Skocz do zawartości


MK777

Rejestracja: 08 wrz 2008
Poza forum Ostatnio: 24 lut 2014 18:41
-----

Moje posty

W temacie: Urządzenie wielofunkcyjne - atrament czy laser?

15 luty 2014 - 15:21

masz lasera mono, do czego potrzebne ci urządzenie wielofunkcyjne?

Wychodziłem z założenie, że to zawsze mniej miejsca zajętego niż skaner + kolorowa drukarka

w wielofunkcyjnym skaner to pewnie CIS - dobry do skanowania płaskich materiałów (kartek), książek już niekoniecznie (tu lepszy ccd; moim zdaniem ccd generalnie ma sporo zalet)- ale może Ci wystarczy,
skaner cis luzem - bez problemu znajdziesz taki zasilany z usb - łatwo podłączyć, nieużywany schować.

W taki sposób na to nie patrzyłem (zarówno, że skanery w wielof. są słabe jak i że wygodniej skaner luzem). A pod względem finansowym co jest bardziej opłacalne?

drukarka plujka - niemal na 100% lepsze zdjęcia niż z lasera - ekonomia, patrz fora, opinie (ostatnio o pewnym brotherze było głośno - tanie jak barszcz, podobno wydajne i sensowne zamienniki)
laser kolor - znacznie wyższa cena - super do tabelek, wykresów, diagramów ale do zdjęć plujka będzie lepsza. nawet taka cmyk bez dodatkowych kolorów

Jedynie odstrasza mnie kwestia zasychających tuszy... Kolor czasem jest mi bardzo potrzebny ale nie na tyle abym regularnie drukował. Nie chce potem na śmietnik wywalać tuszy.

Nie wiem, czy uda Ci się kupić nowego DCP-J515W. Szybciej dostaniesz 315W lub 525W, ale one już swoje kosztują. Wsparcie pod Linuxem "Braciszek" ma rewelacyjne.

Zachęcająca recenzja Brothera :) J515W rzeczywiście w necie nie bardzo widać, ale 315W za ~400zł to nie jest aż taki szał. Jeśli rzeczywiście dzięki samoczyszczeniu tusze nie zasychają to mocno mnie zachęca. Tym bardziej, że raczej zdjeć nie będę drukował, a na pewno nie jakieś gdzie zależałoby mi na super jakości. Podobnie ze skanerem, aż tak wiele nie oczekuje, jedynie skan książek na tyle aby był czytelny.