest), cudów nie oczekuj, wymieć procesor możesz co najwyżej na E6600, czy jest sens? sam zdecyduj, jak tanio znajdziesz e6600 i dobrze sprzedaż swoje E6300 to może

Ale jeśli OC to trzeba sprawdzić zasilacz, tak samo przy zmianie grafiki, przy tym CPU nawet HD4850 będzie na wyrost, przy czymś pokorju E6600 albo podgonionym e6300 może



#54326 Co o tym sądzicie?

Napisano przez Kuba w 11 luty 2013 - 01:33 w Zestawy komputerowe

Co prawda szczegółów nie podałeś, ale za tyle można mieć spokojnie to samo z HD7850 (komputer _ system) i w dodatku w nie tandetnej obudowie



#65893 Jaką płytę główną kupić, komputer do gier

Napisano przez Kuba w 22 maj 2013 - 18:03 w Procesory, płyty główne i RAMy

Jeszcze raz mówię. NIE MA FIZYCZNEJ MOŻLIWOŚCI zamontowania STAREGO PROCESORA do NOWEJ płyty głównej, Zupełnie inne gniazda, ba nawet jakie kiedyś ktoś miał starszą płytę z gniazdem lga775 i śmigał na niej pentium 4 powiedzmy to wcale to nie oznaczało że uruchomi na niej Core 2 Duo któe korzystałyz tego samego gniazda

Jedno z drugim musi być razem skompletowane

Można ew. kupić nową płytę główną pod stare gniazdo, ale po co, skoro zamontujesz w niej tylko i wyłącznei stary procesor, także nie zmieni się nic?

@jantomx było by dobrze jakby tak było, ale przypomnij sobie jak długo trzeba było czekać na następców PDC i CDC z LGA775, na LGA1156, po wejsciu Nehalema ktoś chciał Intela z niższej półki to mógł albo kupić platformę ze starą podstawką albo wydać dużo dużo więcej na i5, czy później i3, zresztą w przypadku ivy brigde też było podobnie, chociaż tu żadna strata (mała realna różnica w przejściu z sandy na ivy)



#65772 Jaką płytę główną kupić, komputer do gier

Napisano przez Kuba w 20 maj 2013 - 21:30 w Procesory, płyty główne i RAMy

Kupisz płytę i co???

Będzie leżała?? Nie masz procesora, nie zamontujesz starego, bo.... jest stary. Nie kompletny komputer Ci nie ruszy (minimum to zasilacz płyta główna procesor i ram + jakiś dysk/napęd)

A podzespoły komputerowe z czasem nie zyskują leżąc na wartości, wręcz przeciwnie- tracą i to bardzo szybko

Poza tym nie da sie zaplanować wyboru płyty głównej bez wyboru procesora, ba nie da sie tego zrobić bez jakiegoś chociaż ogólnego budżetu, możesz np. kupić zasilacz płytę procesor i ram i powiedzmy chcesz min.: grać to zrezygnujesz na jakiś z tego i będziesz "leciał na integrze" ale te, wymienione podzespoły są integralną częścią, musisz posiadać co najmniej je i muszą być do siebie dopasowane

Nie ma sensu takie kupowanie na raty, co zrobisz z tym sprzętem teraz?
Uzbieraj kwotę i kup wszystko na raz, w dodatku w czerwcu wychodzą nowe procesory intela - Haswell, więc nie bardzo się opłaca kupować teraz płytę a później procesor bo nowe procesory wymagają nowego gniazda LGA1150, a obecna generacja LGA1155 więc płytę, którą kupisz teraz nie będą kompatybilne z Haswell-ami


To zależy, na początku i tak nie wejdą modele z średniego i niskiego pułapu cenowego, wiec jeśli autor nie będzie kupowął topowego układu to i tak na haswella tylko popatrzy

Inna sprawa już wiadomo że nie można sie po nim spodziewać przełomu wydajnościowego, z drugiej strony oczywiście jest kwestia bezstresowej modernizacji przy posiadaniu haswella, tyle że z początku będą to tylko topowe modele, a poza tym obłożone "podatkiem od nowości"



#65762 Karta graficzna do gier za 250zł

Napisano przez Kuba w 20 maj 2013 - 20:45 w Karty graficzne i monitory

Powtórzę to po raz kolejny, nie opłaca się. Znacznie lepiej poszukać na allegro HD5770/HD6770 ewentualnie HD4850 są o wiele wydajniejsze

Przy tym procesorze I TAK NIE BĘDZIE różnicy

@Autor, zastanów się 2 razy zanim wpakujesz w ten sprzet 250zł, on nawet z mocniejszą karta nie pozowli Ci na zbyt komfortowe granie nawet w gry sprzed 3-4 lat, przede wszystkim masz malutko ramu i słaby procesor