Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Xazax

Odnotowano 90 pozycji dodanych przez Xazax (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: śro, 27 wrz 23 )


Według typu zawartości

Filtruj


Sortuj według                Sortuj  

#45273 zasilacz pilna odpowiedź

Napisano przez Xazax w 12 maj 2012 - 11:51 w Obudowy, zasilacze, oraz chłodzenie

Witam wszystkich mam problem z zasilaczem bynajmiej ak myślę iż włanczam komputer i po jakimś małym okresie czasu(30,40min) wyłancza mi się nie jestem pewien czy to zasilacz to możecie mi powiedzić co to jest ?



#43940 Strona do oceny

Napisano przez Xazax w 02 kwiecień 2012 - 18:03 w Webmastering

Jak widzisz tak oceniaj !



#43919 Strona do oceny - kasobranie.info

Napisano przez Xazax w 01 kwiecień 2012 - 19:18 w Webmastering

Zajżałem na źrudło strony nigdy nie dawaj tych doctypów
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset="UTF-8" />
<meta name="Charset" content="UTF-8" />
<meta http-equiv="content-language" content="pl" />
najlepiej żebyś miał taki
<!doctype html>
<html id="Język" id="Nazwa strony">



#43918 Strona do oceny

Napisano przez Xazax w 01 kwiecień 2012 - 19:08 w Webmastering

Witam zrobiłem 70% mojej strony muszę dodać jeszcze jakiś wpis czy coś adres strony tutaj : http://www.myfirstwebsite.cba.pl/ prosze o ocenienie całego formatu pozdro dla kumatych :)



#42050 MONITOR HD + KARTA GRAFICZNA + zasilacz

Napisano przez Xazax w 18 luty 2012 - 19:31 w Karty graficzne i monitory

a może gts 450 ? np.taki http://allegro.pl/sa...106404093.html.



#42012 MONITOR HD + KARTA GRAFICZNA + zasilacz

Napisano przez Xazax w 16 luty 2012 - 22:25 w Karty graficzne i monitory

Nie ty tylko powiedziałeś o tym że ma autor tematu zmienić platforme a jak w temacie chce zmienić zasilacz i grafike



#41834 ATI HD 4850 zasilacz

Napisano przez Xazax w 12 luty 2012 - 18:27 w Karty graficzne i monitory

Jeśli chcesz obniżyć temperatury powinieniś poprawić przepływ powietrza w obudowie lub zmienić chłodzenie na np, Accelero S1 z Zephyrem 120mm

Zgadzam się



#41821 MONITOR HD + KARTA GRAFICZNA + zasilacz

Napisano przez Xazax w 12 luty 2012 - 15:40 w Karty graficzne i monitory

Za słaby procesor do GTX460 nawet nie do GTXa co do BF3.

Kto powiedział że Bonnox chce grać w BFa3 tak czy tak ja myślę że zasilacz taki: http://www.proline.pl/?p=OCZ+OCZ500MXSP-EU ten który podał autor OCZ ModXStream Pro OCZ500MXSP-EU 500W a grafike tą:GIGABYTE ATI Radeon HD6770 1024MB DDR5/128bit http://allegro.pl/gigabyte-ati-radeon-hd6770-1024mb-ddr5-128bit-i2109979133.html



#41804 Grafika i zasilacz.

Napisano przez Xazax w 12 luty 2012 - 01:40 w Karty graficzne i monitory

Myślę że zasilacz ten: http://allegro.pl/chieftec-gpa-350s-350w-bulk-pfc-active-fv-new-i2095649253.html a grafika ta: http://allegro.pl/gigabyte-asus-geforce-9800-gt-1024-mb-i2106571471.html



#41802 Norweski Mors

Napisano przez Xazax w 12 luty 2012 - 00:52 w Humor

dobre :D



#41609 Karta Graficzna Do 400 zł.

Napisano przez Xazax w 08 luty 2012 - 01:12 w Karty graficzne i monitory

Powiem ci tak rozmawiałem z wieloma osobami ale gadka z tobą wogule nie ma sensu naprawde poczytaj sobie ten artykuł http://www.dobreprog...dzac,29612.html chyba że jesteś takim debilem i tam pisze że nie warto kupować zasilacza za 150zł ale jak ty masz 10 lat i jesteś infaltylny to nie mój problem. Ja pisze jak uważam i chce się pokazać z jak najlepszej strony tylko nie moja wina że ty minie denerwujesz bo nie będe tu stosowac brzydkich wyrazów ale na prawde synek jesteś **** a nie będe móił że folozofujesz i wszystkich mieżysz jedną miarą więc daj se spokuj zaparz herbatki albo zwal sie kapucyno i ryj off okej ? dobra rada :pa: :pa: :pa: :pa: przepraszam za niefajne określenia sorry



#41605 Karta Graficzna Do 400 zł.

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 23:27 w Karty graficzne i monitory

Ile ty masz lat??
Dostał linka do aerocoola 450W za 120zł który lest lepszy od twojego 350 czegoś bo nawet nazwy przepisać z zasilacza nie potrafiłeś i mi piszesz że nie mam wiedzy.
Wciskasz co popadnie a nawet nie patrzysz ile ktoś ma do wydania i czy to co wciskasz w ogóle się opłaca.
Tak na prawdę do tego jego procesora to ten GT520 z jego linku i aerocool z mojego to jest max jak nie chce zmieniać płytki, ramu i procka, po za tym on już się pewnie tu nie pojawi, pozdo

No tak tak może ci jeszcze placki ugotować ale tak na serio to ty masz downa synek



#41602 Karta Graficzna Do 400 zł.

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 22:33 w Karty graficzne i monitory

Tylko że ciągle piszesz bzdury i nie da się ciebie wyprowadzić z błędu.
Nie wiem co znaczy być kolorowym dzieckiem ale z tego co piszesz
wnioskuje że sam nim jeszcze jesteś.

Nawet nie wiesz kto to jest kolorowe dziecko i piszesz że nim jestem jak ci podałem link do artykułu gdzie wyraźnie pisze że na zasilaczach nie ma co oszczędzaź to ty na siłe chcesz mi wmuwić jakieś pierdoły ogarnij sie bo widać że wiedzy na teamat komputerów za dużej nie masz Cześć!



#41600 Karta Graficzna Do 400 zł.

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 22:00 w Karty graficzne i monitory

A ty tam nie patrz jaki ja jestem tylko napisz w końcu coś mądrego.
I3 2100 kosztuje 450zł a on ma 400zł.
Najtańszy athlon x3, płytka asrocka, 4GB ram ddr3 i aerocool 450W to ponad 500zł
Do tego karta koło 300zł wychodzi 800 zł.
Za swoją płytkę, proca i ram weź mie 150.
To i tak jeszcze brakuje, po za tym nic się nie odzywa więc nie ma co spekulować
bo pewnie już autor sie więcej nie pojawi ja bym zamkną ten wątek bo się tylko zamieszanie robi
a wciskanie kart po 300zł do procesora który nie poradzi sobie z grami z przed 4 lat to jest żenua i tyle mam do powiedzenia.

Ja pisze jak uważam tylko ty jesteś kolorowym dzieckiem ;D



#41595 Karta Graficzna Do 400 zł.

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 21:05 w Karty graficzne i monitory

Ja na jego miejscu zmieniłbym najpierw platforme na ASUS P8H61-M LX H61 i INTEL Core i3-2100 2x3.1 Ghz + zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W oczywiśćie jeszcze ram ddr3 2gb by starczyło i wtedu byś mugł dopiero kupić grafike np. gtx550ti czy coś w tym stylu



#41592 Karta Graficzna Do 400 zł.

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 20:37 w Karty graficzne i monitory

Do procesora wartego 40zł, zasilacz za 200zł i kartę za 300zł.
Za 500zł to można kupić, zasilacz, płytkę, ram i procesor a za sprzedane graty kupić dopiero kartę.
A nie wydać 500zł na coś w ogóle nie potrzebnego i zostać z procesorem z przed potopu.

Jesteś infaltylny



#41589 Lista Komend w CMD

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 20:13 w Pozostałe programy

Zabawny jesteś czasem. Zostaw jak jest, nie ma sensu marnować czasu i odkrywać koła na nowo.

hah zrobiłem tylko to po to by można było skorzystać z tego.



#41584 Karta Graficzna Do 400 zł.

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 19:13 w Karty graficzne i monitory

Ja uważam że ocz - zasilacz + hd 6670 ci wystarczy



#41583 Lista Komend w CMD

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 19:11 w Pozostałe programy

Ale napisałeś, że "Zrobiłem Opis większośći komend" a to co zaprezentowałeś to kopia, a nie praca własna. Szyk mnie nie interesuje, tylko treść opisu komend.

1.To nie kopia tylko moja własna praca i ma zupełnie inną treść
2.Jest to moje i jest możliwe że wyszło podobnie
3.W internecie jest milionty takich prac więc mogło wyjść mi podobnie
4.Jak ci nie pasuje to zrobie to jeszcze raz i tyle



#41581 Lista Komend w CMD

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 17:57 w Pozostałe programy

Dlaczego to wygląda identycznie? Zresztą każda inna strona zawiera to samo, więc dlaczego piszesz, że coś zrobiłeś skoro to kopia?

Bo gdybyś zauważył każda komenda jest taka sama i wszędzie one są w tym samym szyku pozdro



#41571 Welcometomywebsite

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 15:51 w Webmastering

poczekam na wypowiedi innych



#41566 Counter Strike Source No Steam Dowoland

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 15:40 w Śmietnik

Counter Strike Source No Steam Dowoland
Counter-Strike: Source to udoskonalona wersja jednej z najbardziej cenionych produkcji ostatnich lat.
CS Source wyróżnia się przede wszystkim udoskonaloną oprawą wizualną. Gra działa na tytułowym silniku graficznym, po raz pierwszy zastosowanym przy okazji premiery drugiej części wspomnianego już wcześniej Half-Life. Usprawnienia objęły przede wszystkim wygląd otoczenia. Co ciekawe, w wersji Source zawarto wszystkie mapy znane z klasycznego Counter-Strike’a.
Jest to wersja NONSTEAM od grupy DiGITALZONE - gra wyszukuje ponad 2000 serwerów - oczywiście idzie na nich grać bez żadnych kont Steam czy cd-key'ów!
0000000029.600x338.jpg
0000000029.600x338.jpg
0000000027.1920x1080.jpg

Wymagania sprzętowe :

PROCESOR : 1.2GHZ

RAM : 256 MB

DYSK : 4.5 GB

GRAFIKA : DIRECT 7


INSTRUKCJA :

[POLISH] INSTRUKCJA INSTALACJI:

DOWOLAND

Załączone miniatury

  • 0000000030.600x338.jpg



#41565 Counter Strike Source No Steam Dowoland

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 15:39 w Śmietnik

Counter Strike Source No Steam Dowoland
Counter-Strike: Source to udoskonalona wersja jednej z najbardziej cenionych produkcji ostatnich lat.
CS Source wyróżnia się przede wszystkim udoskonaloną oprawą wizualną. Gra działa na tytułowym silniku graficznym, po raz pierwszy zastosowanym przy okazji premiery drugiej części wspomnianego już wcześniej Half-Life. Usprawnienia objęły przede wszystkim wygląd otoczenia. Co ciekawe, w wersji Source zawarto wszystkie mapy znane z klasycznego Counter-Strike’a.
Jest to wersja NONSTEAM od grupy DiGITALZONE - gra wyszukuje ponad 2000 serwerów - oczywiście idzie na nich grać bez żadnych kont Steam czy cd-key'ów!
0000000029.600x338.jpg
0000000029.600x338.jpg
0000000027.1920x1080.jpg

Wymagania sprzętowe :

PROCESOR : 1.2GHZ

RAM : 256 MB

DYSK : 4.5 GB

GRAFIKA : DIRECT 7


INSTRUKCJA :

[POLISH] INSTRUKCJA INSTALACJI:

DOWOLAND



#41563 Lista Komend w CMD

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 15:21 w Pozostałe programy

Zrobiłem Opis większośći komend w CMD(wiersz poleceń):



HELP - najwazniejsza komenda po jej spisaniu otrzymujesz spis wiekszosci komend


/? - taka sama komenda jak help tylko pozwala dokladniej opisac poszczegolne komendy przykład:
dir /?
copy /?


ASSIGN -Skierowanie wszystkich odwołań z jednego napędu dyskowego na inny. ASSIGN bez podanych parametrów oddala wszystkie zlecenia. Przykład:
ASSIGN D:=C:


BACKUP-Komenda ta służy do sporządzania kopii bezpieczeństwa zawartości dysku twardego. Istnieją tu następujące opcje:
/S kopiowanie dotyczy nie tylko plików należących do aktualnego katalogu, lecz także plików należących do innych katalogów, znajdujących się dalej
/M kopiowanie dotyczy tylko plików należących do aktualnego katalogu, które uległy zmianom w okresie od ostatniego wykonania komendy BACKUP
/A kopie wyspecyfikowanych plików zostają dołączone do dysku określonego komendą BACKUP
/P kopiowaniu podlega tyle plików, ile może się zmieścić na jednej dyskietce określonej komendą BACKUP
/D: kopiowanie dotyczy tylko tych plików, które zostały utworzone lub zmienione w czasie jaki upłynął od podanej daty
/T: kopiowanie dotyczy tylko tych plików, które zostały utworzone lub zmienione w okresie, jaki minął od podanej chwili czasowej ( porównaj TIME )
/L: zaznacza w podanej nazwie pliku, że sporządzona została kopia bezpieczeństwa
/R kopiowanie nie dotyczy tych plików, do których można się odwołać w celu przeprowadzenia na nich zapisu. 0 bez błedów
1 nie zostały odnalezione żadne pliki
3 proces kopiowania został przerwany przez użytkownika
4 proces kopiowania został przerwany z powodu błędu
Przykład: BACKUP C:*.COM A:
Wszystkie pliki typu .COM znajdujące się na dysku twardym © zostają przeniesione na napęd A i tam skopiowane


CHKDSK-powoduje wyświetlanie statusu określonego napędu dyskowego, pliku lub też grupy plików. Za pośrednictwem opcji /F system MS - DOS koryguje automatycznie błędy powstałe przy wprowadzaniu z klawiatury, Np błędy w określeniu napędu dyskowego.


COMP-Porównanie dwóch plików. Przykład:
COMP A:*.TXT B: porównuje wszystkie pliki typu .TXT znajdujące się na dyskach umieszczonych w napędach A i B


DISKCOMP-Porównuje ze sobą zawartość dwóch dyskietek ( nie działa na twardych dyskach ). Opcja /1 porównuje tylko pierwszą stronę dyskietki; wprowadzenie /8 ogranicza porównanie do ośmiu sektorów na ścieżkę, także w przypadku stosowania DISKCOMP A: B:


EXE2BIN-Przekształca pliki z programami maszynowymi przemieszczalnymi typu EXE, wytwarzanymi Np. przez program łączący asemblera Microsoft Macro - 86, na pliki typu COM. Plik nie powinien być dłuższy niż 64 Kbajty. Komenda EXE2BIN NAME pobiera plik NAME.EXE i generuje z niego NAME.COM.


FDISK-Wyświetlanie lub zmiana sposobu zarządzania plikami na zainstalowanym twardym dysku. Program FDISK jest obsługiwany przy pomocy menu, i umożliwia, Np. wykorzystanie tylko części twardego dysku dla systemu MS - DOS, inna część może być udostępniona dla innego systemu operacyjnego.


FIND-Wyświetla wszystkie wiersze plików, zawierające wyspecyfikowany ciąg znaków. Opcje: /V wyświetla odwrotnie wszystkie wiersze nie zawierające łańcucha. /C przedstawia tylko liczbę wierszy wynikowych. /N przed każdym wyświetlanym wierszem ukazuje jego numer ( w pliku źródłowym ). Przykłady:
FIND "FOGLE" NAME1 NAME2wyświetla wszystkie wiersze NAME1 i NAME 2 zawierające ciąg znaków FOGLE
DIR B: | FIND/V"ABC"wyświetla wszystkie nazwy plików z napędu dyskowego B, zawierające ciąg znaków ABC.


FORMAT-Formatowanie lub kasowanie dysków. Występują następujące opcje: /S kopiuje pliki systemowe na dysk; /C kasuje tylko dane bez ponownego fizycznego formatowania; po /V program FORMAT pyta, czy występuję ciąg znaków "Volume", aby móc nadać nazwę dyskowi. Przykład formatowania dysku w stancji ( napędzie ) C i zapisu na ścieżkach systemowych jądra systemu MS - DOS:
FORMAT C:/S


GRAPHICS-Wyzwala klawisz PRTSC w celu wydrukowania na podłączonej drukarce obrazów graficznych znajdujących się na ekranie.


HEXDUMP-Wyświetla zawartość pliku w postaci szesnastkowej ( część pamięci w postaci szesnastkowej ); na początku każdego wiersza umieszczony jest czteropozycyjny adres, następnie bajty w postaci szesnastkowej, a na końcu ich reprezentacja w postaci znaków ASCI. Plik może mieć 64 Kbajty długości. Przykład:
HEXDUMP A:NAME


MODE-Ustawienie parametru dla konsoli ( Np. przedstawienie na ekranie ) lub interfejsów.


MORE-Podczas wyprowadzania wyświetla każdorazowo zawartość tylko jednego ekranu i w najniższym wierszu na ekranie zapisuje ponownie MORE, dzięki czemu po naciśnięciu Return wyświetlona będzie następna strona. Przykład:
TYPE NAME | MORE


PRINT-Umożliwia , jak w MB/M, wprowadzenie plików tekstowych na drukarkę podczas wykorzystywania innych komend ( Spooler ). Nazwy plików nie należy jednakże uzupełniać ścieżkami katalogu. Możliwe są następujące opcje: /T kasuje bufor; /C umożliwia przeskoczenie pojedynczych plików z pewnej ich grupy;/P wybiera natomiast poszczególne pliki z danej grupy w celu ich wydrukowania. Przykład:
PRINT /T*.TXT kasowanie bufora, wybór wszystkich plików TXT
PRINT NAME.TXT / C plik NAME nie powinien zostać wyprowadzony.


PROMT-Pozwala na zdefiniowanie innego znaku Promt niż ">". Bez tego parametru zdefiniowany jest zwykły znak Promt. Zdefiniowane zostaną również następujące znaki specjalne oraz ich ciągi:


RECOVER-Zaznacza uszkodzone sektory dyskietki ( dzięki temu nie są one dalej stosowane ). Podanie symbolu napędu dyskowego w postaci parametru umożliwia sprawdzenie całego dysku. Jeżeli następnie nazwa pliku ( Wildcards "*" i "?" są dozwolone ), wtedy MS - DOS próbuje uratować plik w jakikolwiek możliwy sposób oraz zaznacza również miejsce błędu.


RESTORE-Przepisanie plików z dyskietek Backup na dysk twardy. W tym przypadku występują opcje i kody wyjścia jak w komendzie BACKUP. Przykład: RESTORE A: C:


SETLANG -Wobec stosowania w różnych krajach narodowych zestawów znaków i innych układów klawiszy, w komputerach z systemem MS - DOS występuję w pamięci RAM tabela zmiany kodu klawiatury. SETLANG ładuje ją z dysku systemowego, przy czym nazwę pliku należy podać wraz z wymaganym rozmieszczeniem klawiszy ( powinna występować zgodność pomiędzy opisem klawiatury ). Przykład wyboru:
SETLANG KEYBGR


SORT -Sortowanie pliku, zwykle według alfabetu. Użycie opcji /R pozwala na sortowanie w odwrotnej kolejności, a opcja /+ umożliwia rozpoczęcie sortowania w określonym numerze wiersza. W omawianym przykładzie plik NAME zostanie posortowany od drugiego wiersza, wobec czego pozostaje nie zmienione miejsce na nagłówek tekstu:
SORT NAME/ +2


SYS -Służy do zapisu plików systemowych MSDOS.SYS i IO.SYS oraz COMMAND.COM na dyskietce z wolnymi ścieżkami systemowymi. Przykład:
SYS B:


TREE -Wyświetlanie wszystkich katalogów i ścieżek stacji dyskowej. Za pomocą opcji /F listowane są także nazwy plików. Przykład:
TREE A:/F



BREAK -Załącza i wyłącza możliwość przerwania danej komendy za pomocą kombinacji CTRL-C, jeśli po BREAK następuje odpowiednio ON lub OFF. Podanie samego wyrażenia BREAK powoduje wyświetlenie aktualnego statusu. Przykład:
BREAK ON
BREAK OFF


CHDIR lub CD-Zmienia aktualny katalog zgodnie z podaną ścieżką dostępu. Przykład:
CD\BIN\USER


CLS -Przeprowadza wyczyszczanie całego ekranu.


COPY Kopiowanie pliku lub połączenie dwóch plików. Opcja /A zapewnia przy tym, że kopiowanie plików tekstowych zostaje zakończone wraz z pojawieniem się CTRL - Z; opcja B zapewnia natomiast, że także znaki CTRL - Z podlegają kopiowaniu. W przypadku połączenia plików ustawiona jest z góry opcja /A, poza tym opcja /B. Przykład:
COPY B: TEXT plik TEXT zostaje pobrany z napędu B i skopiowany na dysku umieszczonym w napędzie wybranym wcześniej
COPY *.*B: wszystkie pliki z przedłużeniem nazwy zostają pobrane z aktualnego napędu i skopiowane za pomocą napędu B
COPY TEXT + INFO do pliku TEXT zostaje dołączony plik INFO; w wyniku tego plik TEXT stanie się oczywiście dłuższy


CTTY -Ustala miejsce, z którego system operacyjny MS - DOS przyjmuje komendy. Dopuszcza się nazwy CON ( wstępne ustawienie, konsola ), AUX, PRN i NUL.


DATE -Wyświetlanie i ewentualna zmiana daty według formatu amerykańskiego ( miesiąc - dzień - rok lub miesiąc/dzień/rok ). Kolejny rok może być wprowadzony w postaci dwu- lub czterocyfrowej. Przykłady:
DATE 3-16-2001 ustawia datę na 16 marzec 2001 rok
DATE wyświetla datę.


DEL lub ERASE Kasowanie plików. DEL i ERASE wykonują te same funkcję. Przykłady:
DEL *. kasuje wszystkie pliki bez rozszerzenia
DEL *.* kasuje wszystkie pliki z rozszerzeniem
DEL B:NAME.TMP kasuje plik NAME.TMP w napędzie dyskowym B
DEL N? M kasuje wszystkie pliki, których nazwa składa się z trzech znaków, przy czym pierwszy jest N a ostatni M


DIR -Przedstawia pliki aktualnego lub specyfikowanego katalogu. Przykłady: DIR wszystkie pliki aktualnego katalogu
DIR B:*.COM wszystkie pliki .COM w napędzie dyskowym B


ECHOON/OFF -Zwykle komendy z jednego pliku wykonywanego w trybie pracy Batch, ukazują sie równocześnie na ekranie monitora. ECHO OFF wyłącza wyświetlanie natomiast ECHO ON ponownie włącza ich ukazywanie na ekranie.


ERASE -Identyczna jak komenda DEL


EXIT -Tak jak w CP/M-Plus, także w MS - DOS procesor komend nie jest umieszczony na stałe w pamięci operacyjnej, lecz zawsze ładuje się jako plik o nazwie COMMAND.COM z dysku ( dyskietki systemowej ). W programie użytkownika należy to uczynić jawnie po zgłoszeniu się znaku zachęty napędu dyskowego (Np A>), w celu wywołania komend systemu MS - DOS Np. DIR. EXIT zapewnia następnie powrót do opuszczonego wcześniej programu użytkownika.


FOR...IN...DO-Instrukcja pętli do automatycznego powtarzania komendy systemu MS - DOS. Podczas wprowadzania ręcznego należy użyć następującej składni: FOR% znak IN ( parametr komendy ) % znak. W przypadku pracy w trybie Batch należy zmienić poszczególne znaki i procentu na znaki podwójne (%%). "Znak" jest nienumerycznym znakiem ASCII i służy jako ( dowolnie wybrana ) nazwa zmiennej. Następujący przykład drukuje wszystkie pliki typu TXT występujące na dyskietce:
FOR%%IN (*.TXT) DO TYPE %% i


GOTO -Skok do określonej pozycji w pliku Batch; do podania miejsca przeznaczenia jest wykorzystywany ciąg znaków ( etykieta ). Przykład:
:ABC zdefiniowanie etykiety w pliku Batch


MKDIRlub MD -Dodanie nowej ścieżki katalogu. Przykład:
MD USER


PATH -Umożliwia dostęp do nie rezydujących komend, podczas pracy w innej części katalogu o strukturze hierarchicznej, bez konieczności każdorazowego zapisu ścieżki przed komendami. Bez podania parametru zostanie przedstawiona aktualnie poszukiwana ścieżka. Komenda "PATH" ustawia ścieżkę na aktualny katalog. Przykład:
PATH \BIN\USER


PAUSE -Umożliwia wstrzymanie operacji na pliku Batch z możliwością opcjonalnego przedstawienia tekstu. Wykonanie można przerwać po naciśnięciu klawisza CTRL - C lub kontynuować po użyciu dowolnego innego klawisza. Przykład:
PAUSE ABBRUCH MIT CTRL-C MOGLICH


REM -Dopuszcza, dodawanie komentarzy o długości 123 znaków w wierszach komend MS - DOS.


REN( RENAME ) -Zmiana nazwy pliku lub grupy plików, przy czym ignorowane części pierwotnej nazwy pozostają bez zmian. Przykład zmiany
REN NAME1 NAME2


RMDIR -Służy do kasowania ścieżki katalogu. W celu zabezpieczenia dopuszcza się kasowanie tylko takich katalogów, które nie zawierają plików ani podkatalogów. Przykład:
RMDIR \USER\HANS


SET -Dopuszcza automatyczną zmianę ciągu znaków wprowadzanych z klawiatury na inny ciąg. W pliku Batch ciąg znaków należy zamknąć z obu stron znakiem procenta ( Np. %STRING% ). Dla uzyskania pry każdym wprowadzeniu znaków ABC ciągu DEF wystarczy podać:
SET ABC=DEF


SHIFT -Ponieważ zwykle istnieje możliwość stosowania 10 parametrów podstawienia w pliku Batch ( %0...%9 ), możliwe jest przesuwanie ich numeracji przez powtórne wprowadzenie polecenia SHIFT. Przykładowo zakładamy występowanie następującego przyporządkowania:
%0="abc"
%1="def"
%2="ghi"
%3...9 brak przyporządkowania
Dla dodatkowego parametru zostało zarezerwowane miejsce.


TIME -Wyświetlanie i ustawienie czasu zegarowego ( 24
TIME pokazuje czas
TIME 15ustawia czas na godzinę 15.00


TYPE -Wyświetlanie zawartości pliku tekstowego. Przykład:
TYPE NAME.TXT


VER -Pokazuje na ekranie monitora numer wersji systemu operacyjnego.


VERIFYON/OFF -Po komendzie VERIFY ON wszystkie pliki zapisane na dysku twardym lub dyskietce będą czytane i sprawdzane w celu zabezpieczenia. ( W efekcie zapis do pamięci trwa nieco dłużej). Ten kontrolny odczyt można ponownie wyłączyć przez wprowadzenie VERIFY OFF.


VOL lub VOLUME -Pokazuje nazwę dysku.
material o cmd pobrany ze strony dariuszpod.republika.pl




Myślę że przyda się przyda. Dziękuje za uwage.

Jeśli uważasz że jest to godny artykuł postaw + w komentarzach jeśli nie postaw -
EDIT: +/- nie są do oceniania tego, co napisałeś, tylko do nagradzania bądź karania w przypadku udzielenia lub nieudzielenia pomocy na forum... Xazax, zauważ, że masz sporo warnów. Jeśli nie zaczniesz przestrzegać regulaminu forum, to twoja przygoda tutaj może się niedługo skończyć - Duath



#41562 Welcometomywebsite

Napisano przez Xazax w 07 luty 2012 - 14:58 w Webmastering

Zmień hosting najpierw :P Polecam http://www.000webhost.com/ i do tego domena .tk na www.dot.tk

A ten hosting ma jakieś reklamy albo coś ?