Skocz do zawartości


James

Rejestracja: 27 gru 2010
Poza forum Ostatnio: 25 cze 2013 20:09
*****

Moje posty

W temacie: Konkurs: O jakim sprzęcie komputerowym marzysz?

22 czerwiec 2012 - 22:09

Mój wymarzony sprzęt? Jest to na pewno komputer, włączający się od razu, bez konieczności kilkukrotnego naciskania przycisku, aby w końcu załapał o co mi chodzi. Gdy w końcu uda mi się ta sztuczka, to chciałbym aby dalszy proces uruchamiania komputera odbył się bez żadnych przykrych dla mnie niespodzianek typu błąd sprzętu, systemu lub najzwyczajniejszego w życiu Bluescreena. Częstym powodem tych problemów jest bez wątpienia dysk twardy, więc chciałbym mieć w końcu taki, bez bad sektorów oraz wypadającej wtyczki zasilania, co często powoduje problemy z poprawnym uruchomieniem się komputera oraz (jak się to w końcu uda) częste przycinki systemu (gdy dysk się wyłącza, a po chwili włącza się z powrotem). Fajnie byłoby jeszcze gdyby moja karta sieciowa zawsze bez problemu łączyła się z routerem i zawsze mógłbym korzystać z internetu. Wyjące wentylatory i obudowa, na którą zresztą przenoszą swoje drgania także przydałyby się w końcu wymienić. Aha, zapomniałbym o starym dobrym (chociaż nie) Codegenie 350W, którego to właśnie obarczam podejrzeniami o powodowanie problemów z uruchomieniem komputera za pierwszym wciśnięciem przycisku. Przyciski zostały już na szczęście wymienione, bo oczywiście także się zepsuły.

Podsumowując: mój wymarzony sprzęt, to sprzęt niezawodny. Tekst pisałem pod wpływem irytacji na mój stary komputer, z którego niestety czasem muszę jeszcze skorzystać i nie można tego zaliczyć do najmilszych spotkań. Jednak trzeba od razu przyznać, że większość tych spotkań to formaty ;(

W temacie: Problem. Tylko z czym?

01 wrzesień 2011 - 12:36

No to wygląda na to, że pamięć RAM i dysk twardy jest w porządku. Jako winowajcę problemu z instalacją (za każdym razem błędy w innym miejscu) uznałbym napęd optyczny, ale jeżeli piszesz że problemy występują nadal, nawet jak się uda zainstalować Windowsa. Na Twoim miejscu bym wszystko dokładnie rozebrał, poczyścił i ponownie złożył, sprawdzając przy tym czy wszystko poprawnie jest podłączone. Płytę główną możesz przedmuchać sprężonym powietrzem lub po prostu delikatnie poczyścić pędzelkiem. Nie zaszkodzi (choć pewnie także nie pomoże) zresetowanie pamięci BIOS-u, poprzez wyjęcie jego baterii na płycie głównej. Obecnie najbardziej podejrzewałbym uszkodzenie płyty głównej, ale najpierw przeczyść jeszcze porządnie komputer i sprawdź wszystkie połączenia (czy wszystko dobrze siedzi).

Poza tym masz u mnie wielkiego plusa, za bardzo dobre i kompletne opisanie problemu ;). Gdyby każdy opisywał tu tak swój problem :unsure:.

W temacie: Jak zainstalować Linuxa?

31 sierpień 2011 - 21:29

@Crivitas, są programy, które umożliwiają tworzenie napędów wirtualnych nawet w BIOSie, gdzie później można z nich uruchamiać instalator. Jednak zakup płyty to koszt rzędu 50 gr a nie trzeba się pitolić w takie programy :)


Duath, możesz mi podać przykład takiego programu, ponieważ nigdy jeszcze o czymś takim nie słyszałem i sądzę że w najczęściej używanych (stosowanych) BIOS-ach jest to po prostu niemożliwe. Jak już je (BIOS-y) na dobre zastąpi EFI (co prawdopodobnie kiedyś nastąpi), to pewnie z czasem taka opcja się w nim pojawi.

Ale jeżeli chodzi o zainstalowanie systemu z obrazu ISO, to sądzę że jest to jednak do wykonania. Potrzebny jest nam tylko specjalny do tego celu program umieszczony w głównym rekordzie startowym (MBR).

Mam jeszcze do Ciebie kilka pytań, choć miejsce sobie wybrałem nie najlepsze i powinienem raczej napisać PW, ale jak i tak już do Ciebie piszę.

Redaktorzy mogą pełnić funkcje moderatora (przenoszenie, kasowanie, edytowanie postów, tematów), czy jesteś też i Redaktorem i Moderatorem za razem?
Jak przyznałeś sobie dodatni punkt reputacji? Muszę przyznać, że te pytanie bardzo mnie nurtuje, lecz ty pewnie i tak nie podasz odpowiedzi. Nie żeby sobie nabijać reputację, ale jak masz dostęp do funkcji moderatora, to może nie masz tam blokady przyznawania sobie punktów?

W temacie: Samsung RC510

25 sierpień 2011 - 18:55

Wybierz Complete Restore :).

Do zobaczenia (efektu ;))!

Niestety po przywróceniu systemu znajduje się dużo niepotrzebnych (w większości) programów producenta. Jeżeli poprzednio ich nie odinstalowałaś i laptop włączał się szybciej, to raczej nie jest ich wina. Ale dla pewności daj nam screena zainstalowanych programów (np. z Panelu Starowania), a my Ci napiszemy, które możesz spokojnie usunąć.

Norton był już zainstalowany, czy go doinstalowałaś? Spróbuj jeszcze przeczyścić porządnie komputer CClanerem z opcjami jak na pierwszej stronie.

Klawisz Fn działa już dobrze?

W temacie: Samsung RC510

25 sierpień 2011 - 18:52

Restore. Filmik wkleiłem do pokazania jak wygląda program :). Ale nic się nie stało. Folder możesz spokojnie usunąć.