Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Remacker

Odnotowano 4 pozycji dodanych przez Remacker (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: sob, 08 lip 23 )


Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#88780 BIOS nie widzi Cd ROM

Napisano przez Remacker w 19 wrzesień 2015 - 13:54 w Pozostałe urządzenia

Paczka doszła, wymieniłem konektora i odpaliłem Boot Managera. Wykrył wszystko jak należy.




#88723 BIOS nie widzi Cd ROM

Napisano przez Remacker w 16 wrzesień 2015 - 11:24 w Pozostałe urządzenia

I jeszcze raz dzięki za odpowiedź. Właśnie zamówiłem ten konektor i zobaczę czy przypuszczania były dobre. Jak dojdzie i podmienię tą część to napiszę tutaj o efekcie. 




#88699 BIOS nie widzi Cd ROM

Napisano przez Remacker w 15 wrzesień 2015 - 14:28 w Pozostałe urządzenia

Dzięki za odpowiedź. To nie jest napęd przez USB tylko typowy wbudowany w laptop. Podmieniłem je wykręcając z obu laptopów i zamieniając z sobą te napędy. Mam małe przeczucie, że może to być wina konektora. Zauważyłem, że jeśli przycisnę pod plastikiem gdzie jest ten cd-rom to o wiele czesciej pokaze sie opcja w Boot Managerze.
Nie wiem czy mogę wrzucać tutaj linki z allegro, ale ciężko mi to inaczej wytłumaczyć. Chodzi mi o taką część:
http://allegro.pl/ko...5667695782.html
Ale to tylko teoria średnio obeznanego człowieczka.
Napęd to MATSHITA DVD-RAM UJ8E1
EDIT:
To raczej niemozliwe, ze to wina plyty glownej skoro wszystko inne dziala, nie?




#88687 BIOS nie widzi Cd ROM

Napisano przez Remacker w 14 wrzesień 2015 - 17:17 w Pozostałe urządzenia

Witam. Od dłuższego czasu mój laptop ma problemy ze stacją cd rom. Na początku zauważyłem, że nie mam go w "Mój komputer", później, że nie pojawia się w Menadżerze urządzeń. Myślałem, że to wina Windowsa jednak na końcu okazało się, że BIOS ma również problemy z wykryciem go. Co jakiś czas pokaże się, ale przeważnie nie wykrywa. Zawsze omijałem to uzywając Pendrive'a, ale teraz chcąc formatować wszystko potrzebuję płyty. Podmieniłem Stację dysków z drugim laptopem i laptop nr 2 wykrył stację u siebie, a ten co miał problemy dalej milczał (czyli problem z samą stacją można wykluczyć). Sama stacja otwiera się oraz zamyka, po włożeniu obraca płytą, ale nie czyta jej zawartości, BIOS jak w temacie - nie widzi. Gdzie może leżeć przyczyna? Brakuje mi pomysłów.
Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi. 
Posiadam Lenovo G510